Cestování > Země > > > Kde se změnily letecké trasy kvůli válečným konfliktům?
Letecká doprava
Zdroj: Peter Griffin (Publicdomainpictures.net, licence public domain pictures)

Kde se změnily letecké trasy kvůli válečným konfliktům?

Nejen Foglarova Stínadla se bouří, hodně rušno je v současné době ve velké části světa. Leckde například zasáhly válečné konflikty do koridorů leteckých tras. Na některých místech tak musely být upraveny.

Velké konflikty, které v současné době nejvíce hýbou světem, se odehrávají na Ukrajině a na Blízkém východě. Sestřelení letadla nad východem Ukrajiny a dopad rakety poblíž letiště v Tel Avivu, to jsou poslední případy, které odhalily nebezpečí provázející leteckou dopravu v neklidných částech zeměkoule.

Cestování letadlem do některých míst nyní trvá o něco déle kvůli tomu, že by stroje nad územím určitých zemí neměly vůbec létat. Tlak na rychlost letecké dopravy je ovšem obrovský, takže letadla přes ně často létají, ale s velkými omezeními. Třeba přes Irák, pokud se tam někdo odváží, se smějí letadla pohybovat ve výšce přesahující šest kilometrů.

Létat by se nemělo ani přes Somálsko, Libyi, Severní Koreu a samozřejmě již zmíněnou východní část Ukrajiny včetně nejproblematičtějšího poloostrova Krym. K problematickým zemím s omezeními patří také Demokratická republika Kongo, Mali, sever Etiopie, Keňa, Afghánistán, Írán, Sýrie nebo Jemen.

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.