Přejít k hlavnímu obsahu

Jan Švestka

O autorovi:

Cestuji rád, především z práce domů. Baví mě Itálie, ale nejraději se vydávám do českých a slovenský luhů, hájů a především hor. Také rád a často píšu - přispívám do různých magazínů o cestování a životním stylu.

Seznam navštívených zemí:

Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo, Itálie, Velká Británie, Švýcarsko

Wish List:

Island, Irsko, Norsko, Mexiko

Všechny články

Dobrou chuť! - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Nejstarší zoo na světě mají ve Vídni. Vznikla za Marie Terezie

Švadlena Betsy Rossová ušila historicky první americkou vlajku a v českých zemích vládla císařovna Marie Terezie. Psal se rok 1753. Tehdy byla založena nejstarší dosud existující zoologická zahrada, rakouská Tiergarten Schönbrunn.

Pagat Point je oblíbená vyhlídka. - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Guam, to jsou krásné pláže, ale i stopy války

Byl by to ukázkový tichomořský plážový ráj, kdyby v okolí nechřestily zbraně. Guam se pyšní nádherným pobřežím jednou z nejvyšších hor na světě (měříme-li od úpatí) nebo úžasným podvodním parkem, ale i místy, na nichž jsou dodnes patrné stopy války.

Ponte di Rialto - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Požár a pád zničily předchůdce Ponte di Rialto, nejromantičtějšího mostu Benátek

Benátky patří mezi nejromantičtější města světa. A za jedno z nejromantičtějších míst vrcholně romantického města bývá označován most na jedné z největších dopravních tepen města – most Rialto na Canalu Grande.

Montserrat - Cestovinky.cz
Historické stavby
Nacisté hledali v Montserratu Svatý grál. Katalánský klášter oplývá legendami

Hrdina zahnal Napoleonovu armádu, socha činila zázraky, nacistický pohlavár Heinrich Himmler se v okolí snažil najít Svatý grál. Legend vyprávěných o Montserratu je spousta. Klášter na tak netradičním místě dráždil lidskou představivost odedávna.

Fantazie! - Cestovinky.cz
Historické stavby
Chtěli ho podpálit, špičatý most ale stojí dál

Řecko nás nikdy nepřestane překvapovat krásami, které se v něm skrývají. Jeden z méně známých příkladů najdeme ve městečku Konitsa na severozápadě země. Jde o nezvykle tvarovaný špičatý most.

Všechny blogy

Řetězový most v maďarské Budapešti - Cestovinky.cz
Budapešť je město holohlavých ekologů a českého piva

Po Budapešti můžete chodit klidně v županu a papučích, protože se tam cítíte jako doma. Škodovky, Staropramen, bezdomovci v centru…

autor: Johannes Kerstiens (Wikimedia Commons) - Cestovinky.cz
Jak se (ne)ztratit v Norimberku

Byl to docela fór, ztratit se ve městě, kam z České republiky jezdí i sklerotické důchodkyně. Některé z nich nenajdou v obchoďáku ani cestu na záchod, ale v Norimberku se žádná neztratí, to je hodně jednoduché město s notoricky známými turistickými cestami. Mně se to povedlo.

obrazek
Jak jsem chtěl Afričanům uvolnit jedno místo v Evropě a odcestovat na černý kontinent

Je to mazec! Média ve mně vyvolala dojem, že se na starý kontinent valí miliony přistěhovalců. Abych přispěl k částečnému uvolnění tohoto tlaku, rozhodl jsem se na čas uvolnit v Evropě jedno místo a odjet na pár týdnů do Afriky.