Cestování > Země > > > Biomasa jako hrom: Les v Japonsku vyroste o metr za den
Bambusový les - hl. fotka
Zdroj: Bigstock.com

Biomasa jako hrom: Les v Japonsku vyroste o metr za den

Jediný výhonek bambusu dokáže za jediný den vyrůst až o 100 cm a přestává růst až okolo 40 m. A to je jen první ze dvou fascinujících faktů o bambusovém háji Arašijama poblíž města Kjóto.

Tento bambusový les (rozlohou má jen na pouhých 16 km²) je považován za nejkrásnější les v zemi vycházejícího slunce. Vítr, který jemně rozechvívá hustý bambusový porost, vytváří nádherný a uklidňující zvuk, který dokonce ministerstvo životního prostředí v roce 1996 zahrnulo na unikátní seznam „100 zvuků Japonska“.

Víte, že bambus se používá i jako stabilizační prvek půdy před erozí?
Zdroj: Bigstock.com

Meditativní les (není zde žádné vstupné či otevírací doba) se nachází 30 minut cesty vlakem od města Kjóto, a to v oblasti Arašijama. Lidé ho nejvíce navštěvují v období rozkvétání třešňových stromů. Pro nejlepší zážitek doporučujeme na neobyčejnou procházku lesem vyrazit buď brzy, ráno či až pozdě večer, kdy se nejpravděpodobněji vyhnete záplavě turistů.

Víte, že bambus obsahuje i bílkoviny a sacharidy?
Oblast Arashiyama a kvetoucí třešně.
Víte, že bambus vlastně není dřevo? Jde vlastně o trávu.
Víte, že tento druh makaka červenolícího byl objeven v roce 1875. I s ním se můžete v arašijamském lese potkat.

Místo

Japonsko
35° 0' 57.5532" N, 135° 40' 14.9232" E

Aktivita: Odpočinek

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.