Cestování > Země > > > 5 největších chyb týkajících se cestovního pojištění
Pojištění na cestách
Zdroj: bigstock.com

5 největších chyb týkajících se cestovního pojištění

Z dovolené by si člověk měl dovézt co možná největší množství zážitků a nikoli dluhy. Bohužel se tak ale v mnohých případech nestává. Prakticky vždy se jedná o situaci týkající se cestovního pojištění. Cestovatelé se totiž dopouštějí doslova fatálních chyb. Jakých? Existuje jich spousta. My se pokusíme na ty nejznámější upozornit v následujících řádcích.

1. Cestovní pojistka není vůbec zapotřebí

Vyrazit na dovolenou mimo Českou republiku samozřejmě bez pojistky můžete, nicméně riskujete to, že za vaše případné ošetření zaplatíte všechno z vlastní kapsy. Mnozí lidé neuzavírají v rámci rádoby šetření vůbec. Přitom by jim bohatě postačilo úplně nejlevnější cestovní pojištění a byli by krytí. Na mysli určitě nemáte pojistku vztahující se k platební kartě. Ta sice samozřejmě pomůže a je lepší než nic. Často ale kryje pouze minimální množství rizik, a tak se daný cestovatel opět dostane k tomu, že na léčebných výlohách zaplatí neskutečné peníze. I zdánlivé banality v zahraničí mohou být neskutečně drahé a vyšplhat se na částky v řádu několika desátek tisíc korun. Proto volte klidně i nejlevnější cestovní pojištění, ale v klasické podobě vztahující se na různá rizika.  

2. Postačí pouze karta zdravotní pojišťovny

V zahraničí se setkáte se spoustou krajanů, již vám budou tvrdit, že jim postačí jenom kartička jejich zdravotní pojišťovny. Jedná se fakticky o doklad označovaný jako Evropský průkaz zdravotního pojištění uváděný pod zkratkou EPZP. V potaz je třeba brát fakt, že i na Slovensku máte omezenou platnost této kartičky. Budete-li chtít zpětně pokrýt výlohy na ošetření, nejspíše vám částka následně inkasovaná od pojišťovny tuto sumu v žádném případě nepokryje.

3. Bez asistenční služby se obejdeme

Možná ano, nicméně v případě nekomunikace s ní se můžete dostat do zbytečných problémů. Asistenční služba řeší s klienty nejen různé situace a obtíže, jež je mohou potkat. Pomáhá taktéž s vyhodnocením škod a v tom, aby došlo v co možná nejkratším intervalu k jejich likvidaci. 

4. Nedostatek peněz na zaplacení výloh na místě

Velmi nepříjemné je i to, když si lidé s sebou nevezmou dostatek peněz pro pokrytí výloh spojených s ošetřením na místě. Dostat se k penězům může být následně vcelku komplikované a stresující. I proto se vyplatí mít u sebe finanční rezervu minimálně okolo 100 eur, případně platební kartu.

5. Když se zapomenou účtenky

Mnozí lidé se zajímají o to, jak se sestavuje pojištění, nicméně ve finále zapomenou účtenky a potvrzení o platbě za ošetření. Jestliže doklady v domovské zemi nepředložíte, případně dovezete nečitelná lejstra, budete mít smůlu. Pojišťovna se s vámi vůbec nemusí bavit. Optimální je mít přímo složku na tyto dokumenty.

Místo

Česká republika

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.