Cestování > Země > > > Obří borovicová ruka láká na Yogyakartu lovce netradičních selfie
Borovicový les Pengger Pine Forest na Yogyakartě
Zdroj: Fb stránka Jelajahi Indonesia

Obří borovicová ruka láká na Yogyakartu lovce netradičních selfie

Pokud byste hledali Yogyakartu, najdete ji na Jávě. Je synonymem klasické javánské kultury a tradičních řemesel, z nichž zřejmě to nejznámější je batika. Kromě toho, že jde o jednu z indonéských provincií, stejný název má také její hlavní město, kde žije zhruba 3,5 milionu lidí na ploše 3 186 km².

Kromě tradičních řemesel a starodávné kultury je ovšem Yogyakarta známá také pro své přenádherné a tajemné lesy. Obyčejné stromy byste tady hledali pouze stěží. Tady se příroda s pomocí člověka parádně vyznamenala. Ostatně, posuďte sami.

Les je oblíbeným cílem turistů z celého světa.
Zdroj: Youtube.com

Když hovoříme o lesích na Yogyakartě, rozhodně si pod nimi nepředstavujte nudné smíšené lesíky, kam si zajdete čas od času na houby. Tady příroda opravdu na ničem nešetřila. Pokud jste už někdy do těchto končin cestovali, pak si možná vybavíte piniový les Mangunan nebo vrchol Becici, který je známým turistickým lákadlem a v minulých letech jej navštívil třeba i tehdejší prezident Obama.

Dalším lákadlem a místem, ideálním pro odpočinek, poznávaní a relaxaci je borovicový les Pengger (Pengger Pine Forest). Doslova na každém kroku vás tady čeká unikát doplněný o jedinečnou vůni pryskyřice. V některých místech je les poněkud pochmurnější díky vysokým korunám stromů, které zde propouštějí světlo jen výjimečně.

Snímky, které tady vznikají, jsou jednoduše úchvatné.
Zdroj: Youtube.com

Zajímavostí a turistickým lákadlem jsou okouzlující vyhlídky a odpočívadla, která jinde na světě nenajdete. Proto si les oblíbili lovci atraktivních selfie snímků. Připadat si tu možná budete jako ve světě tajemného Stromovouse – postavy z legendárních románů J. R. R. Tolkiena. Odpočinout si můžete například v lůně obří dlaně anebo ve „schovce“, která nápadně připomíná motýlí kokon. Snímky, které v těchto místech vznikají, jsou jednoduše úchvatné.

Místo

Yogyakarta
Indonésie
7° 52' 15.1932" S, 110° 27' 35.118" E

Aktivita: Poznání

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.