Cestování > Země > > > Typický Malťan? Miluje auta, potratům řekne "ne" a fláká se
Maltský otec a syn
Zdroj: Bigstock.com

Typický Malťan? Miluje auta, potratům řekne "ne" a fláká se

Není to daleko, ale i tak potkáváme při cestách do Středomoří trochu jiné lidi než na jaké jsme zvyklí ze středu Evropy. A jací jsou muži v 5. nejmenším evropském státu, na Maltě? To si hned povíme. Mají 3 hlavní rysy.

1. Miluje své auto

Žije zde na 425 tisíc lidí. Tivlastní dohromady asi 330 tisíc vozidel. Láska k automobilům je zde opravdu veliká – ovšem mají tu velmi malou silniční síť. Vskutku fascinující.

Malťan nedá na čtyřnohou motorovou kobylu dopustit!
Zdroj: Bigstock.com

2. Má rád děti

Poslat ženu na potrat? S tím se zde rozhodně jen tak nesetkáte. Zdejší muži vůbec i na rozvody pohlížejí jako na něco, co se mezi „slušnými lidmi“ nedělá. Jde především o to, že náboženství je zde vnímáno velmi silně (celkově na Maltě stojí 365 kostelů).

3. Má rád volno

Malta v jednom jediném bodě převyšuje všechny členy EU - počtem státních svátků. Těch se zde slaví přesně 14 za celý rok. Proto se vůbec nemůžeme divit, že muži na Maltě rádi lenoší.

Aktivita: Poznání

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.