Cestování > Země > > > Co dokáže láska v Kodani, nejromantičtějším městě Evropy
Malá mořská víla
Zdroj: Bigstock.com

Co dokáže láska v Kodani, nejromantičtějším městě Evropy

Víte, co dokáže velká láska muže k ženě? Nebýt jí, nikdy by nevznikly 2 významné atrakce Kodaně. Hlavní město Dánska je zaslíbené romantice.

Takže za kterými´zajímavými místy cestují romantici do Kodaně?

Malá mořská víla 

Symbol Kodaně.
Zdroj: Bigstock.com

Edvarda Eriksena - tvůrce díla – by to ani ve snu nenapadlo. Že tělo jeho ženy Eline bude i za dalších 100 let (socha byla dokončena v roce 1913) fascinovat každého návštěvníka Kodaně.

Inspirací pro tvář nejfotografovanější sochy světa byla Eriksenovi slavná primabalerína a herečka Ellen Price, tělo patří paní Eriksenové.

Zábavní park Tivoli

Víte, že dříve tu stávalo vojenské opevnění?
Zdroj: Bigstock.com

Píše se rok 1843 a je krásný vlahý letní večer, kdy si mnoho mladých a čerstvě zamilovaných párů užívá mocná kouzla té nejsilnější lidské emoce – lásky. Působivě romantickou atmosféru dotvářejí paprsky hřejivého světla z luceren (dnes jich je zde více než 100 tisíc) schovaných v korunách stromů.

Nejstarší evropský park svého druhu vznikl jako místo pro zamilované. jde tedy o kodaňskou obdobu Petřína, romantického symbolu Prahy.

 

Místo

Kodaň
Dánsko
55° 41' 35.0376" N, 12° 35' 57.264" E

Aktivita: Kultura

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.