Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší kempy v ČR vhodné pro děti, aneb kde strávit příjemnou letní dovolenou

Letní dovolená klepe na dveře. Pokud dáváte přednost tuzemským krásám před těmi zahraničními, pravděpodobně patříte mezi pravidelné návštěvníky kempů. Češi obecně platí mezi milovníky kempování. Na druhou stranu jsou stále náročnějšími návštěvníky. Řešíte, kam na pár dnů nebo týdnů s dětmi? Našli jsme pro vás sedm nejlepších rodinných kempů v ČR.

1. Autokemp Merkur Pasohlávky

Obecně o kempu: Uzavřený areál kempu se dvěma vodními lagunami se rozkládá na břehu horní Novomlýnské nádrže. Součástí kempu jsou písčito-travnaté pláže s pozvolnými vstupy do vody, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi anebo hůře pohyblivé osoby. Kemp se navíc nachází v těsné blízkosti Aqualandu Moravia.
Kde ho najdete:  Pasohlávky 114 E, 691 22 Pasohlávky
Ubytování: Kemp nabízí několik možností ubytování v chatkách, bungalovech, stanech, apartmánech, obytných buňkách, týpí a boxech. Apartmány, chatky a bungalovy jsou vybaveny menší kuchyňskou, posezením, vlastním sociálním zařízením a menší terasou nebo balkonem.
Vybavení: V kempu najdete nespočet stánků a restaurací, agility hřiště, pláž vyhrazenou pro nudisty a naturisty, školu a půjčovnu windsurfingu, motorových člunů a šlapadel, letní kino, workoutové hřiště, vzduchové trampolíny, vodní skákadla, minigolf, paintballové a beachvolejbalové hřiště, dětské hřiště, tobogán a mnoho dalšího.
Ceny: od 180 Kč/noc
Web: www.kemp-merkur.cz

Autokemp Merkur v Pasohlávkách
ATC Merkur se nachází v těsné blízkosti vyhlášeného vodního světa Aqualand Moravia.
Zdroj:
www.kemp-merkur.cz

2. Kemp a chaty Stříbrný rybník

Obecně o kempu: Autokemp Stříbrný rybník se nachází u největšího z rybníků rozprostřených v okolí města Hradce Králové. Pokud dáváte přednost klidné dovolené uprostřed panenské přírody, pak je Stříbrný rybník ideálním místem pro návštěvu. Součástí areálu je také krytá nuda pláž.
Kde ho najdete: Malšova Lhota, 500 09 Hradec Králové
Ubytování: Ubytování je možné v chatkách, mobilních domech, stanech, karavanech, obytných přívěsech, apartmánech nebo klasických pokojích.
Vybavení: V areálu najdete vybavenou kuchyňku, společenskou místnost, dětské hřiště, ohniště, sprchy s teplou vodou, základnu vodních sportů volejbalové a nohejbalové hřiště, hřiště pro stolní tenis, adrenalinový park, pétanque, lanové centrum, trampolíny i diskotéku.
Ceny: od 99 Kč/noc
Web: www.stribrny-rybnik.cz

Stříbrný rybník
Oblíbený kemp Stříbrný rybník je ideální pro návštěvu rodin s dětmi.
Zdroj:
www.stribrny-rybnik.cz

3. Camp Bítov, Vranovská přehrada

Obecně o kempu: Ne nadarmo se kempu Bítov přezdívá „Moravský Jadran“. Kemp obepíná jednu ze zátok Vranovské přehrady ve sto metrů hlubokém údolí. Údolí obklopují listnaté lesy, které hrají na sklonku léta a začátkem podzimu všemi barvami.
Kde ho najdete: Camp Bítov, 671 10 Bítov
Ubytování: Ubytování je možné v chatkách, stanech, karavanech nebo apartmánech.
Vybavení: Kemp je bezbariérový, takže je vhodný také pro vozíčkáře nebo hůře pohyblivé osoby. Najdete tady vybavenou kuchyni, společenskou místnost, prádelnu, dětské hřiště, ohniště, sprchy s teplou vodou, nespočet koupacích možností, parkoviště, nohejbalové a volejbalové hřiště, hřiště pro stolní tenis, trampolíny, půjčovnu sportovních potřeb, obchod s potravinami, restaurace, bufety, jídelnu a mnoho dalšího.
Ceny: od 90 Kč/noc
Web: www.camp-bitov.cz

Camp Bítov u Vranovské přehrady
Kemp Bítov nabízí široké využití pro rodiny s dětmi.
Zdroj:
www.camp-bitov.cz/

