Přejít k hlavnímu obsahu
Feldou do Číny - Cestovinky.cz

Cestovatelský deník Feldou do Číny: Odjezd se blíží!

Už je to blízko, neskutečně blízko... Za pár dní vyjedeme na největší dobrodružství našich životů a přijde nám, že nic nestíháme. Dny do odjezdu ubývají, zato úkolů je víc a víc.

Někteří z nás dodělávají zkoušky na svých univerzitách a Sua je na spoustu věcí sám. Je nervní, občas protivný, což asi bude i tím, že toho v těchto dnech moc nenaspí. Až ale vyrazíme, budeme mít určitě myšlenky na všechno možné, jen ne na únavu.

Felda není parník: Kus auta už asi máme v Hamburku

Nedalo nám to a vyzkoušeli jsme v rámci příprav i brodivost našich aut. Když ze soboty na neděli byly ve Kdyni povodně, ztratili jsme při průjezdu brodem jednu z našich SPZ. Takže pokud se jí dobře plavalo, kus auta už - možná - máme v německém Hamburku. Naštěstí sehnat novou SPZ problém není, a tak můžeme směle jezdit dál.

Do toho se Sua po dvou letech stěhoval a aby té akce nebylo málo, tak v pondělí boural. Naštěstí se mu nic nestalo, ale pohled na vyjíždějícího řidiče, který mu nedal přednost, je dobré varování. Na cestě prostě musíme být ještě opatrnější, aby ty naše milované zelené feldy nedopadly jako Honzův Seat.

Od stolu to zatím vypadá dobře. Uvidíme, co nás potká na cestě.
Zdroj: bigstock.com

Budeme mít 360° videa! Záběry z cest uvidíte tak, jako byste jeli s námi

Balili jste někdy kufry na dva týdny k moři? To, co zažíváme s klukama, je asi tak milionkrát horší. Balíme totiž do pouště i do hor, zároveň se učíme zacházet s technikou a do kupy jsme dávali i léky.

Snad nás na hranicích nebudou považovat za dealery a pašeráky drog. Přeci jen - tři krabice od bot plné léků už nejsou málo J. A elektronika? Té máme tolik, že když na to přijde, otevřeme si s ní v Turecku na tržišti stánek.

Ve výbavě máme i skvělou 360° kameru, díky které se můžete těšit na záběry, ve kterých se můžete pohybovat a koukat všude kolem sebe.

Rozloučíme se v sobotu ve Kdyni a zamíříme do Číny

Teď ještě plánujeme trasu v zemích, jako je Turecko a Čečensko a přemýšlíme, jaké náhradní díly s sebou povezeme. Vše se totiž musí vejít do aut a místa není nazbyt. I přes to si ale chceme vzít nějaké ty knížky, hudbu, filmy a seriály na dlouhé noci ve stanu. Ale otázkou je, zda budou po náročných dnech za volantem třeba.

Říkáte si, že „to ta banda bláznů nemůže přežít“? Tak to byste měli určitě využít příležitost a zastavit se za námi ve Kdyni na náměstí tuto sobotu. Od 10:00 se můžete těšit na naší celou bandu, pivo, hasiče a nějakou tu soutěž. Budeme se těšit!

Přečtěte si o naší cestě Feldou do Číny víc.

Autor:

Jan Suastika

O autorovi:

Vydávám se s kamarády na cestu Feldou do Číny. Už jsem dojel autem do asijské části Turecka, ale tohle je opravdová výzva. Držte nám palce a sledujte náš blog!

Další blog ke čtení:

obrazek

Jedeme „feldou“ do Číny a zpátky. Čtyři blázni ve škodovce míří přes velehory do Asie

2 polorozpadlá auta stará 20 let, 4 vysokoškoláci a 24 zemí Evropy a Asie. To vše během 60 dlouhých dní a náročných 20 000 km cest. Tak zní ve zkratce náš plán na letošní léto.