Cestování > Země > > > Kdo může za krvavé zbarvení řeky Caño Cristales
cano cristales cervena
Zdroj: http://bit.ly/1W4lAh8

Kdo může za krvavé zbarvení řeky Caño Cristales

Caño Cristales není jen tak obyčejná řeka. Tato nezaměnitelná součást Národního parku Serrania de la Macarena totiž patří k těm nejkrásnějším a nejobdivuhodnějším na světě. Asi 100 km dlouhému toku se přezdívá „duhová řeka“ nebo „řeka pěti barev“. Pět barev se tu totiž opravdu střídá!

Samotná voda v řece je původně průzračná, takže by na ní nebylo nic tak zvláštního. Přesto ale dochází k jejímu neustálému a neustále se střídajícímu zbarvování! Její koryto je totiž pokryto barevnými řasami – modrými, zelenými, černými, žlutými a červenými, které jí propůjčují své odstíny.

Žádná magie v tom není

Za naprosto originální zbarvení řeky mohou řasy Macarenia clavigera vyskytující se v jejím korytu. Ty barvy vodu do červena, přítomné mechy zase dodávají zelenou barvu, za ostatní barvy může také písek, různě zbarvené kameny, pár odstínů přidávají i okolní skály a peřeje. Vysvětlení barevnosti řeky je tedy nadmíru prozaické. Na kráse to ale celému obrazu neubírá.

Řeka pěti barev patří k oblíbeným turistickým cílům.
Zdroj: http://bit.ly/2nKqLvs

Budete-li si chtít užít řeku v plné parádě, vydejte se k ní v období od září do listopadu. Na výpravu s sebou přiberte i místního průvodce, je dost dobře možné, že bez něj se k řece nedostanete. Zatímco dříve zde bylo území partyzánských skupin, dnes je tu klid, ale vojenský dohled nad oblastí přetrvává.

Caño Cristales je obecně rychlá řeka se spoustou peřejí, vodopádů a kruhových jam.

Místo

Caño Cristales
Kolumbie
2° 15' 51.1488" N, 73° 47' 40.0812" W

Aktivita: Dobrodružství

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.