Přejít k hlavnímu obsahu

Jan Švestka

O autorovi:

Cestuji rád, především z práce domů. Baví mě Itálie, ale nejraději se vydávám do českých a slovenský luhů, hájů a především hor. Také rád a často píšu - přispívám do různých magazínů o cestování a životním stylu.

Seznam navštívených zemí:

Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo, Itálie, Velká Británie, Švýcarsko

Wish List:

Island, Irsko, Norsko, Mexiko

Všechny články

Pitcairn úvodní
Pláže a moře
Peklo pro nezletilé: Pitcairn je pro děti nejdrsnější ostrov světa

S dětmi do 15 let nemůžete cestovat na ostrov Pitcairn. Hrozí jim tam, že se stanou oběťmi trestného činu. Znásilnit velmi mladou dívku je tam součástí folklóru.

věž Agadez
Historické stavby
Věž v Agadez: Nejkrásnější z památek, za kterými nejezdí turisté

Úřady varují před pobytem na jihu Nigeru, na severu i na západě u hranic s Mali. V této zemi není zrovna nejbezpečněji. I proto do této tajemstvími obestřené země nikdo nejezdí. A přitom ukrývá nádherná místa, například věž mešity ve městě Agadez.

Ježíš v propasti
Pláže a moře
Podmořský Ježíš žehná italským rybám už skoro 70 let

Na dně moře obvykle nečekáte 2,5 metru vysokou sochu. V Itálii v zátoce San Fruttuoso ji mají, a to už skoro 70 let. Nejde ale o náklad ztroskotané lodi, jak by se mohlo zdát. Ježíš je na dno moře instalován zcela záměrně.

ostrov Galešnjak v Chorvatsku
Pláže a moře
Chorvatský ostrov ve tvaru srdce láká zamilované

Zamilovaní ho milují. Ostrov Galešnjak jim neučaroval díky prvotřídním službám nebo nějakému kulturnímu programu, rádi na něj jezdí kvůli tomu, jak ho příroda zformovala. Jeho tvar má pro ně zvláštní symboliku.

Vyšehrad Cestovinky.cz
Historické stavby
Vyšehrad miloval a ctil i největší Čech

Legendární Šemík tady podle pověsti přeskočil hradby, řádili tu Husité a na posmrtné pouti si na slavném kopci poležel i otec vlasti Karel IV. Vyšehrad býval nejvýznamnějším místem v zemi a jeho historie právem dodnes fascinuje spoustu turistů. A ten výhled dolů!

Všechny blogy

Řetězový most v maďarské Budapešti - Cestovinky.cz
Budapešť je město holohlavých ekologů a českého piva

Po Budapešti můžete chodit klidně v županu a papučích, protože se tam cítíte jako doma. Škodovky, Staropramen, bezdomovci v centru…

autor: Johannes Kerstiens (Wikimedia Commons) - Cestovinky.cz
Jak se (ne)ztratit v Norimberku

Byl to docela fór, ztratit se ve městě, kam z České republiky jezdí i sklerotické důchodkyně. Některé z nich nenajdou v obchoďáku ani cestu na záchod, ale v Norimberku se žádná neztratí, to je hodně jednoduché město s notoricky známými turistickými cestami. Mně se to povedlo.

obrazek
Jak jsem chtěl Afričanům uvolnit jedno místo v Evropě a odcestovat na černý kontinent

Je to mazec! Média ve mně vyvolala dojem, že se na starý kontinent valí miliony přistěhovalců. Abych přispěl k částečnému uvolnění tohoto tlaku, rozhodl jsem se na čas uvolnit v Evropě jedno místo a odjet na pár týdnů do Afriky.