Cestování > Země > > > Největší opuštěný tematický park v Brazílii patří Santovi a je pěkně strašidelný
Cidade Albanoel úvodní
Zdroj: Youtube.com

Největší opuštěný tematický park v Brazílii patří Santovi a je pěkně strašidelný

Cidade Albanoel měl hodně velké ambice. Nebo je spíš měl jeho autor, politik Antonio Albano Reis. Mělo jít o úžasnou atrakci, za kterou budou na plochu srovnatelnou se 460 fotbalovými hřišti jezdit statisíce lidí ročně. Santa tady ale nakonec osaměl.

Eklektický park s různými atrakcemi napříč žánry měl nabízet nejen Santu Clause a všechno, co k němu patří, ale taky vodní skluzavky, koncertní síň a další zajímavosti, při kterých se měli bavit dospělí i jejich potomci.

Figurky Santa Clause jsou zrezivělé a v dezolátním stavu.
Zdroj: Youtube.com

Smrt přišla dřív než sláva

Na parku se začalo v roce 2000 pracovat, jenže Reis přišel o čtyři roky později o život. Zajímavé je, že se dodnes neví, co se stalo – stále je ve hře verze s vraždou i verze o náhodné srážce s evropským turistou.

Z pohádkového areálu, do kterého by jinak Brazilci rádi zavítali, aby se naladili na Vánoce a užili si trochu legrace, se tak stal naprostý strašák s rezavými hlavami symbolu Vánoc, popadanými figurínami, posprejovanými zdmi, prázdnými nádržemi a zarostlými plochami. Svého koníčka tu čas od času ještě provozují milovníci air softu, jinak je tu pusto a prázdno.

Je libo zatočit se na kolotoči? Smůla, nefunguje.
Zdroj: Youtube.com

Místo

Rio de Janeiro
Brazílie
22° 54' 24.6492" S, 43° 10' 22.4292" W

Aktivita: Poznání

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.