Přejít k hlavnímu obsahu

Jan Nagy

O autorovi:

Těžko říct, jestli je cestování pro mě "jenom" koníčkem nebo už něco víc. Jakákoliv návštěva ciziny je pro mě především o poznávání místní kultury, místních lidí. Rád vyjíždím na delší dobu a vůbec se nezdráhám v zahraničí stát dobrovolníkem. Preferuji země, které nabízejí lákavé horské treky.

Wish List:

Chile, Kanada, Kostarika

Obrázky v galerii

Všechny články

Vassenden - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Je libo adrenalin? Norský Vassenden ho nabízí spoustu

Pokud vám učarovalo cestování do Norska a již máte za sebou návštěvu nejznámějších fjordů, možná nyní přemýšlíte co dál. Z vlastní zkušenosti musím proradit: zkuste jet o trochu více na sever. Ubyde turistů, krásy ale méně rozhodně nebude. Okolí Vassendenu to potvrzuje.

obrazek
Hory a ledovce
Výšlap na špičku trolího jazyka, to je Trolltunga

Že na draky, skřítky a jiné bájné bytosti nevěříte? Tenhle trolí jazyk ale skutečně existuje. Říká se tak specificky tvarovanému skalnímu výčnělku na jihozápadě Norska. My jsme se na něj s velkým očekáváním vypravili. Nezklamal nás!

Drakensberg2 - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Kvůli havárii letadla jsou Tugela Falls až druhé nejdelší vodopády světa

Kdyby v roce 1935 nenaboural americký pilot Jimmy Angel do venezuelských vodopádů Angel Falls a neobjevil je, pyšnily by se titulem nejdelších vodopádů světa ty v jihoafrických Dračích horách. V tamních častých mlhách se prý možná ukrývají i bájní draci. Pokud ne nevadí, zajímavostí mají hory víc. Třeba adrenalinovou cestu k vodopádům.

obrazek
Průvodce městem
Dublin aneb proč jet 1500 km na pivo

Pivo je lék, pivo dělá hezká těla. Ať už na to věříte, nebo ne, pravděpodobně většina z vás uzná, že vám alespoň trochu chutná. Na tom staví takzvaná "pivní turistika". Ale aby nedošlo k mýlce - nejde o to pít pivo po litrech, ale poznávat skrze něj novou kulturu lidi. Jak se to povedlo jednomu z našich redaktorů?

obrazek
Průvodce městem
Nový fenomén dneška: Couchsurfing

Vzpomínám si, jak jsem jako malé dítě předstíral, že všude na zemi je láva a jen gauč je můj bezpečný surf, který jediný mě ochrání od destruktivních účinků žhavého magmatu. Ta doba už je dávno pryč, ale „jezdit po gauči“ mě bavit nepřestalo. Učaroval mi totiž Couchsurfing.

Všechny blogy

The Rock při začínajícím přílivu - Cestovinky.cz
Ostrov Zanzibar kolem dokola

Okružní jízda po ostrově Zanzibar plná intenzivních zážitků? Šnorchlování na korálových útesech, adrenalinové sportovní zážitky, míchané drinky za výborné ceny, plavání s delfíny? A k tomu tipy na udržení nízkého rozpočtu!

prison island - Cestovinky.cz
Zanzibar s krosnou na zádech? V klidu a v pohodě!

Taky máte v hlavě utkvělou představu, že Zanzibar je místo pro vyvolenou smetánku? Že to je místo zaslíbené pouze bohatým, úspěšným a těm, co se vyžívají v luxusních hotelích a válení se na lehátku u bazénu? Opak je pravdou. 

Uluguru mountains - Cestovinky.cz
Uluguru pohoří - tajemný střed Tanzánie

Do subsaharské Afriky se nejezdí s cílem poznávat hory velmi často. A už vůbec ne do tajuplného středu Tanzánie, kde se schovává pohoří Uluguru. O co méně známé a navštěvované, o to větší dobrodružství.

jezero Bled - Cestovinky.cz
Slovinsko – outdoorová destinace na dosah aneb hory, jezera a Laško pivo (část II.)

V prvním díle jsme se vyškrábali až na nejvyšší horu Slovinska Triglav. Tam jsme ovšem nezůstali a ačkoliv se nám na vrcholu s překrásným výhledem líbilo a vůbec nic dělat nechtělo, vydali jsme se směr jezero Bohinj a na konci také navštívili nádherný a již turisty zaplněný Bled.

Julské alpy - Cestovinky.cz
Slovinsko – outdoorová destinace na dosah aneb hory, jezera a Laško pivo (část I.)

Slovinsko je nádherná země, kde si každý návštěvník najde to svoje. Kousek moře, jezera, hory i velmi příjemní lidé. A hlavně je lehce dosažitelná a rozhodně ne drahá.