Praktický rádce

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Lidé milují cestování, ale často si ho odepírají, většinou z finančních důvodů. Nemáme pro vás sice nápad, jak za dva dny vydělat balík na cestu kolem světa, ale víme, jak můžete ušetřit nějaké ty peníze, respektive získat je zpět ze své útraty. Podívejte se! 

celý článek

Nedávno jsme přivítali první podzimní den. Počasí posledních týdnů však připomíná spíše mírnější zimu. Na některých horách dokonce napadla první sněhová přikrývka. Ačkoli jí není tolik, abychom oprašovali lyže, snowboardy a další sportovní vybavení, už nyní lze dohledat první předpovědi meteorologů, kteří se ale k letošní zimě staví poměrně skepticky. Zalyžujeme si vůbec?

celý článek

Konkurenční boj v oblasti cestovního ruchu je tvrdý. Stejně jako taxikáři nemohou vystát Uber, hoteliéři a jiní poskytovatelé ubytování nemají v lásce pronajímatele z portálu Airbnb. Ti poskytují nocleh často dost levně a prostě tak nějak víc na pohodu. 

celý článek

Spousta lidí miluje cestování, někteří se ho často musejí vzdát, protože je pro ně příliš finančně náročné. Je proto fajn mít možnost ušetřit nebo si nechat za objednávku letenek, hotelu či dalších služeb vrátit nějaké to procento z ceny zpět. Víme, jak na to.

celý článek

V srpnu Cestovinky.cz překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků za kalendářní rok. Stalo se tak poprvé v historii, a to už téměř pět měsíců před koncem roku. I čtvrtý rok, kdy web vydává pravidelně nový obsah, skončí výrazným růstem návštěvnosti. Posunujeme se stále výše a za to vděčíme jen a jen vám, našim čtenářům.

celý článek

Konec léta nebo, chcete-li, začínající podzim je extrémně bohatý na zásadní události v oblasti cestovního ruchu. Třeba při cestě na východ Afriky si nyní musíte rozmyslet, v čem povezete svoje věci. Podívejme se na to nejdůležitější, co se ve světě událo.

celý článek

Monte Carlo je jednou z částí městského státu Monako. V roce 1848 došlo k osamostatnění a odtržení několika měst, které Monaku doposud přinášely peníze. Vládce Karel III., který v té době vládla musel  přijít s výdělečným řešením. Napadlo ho vybudovat komplex, který bude stát na břehu moře a budou v něm povoleny hazardní hry. A tak se také stalo a v roce 1856 byly lázně dokončeny.

celý článek

Evropská asociace ECTAA vydala prohlášení o tom, že od 1. ledna 2018 se změní výše pobytové taxy v Řecku. K ceně za ubytování jednu noc tak bude nutné přičíst ještě částky, které uvádíme níže.

celý článek

Na dovolené chceme všechno hodit za hlavu a jen si užívat. I v době odpočinku si ale musíme dávat pozor na spoustu věcí, aby se z ní nestala noční můra. Co bychom si měli ohlídat?

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.