4. Autocamp Sedmihorky

Obecně o kempu: Jeden z nejluxusnějších kempů v České republice najdete v srdci Českého Ráje. Kemp se může pochlubit několika cenami, mezi nimiž se nachází i ocenění v podobě nejlepšího kempu pro rodiny s dětmi. Jedná se o luxusní čtyřhvězdičkový areál, kde je kladen důraz na maximální vyžití pro rodiny s dětmi i respektovaný noční klid.
Kde ho najdete: Autocamp Sedmihorky 72, 511 01 Turnov
Ubytování: Čtyřhvězdičkový areál nabízí ubytování v luxusních chatách, mobilhomech, v malých chatkách, ve stanech s podsadou, v týpí nebo na karavanových a stanových loukách.
Vybavení: Součástí kempu je rybník s písčitou pláží, vhodný ke koupání i rybolovu, sportovní a dětská hřiště, minigolf, ohniště, farma s domácími zvířaty, nespočet restaurací a kiosků, tenisové hřiště a hřiště na volejbal a fotbal, stolní tenis i pétanque. V kempu jsou pořádány animační programy pro děti. Jejich rodiče si mohou odpočinout u vody anebo na masážích.
Ceny: Od 215 Kč/noc
Web: www.campsedmihorky.cz

Autocamp Sedmihorky v Českém Ráji.
Autocamp Sedmihorky patří mezi nejlépe hodnocené kempy Česka.
Zdroj:
www.campsedmihorky.cz

5. CAMP DOLCE

Obecně o kempu: Celoročně otevřený kemp Dolce najdete uprostřed poklidné přírody, na úpatí hor Krkonoš, nedaleko města Trutnova. Součástí kempu je rekreační nádrž s travnatou pláží, která doslova vybízí k odpočinku. Kemp se může pochlubit několika oceněními.
Kde ho najdete: Do Dolců 37, 541 01 Trutnov
Ubytování: Ubytování je možné ve zděných rekreačních domcích, dřevěných chatkách a nově také v mobilních domcích. K dispozici jsou také rodinné stany k pronájmu anebo možnost zapůjčení či ubytování ve zdejším karavanu.
Vybavení: Nedílnou součástí kempu Dolce je rekreační nádrž s travnatou pláží, rybník pro sportovní rybolov, stylová restaurace, kiosky s rychlým občerstvením, dětská hřiště, sportovní areál, tenisový kurt, hřiště pro míčové sporty, nohejbalový kurt, minigolf, stolní tenis, skákací hrad, badminton, pétanque nebo trampolína.
Ceny: Od 55 Kč/noc
Web: www.kemp-dolce.cz

CAMP DOLCE nedaleko Trutnova
CAMP DOLCE získal v roce 2018 ocenění „Nejlepší kemp pro karavanisty“.
Zdroj:
http://www.kemp-dolce.cz/

6. Koupaliště a kemp Pecka

Obecně o kempu: Menší rodinný kemp nacházející se v malebné krajině Podkrkonoší nabízí nespočet aktivit a atrakcí pro celou rodinu. Areál je postaven na místě, kde se již od počátku 20. století nacházela tzv. plovárna Prachovník.
Kde ho najdete:  Koupaliště a kemp Pecka, Pecka 60, 507 82 Pecka
Ubytování: Ubytování je možné v chatkách, stanech, apartmánech a karavanech.
Vybavení: V areálu se nachází několik dětských hřišť, na kterých naleznete prolézačky, pískoviště, skluzavky a další herní prvky. Největším lákadlem pro děti jsou 2 maxi trampolíny. Kromě toho zde najdete také antukové hřiště a hřiště pro plážový volejbal. Samozřejmostí je několik restaurací a kiosků.
Ceny: od 55 Kč/noc
Web: http://kemppecka.cis.cz

Kemp Pecka
Menší rodinný kemp nacházející se v Podkrkonoší
Zdroj:
www.dokempu.cz

7. Camping Vranovská pláž

Obecně o kempu: Kemp najdete v nádherné lokalitě Jižní Moravy přímo na břehu Vranovské přehrady. Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších a nejčistších přehrad v České republice. Užít si tady můžete cykloturistiku, adrenalinové zážitky, rekreaci, památky i mnohačetné výlety do přírody.
Kde ho najdete: Vranovská přehrada - pláž, Šumná 671 02
Ubytování: Ubytovat se můžete v chatkách, stanech, apartmánech, mobilních domech, obytných přívěsech, karavanech a penzionu.
Vybavení: Součástí areálu jsou pravidelně pořádané animační programy pro děti různých věkových kategorií. Najdete tu i dětské herny a venkovní dětská hřiště. Pro děti je k dispozici výtvarná dílnička, lanový park, loutkové divadlo, letní kino, speciální adrenalinová houpačka nebo půjčovna loděk a člunů.
Ceny: od 50 Kč/noc
Web: www.vranovska-plaz.cz

Vranovská pláž
Kemp najdete v nádherné lokalitě Jižní Moravy přímo na břehu Vranovské přehrady, které patří mezi nejčistší přehrady ČR.
Zdroj:
www.vranovska-plaz.cz

 
 

Místo

48° 53' 59.3988", 16° 34' 8.6412"
Rubrika:
Aktivity:

Dobrodružství

Autor:
Vendula Flassig Vrablová

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Nejlepší kempy v ČR vhodné pro děti, aneb kde strávit příjemnou letní dovolenou