Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Korsika je Norsko, ve kterém málo prší a je teplo

Máte rádi Norsko, ale tak úplně vám nevyhovuje jeho častá nehostinnost? Pak pro vás máme dobrou zprávu.

currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem

Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 

PLáž Santa Maria - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Kapverdské ostrovy: 10 míst, která musíte navštívit

Ostrovy Zeleného mysu, jak by se Kapverdám mělo správně říkat, jsou souborem deseti větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Díky své poloze na nich můžete trávit dovolenou v kterékoli části roku. Nepleťte si ale Kapverdy s Egyptem nebo jinou africkou destinací. Tady plyne život a ostatně také dovolená úplně jinak. Místní se řídí heslem „No stress“, což od nich zanedlouho odkoukáte.

západní Čechy úvodní
Tipy na výlet
Kam se podívat v západních Čechách? Na hrad i do přírodní rezervace

Máme to štěstí, že každý kout naší země, který si vybereme k objevování, má co nabídnout. Výjimkou není ani samotný západ Česka. Ten je zajímavosti nabitý!

Chand Baori v Indii
Historické stavby
Batmanovo vězení prý postavili duchové za jedinou noc

Kdo by neznal akční thriller „Temný rytíř povstal“, ve kterém exceloval legendární Christian Bale a nenapodobitelný Tom Hardy? A víte, že vězení Batmana, které se ve filmu objevilo, můžete reálně navštívit? Jde o indickou studnu Chand Baori, nacházející se nedaleko vesnice Abhaneri v indickém Rádžasthánu, 95 km od Džajpuru.

Hora křížů v Litvě - Cestovinky.cz
Historické stavby
Hora křížů: místo, ze kterého mrazí

Projíždíte litevskou pustinou a najednou bum – před vámi se objeví cedule s nenápadným místním názvem Kryžių kalnas. Dáte se po ní a to, co spatříte, vám sebere dech. Na uměle vytvořeném pahorku před sebou máte tisícovky křížů.

nejhezčí místa Sardinie
To nejlepší
5 nejkrásnějších míst Sardinie: kam se vydat na ostrově plném nádhery

Mohlo by se zdát, že Sardinie je jen plážový ráj. Ona ale dokáže překvapit i jeskyněmi, horami, bujnou vegetací a zajímavou historií. Tak se na ni s námi podívejte zblízka!

jazykové kurzy
Praktický rádce
Oživte svou angličtinu na kurzech v centru Prahy

Už je to dlouho, co jste se ve škole učili anglicky? Nebo jste právě dostudovali, ale vaše angličtina si ještě zasluhuje zlepšení? Nebo jste úplný začátečník a chcete se dorozumět při cestování? Ať už je to jakkoli, přihlaste se na kurzy angličtiny, které vám pomůžou!

Restaurace Grotta Palazzese - Cestovinky.cz
Moderní stavby, Ubytování, Praktický rádce
Restaurace ve skále nabízí výhledy, za které by vraždil i bůh Neptun

Jíst v luxusní restauraci – to si mnoho z nás spojuje s nádechem romantiky a společností někoho blízkého. V jedné italské restauraci nedaleko Bari však romantika nabývá zcela nového rozměru. Zdejší čtyřhvězdičkový hotel s restaurací je totiž vytesán přímo do skály a nabízí tak nejen unikátní prostory ke stolování, ale také jedinečné výhledy na širé moře.

Pohled na meandry Vltavy
Praktický rádce
Božskou fotku na Instagram si už na oblíbené vyhlídce neuděláte

Oblíbená Smetanova vyhlídka u Krňan, kde vznikaly ty nejkrásnější fotky meandrů Vltavy, je od minulého týdne nepřístupná.

Peru hlavní
Průvodce státu
5 míst, které v Peru nevynechat

Peru patří mezi nejrozmanitější zemi Jižní Ameriky. Tady si opravdu každý najde to své. Můžete prozkoumat džungli, vyrazit na treky v andských horách, obdivovat kamenné ruiny, učit se o incké historii nebo se seznámit s místní kulturou.

Nejmalebnější místa Česka
Parky a rezervace
Výlety za dokonalou „insta fotkou“: tohle jsou ta nejfotogeničtější místa v Česku

Chcete ovládnout Instagram? Nebo jenom toužíte po dokonalé momentce do rodinného fotoalba? Stačí navštívit některé z následujících míst, které jsou zárukou originální fotky!

Čínská kuchyně
Praktický rádce
Kung-pao, knedlíčky ťiao-c nebo jarní závitky. Ochutnali jste už tahle čínská jídla?

S čínskými restauracemi se v Česku roztrhl pytel. Jen málokterá z nich ale vaří autentické čínské pokrmy. Jaké to jsou? Přinášíme vám malý přehled včetně receptů.

Kostnice
To nejlepší, Tipy na výlet
Nejstrašidelnější místa v Česku, kde se budete bát i za bílého dne

Milujete záhady a máte pro strach uděláno? Pak během toulek českou krajinou nesmíte vynechat následujících šest míst, která jsou zárukou husí kůže a nepříjemného mrazení v zádech.

 

Fantazie! - Cestovinky.cz
Historické stavby
Chtěli ho podpálit, špičatý most ale stojí dál

Řecko nás nikdy nepřestane překvapovat krásami, které se v něm skrývají. Jeden z méně známých příkladů najdeme ve městečku Konitsa na severozápadě země. Jde o nezvykle tvarovaný špičatý most.