Přejít k hlavnímu obsahu

O autorovi:

Vydávám se s kamarády na cestu Feldou do Číny. Už jsem dojel autem do asijské části Turecka, ale tohle je opravdová výzva. Držte nám palce a sledujte náš blog!

Seznam navštívených zemí:

Wish List:

Obrázky v galerii

Tento uživatel zatím není autorem žádné galerie

Všechny články

obrazek
Praktický rádce
OFICIÁLNÍ DENÍK FELDOU DO ČÍNY

Vzali jsme dvě staré Škody Felicie a vydali se do Asie, až na hranice Číny. V naší posádce je Sua (Jan Nyoman Suastika), Ondra (Ondřej Šmolík), Ruby (Jakub Rubáš) a Makr (Dušan Makrlík). Feldou do Číny chceme najet přes 20 tisíc km přes 22 zemí. V cestě máme velehory Kavkaz a Pamír. Sledujte náš cestovatelský deník a zjistíte, jak si s nimi poradíme.

Všechny blogy

trofeje pro vítěze - Cestovinky.cz
Deník Feldou do Číny #23: Úspěšně končíme a po 19 000 km se vracíme do Čech!

Nechtějí nás pustit z celní unie, která začala už ve vzdáleném Kyrgyzstánu. Potvrzení o celní deklaraci naší poslední feldy samozřejmě máme, ale jak jsme se přesvědčili, Rus je moc hodný a vlídný člověk. Dokud si nenasadí uniformu. To potom začíná být pořádný kokot.

Moskva - Cestovinky.cz
Deník Feldou do Číny #22: Spíme s vyšinutými Rusy v hostelu za 60 korun za noc. Přežijeme?

Překračujeme hranice Evropy, už jsme „skoro“ doma. teď jen projet nudnou rovnou Ruskou krajinu, přejet Volhu a dojet do Moskvy. Tam nás čeká divné ubytování a nejhorší muzeum na světě.

už jsme v Evropě - Cestovinky.cz
Feldou do Číny - oficiální deník #21: V ruské televizi jsme slavní jako Zeman

Hurá! Auto máme úspěšně spravené a dokonce jedeme dalších 100 km, aniž bychom museli feldu opravovat. V Petropavlu si dáváme hot dog, fotíme se s kazašskými fanynkami před feldou a vyjíždíme směr hraniční přechod. A tam to zase přijde.

Náš zachránce! - Cestovinky.cz
Deník cesty Feldou do Číny #20: Policajti s „cinknutými“ alkohol testery nás chtějí obrat

Abychom to shrnuli, jsme promrzlí, unavení, 200 kilometrů na všechny strany nic není, je tma a my máme proražená 2 kola a pouze 1 rezervu. Docela pech.

obrazek
Deník Feldou do Číny #19: Jsme sami bez rezervy a bez pomoci

Máme to spravedlivě rozdělené - když jeden trpí v nemocnici, tři se baví na svatbě. Ale i na ně dojde. Žádná radost na naší cestě nezůstane nepotrestaná. I Sua se Šmoldou to slíznou. A přijde ještě něco mnohem horšího.