Cestování > Země > > > Varování před cestami na Ukrajinu
ukrajina-demonstrace
Zdroj: Ivan Bandura (Flickr), licence Attribution 2.0 Generic

Varování před cestami na Ukrajinu

Je těžké v těchto dnech neregistrovat vypjatou situaci u východních sousedů Slovenska, nicméně raději se i my připojujeme k ostatním médiím a doporučuje maximální opatrnost při cestě na Ukrajinu, obzvláště na místech střetů vládních složek s protestujícími.

Jedná se především o hlavní město Kyjev (v minulých dnech to nejvíce jiskřilo v okolí třídy Chreščatyk, náměstí Nezávislosti, ulic Institutská a Hruševského), kde v současné době nejezdí metro, nebezpečno může být také například ve Lvově, Lucku, Ternopylu či v Ivanofrankivsku.

Do Lvova, Kyjeva a dalších historicky či jinak zajímavých oblastí na Ukrajině se jezdí spíše v letním období, nicméně mnoho lidí tam i v této době z Čech, Moravy nebo Slezska občas zavítá, a to především při cestách za rodinou. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky radí odložit či zrušit cesty do země a uskutečnit je, až se situace zklidní.

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.