Přejít k hlavnímu obsahu

Jan Švestka

O autorovi:

Cestuji rád, především z práce domů. Baví mě Itálie, ale nejraději se vydávám do českých a slovenský luhů, hájů a především hor. Také rád a často píšu - přispívám do různých magazínů o cestování a životním stylu.

Seznam navštívených zemí:

Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo, Itálie, Velká Británie, Švýcarsko

Wish List:

Island, Irsko, Norsko, Mexiko

Všechny články

NP Serengeti úvodní
Parky a rezervace
Luxusní stany nebo 1,5 milionu pakoňů. To je národní park Serengeti

Vítáme vás u jazykového kurzu masajštiny. Probereme slovíčko „Serengeti“. Nejčastěji se překládá jako „nekonečná pláň“. A co to vlastně je? Podobu a zajímavá místa Serengeti vám osvětlí následující řádky.

5 tváří Mnichova
Průvodce městem
Pět tváří... Mnichova, nejpříznivějšího města pro život a pivního ráje

Jaké vlastně hlavní město Bavorska je? To nelze jednoznačně říct. Vedle sebe tu existují tak rozdílné věci jako futuristický stadion a tradiční lidové slavnosti v bavorských krojích. 

Duhová hora v Peru
Hory a ledovce
Duhová hora v Peru hraje barvami. Ale pozor na výškovou nemoc!

Červená, žlutá, levandulová, zelená… Až sedm barev vedle sebe najdete ve vrstvách hory Vinicunca v Peru. Říká se jí také Duhová hora a je nám naprosto jasné proč. 

Nazca obrazce
Parky a rezervace
Nazca, záhadná pláň v Peru: Přistáli na ní mimozemšťané?

Peruánská Nazca patří k místům, které si cestovatelé daleko lépe než ze země vychutnají ze vzduchu. Obrazce opic, pavouků nebo velryb svítí až do nebe. Jakým tajemstvím jsou zahaleny?

Sloup v Čechách hrad
Filmové a seriálové lokace
Filmové peklo: Čerti si odnesli Dorotu Máchalovou na Českolipsko

Kudy se jde do pekla? V okolí České Lípy mají jasno. Po kamenných schodech hradu Sloup. Tedy alespoň podle filmu S čerty nejsou žerty, který se tu natáčel. Kde přesně je najdeme?

Všechny blogy

Řetězový most v maďarské Budapešti - Cestovinky.cz
Budapešť je město holohlavých ekologů a českého piva

Po Budapešti můžete chodit klidně v županu a papučích, protože se tam cítíte jako doma. Škodovky, Staropramen, bezdomovci v centru…

autor: Johannes Kerstiens (Wikimedia Commons) - Cestovinky.cz
Jak se (ne)ztratit v Norimberku

Byl to docela fór, ztratit se ve městě, kam z České republiky jezdí i sklerotické důchodkyně. Některé z nich nenajdou v obchoďáku ani cestu na záchod, ale v Norimberku se žádná neztratí, to je hodně jednoduché město s notoricky známými turistickými cestami. Mně se to povedlo.

obrazek
Jak jsem chtěl Afričanům uvolnit jedno místo v Evropě a odcestovat na černý kontinent

Je to mazec! Média ve mně vyvolala dojem, že se na starý kontinent valí miliony přistěhovalců. Abych přispěl k částečnému uvolnění tohoto tlaku, rozhodl jsem se na čas uvolnit v Evropě jedno místo a odjet na pár týdnů do Afriky.