Karel IV.

Javascript is required to view this map.

Jeden den mrzneme v Praze, druhý den se vyhříváme na exotické pláži na druhém konci světa. Přesuny přes půl planety nám dnes nepřipadají divné. Ale jak se cestovalo ve středověku? Podíváme se dobu vlády oblíbeného panovníka a "největšího Čecha" Karla IV.

celý článek

Romantické cestování postaru je mrtvé, většina z nás už si ho dnes už nedokáže představit bez mobilních aplikací, GPS navigací a dalších vymožeností. Podíváme se, které vám pomohou při poznávání Prahy.

celý článek

Češi jezdí v hojné míře do Rakouska, Chorvatska, Itálie…vysoko je i zájem o exotické destinace jako Thajsko nebo Dominikánská republika. Ale známe slavná místa našeho hlavního města?

celý článek

Žádná superrychlá letadla, která z Prahy do New Yorku létají za 11 hodin, žádné motorové dopravní prostředky, jen koně a nohy. Ačkoliv cestovní možnosti byly ve 14. století značně omezené, procestoval toho Karel IV. hodně

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.