Cestování > Země > > > Češi na sjezdovky! Na cizí svahy jezdíme nejčastěji do Livigna
Sjezdovka plná lyžařů
Zdroj:

Češi na sjezdovky! Na cizí svahy jezdíme nejčastěji do Livigna

Do rakve uložíme lyže a startujeme. Často při tom míjíme hranice a míříme do zahraničí. Nejčastěji si na zimní radovánky Češi vybírají Alpy, konkrétně Itálii. Na víkendové pobyty ale logicky volíme raději blízké sousední země jako Rakousko.

Zimní dovolené u moře jsou pasé. Češi stále častěji volí výjezd za pořádnou lyžovačkou na hory nebo do Alp, a to jak na krátké sklouznutí během víkendu, tak i na delší týdenní dovolenou. Lyžařů ve střediscích přibývá a s nimi i možností, jak aktivní dovolenou spojit s nákupy nebo zábavou.

Cestovní kanceláře hlásí jasné stanovisko – zimní dovolené jsou letos v kurzu, kdo chce navštívit populární lyžařské středisko, ten si musí rezervovat své místo co nejdříve. Loňská sezóna přinesla nadílku sněhu až v polovině ledna, proto je nyní po lyžování obrovský hlad. Mezi nejoblíbenější termíny patří Silvestr a jarní školní prázdniny, které se již postupně vyprodávají. Početná rodinka či skupina tak může mít problém sehnat místo.

Majitelé hotelů a penzionů nejraději u sebe vidí týdenní hosty, lidé vyhledávající zkrácený pobyt tedy také nesmí příliš dlouho s výběrem otálet. Stejně tak zájemci preferující cestování autobusem s ostatními účastníky zájezdu.

Kam se nejčastěji jezdí?

Nejoblíbenější destinací pro Čechy se stává italské středisko Livigno, které poskytuje kromě krásně upravených sjezdovek také bezcelní zónu pro nákupy. Kdo zlobil a nedostal dostatek dárků na Vánoce, ten si může spravit náladu právě zde. Preferovanou délkou pobytu je 5 – 8 dní včetně ubytování s polopenzí, s dopravou, skipasem a ideálně i po celém dni zaslouženém wellness.   

Na prodloužený víkend (2 – 4 noci) se nejčastěji volí střediska na ledovcích v Rakousku. Lyžaři vyjíždějí vlastní dopravou, u cestovních kancelářích objednávají pouze ubytování. Jedná se především o individuální lyžaře, kteří často hledají něco na poslední chvíli.

Mezi nejvyhledávanější střediska patří: Passo Tonale, Val di Fiemme, Monte Bondone a již zmiňované Livigno.

V Rakousku čeští lyžaři navštěvují nejvíce Nassfeld, Zillertal – Hintertux, Kaprun a Brixental. K hodně navštěvovaným zemím patří i Francie, Švýcarsko a Slovensko.  

Místo

Itálie
46° 31' 17.256" N, 10° 7' 22.224" E

Aktivita: Sport

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.