Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

obrazek
Průvodce města
Palm Springs: kam jezdí chatařit filmoví magnáti

Toto město o velikosti Mladé Boleslavi nebo Prostějova má kolem 130 hotelů a na 100 restaurací. Ročně ho navštíví jeden a půl milionu turistů. Proč? Protože jste-li někdo v městě andělů, pak nesmíte Palm Springs minout. To je prostě povinnost bohatých obyvatel Los Angeles.

obrazek
Průvodce města
Komunistický Kesong: Město, kde se smířili nepřátelé

Kesong, to jméno zní pro české uši poněkud zvláštně. Však se také nachází v jedné z nejzvláštnějších zemí světa, Severní Koreji. V tomto státě musí turista ze Západu absolvovat všechny výlety pouze s průvodcem, ani jedno z tamních nejzajímavějších míst – Kesong – není výjimkou.

trulli
Historické stavby
Minikostelíky? Kdepak, v těchto domcích v Alberobellu lidé žijí

Procházíte se tu mezi podivnými domky, které jsou od sebe jen stěží rozeznatelné. Všechny jsou bílé, mají kuželovitou střechu s bílým znakem a vypadají skoro jako malé kostelíčky. Ale nejsou. Domkům se říká trulli a najdete je jedině v Alberobellu.

Pláž v albánské Drači
Pláže a moře
Draky v Drači nenajdete, je to albánské Bibione

Každý si ťukal na čelo, když jste před dvaceti lety jeli na dovolenou do Albánie. Vše se změnilo. Za posledních šest let vzrostl počet českých turistů v této zemi o 158 %. Velký podíl na tom má přímořská Drač.

obrazek
Průvodce města
Město jak z pohlednic stíhá jedna pohroma za druhou

Jednu z nejčastějších pohlednic z jihoamerického Chile tvoří tisíce malých dřevěných domků natřených zářící barvou a sedících na kopci se sklonem až 45 stupňů. Málokdo ale ví, že za touhle veselou fasádou je slavná historie, světové umění a přetrvávající nuzné poměry obyvatel. Ve Valparaísu nemají zavedenou vodu celé čtvrtě, přesto se tu životu daří.

Čtvrť Mangalem ve městě Berat v jižní Albánii. - Cestovinky.cz
Průvodce města
Albánský Berat: Ve městě tisíce oken vznikla první růžová ikona

Vstoupíte do domu a zjistíte, že jste se vlastně ocitli na střeše sousedního domu. Tak si můžete připadat v jižní části Albánie ve starobylém městě Berat. Nádherné bílé terasovitě na sebe vrstvené domky s červenými střechami patří spolu s dominantní pevností nad řekou k nejfotogeničtějším místům v zemi. Možná i proto se ocitly na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.   

Zavěšené rakve s ostatky v Echo Valley - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Rakve na lanech a skále. Takhle se pohřbívá na Filipínách

Pohřeb většinou není veselá událost. Asi nikoho nepohorší, když se tělo nebožtíka ukládá v rakvi do země, anebo jsou jeho ostatky spáleny a přesunuty do urny.

Nejčistší jezero světa - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Nejčistším jezerem světa prohlédnete až do hloubky osmdesáti metrů

Při vyslovení jeho názvu se vám dvakrát zamotá jazyk a třikrát zkroutí palec u levé nohy.

Žíhaná jeskyně hraje všemi barvami modré - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Padesát odstínů modré. Těmi hraje jedna z nejkrásnějších jeskyní světa

Přezdívá se jí mramorová jeskyně. Tuhle elegantně žíhanou krásku najdete v Patagonii. Mramorové stěny jeskyně se klenou nad azurovou hladinou jezera Carrera, o jehož vody se dělí dvě země - Chile a Argentina. A právě voda je alfou a omegou dnešního příběhu. Právě ona totiž stojí za netradičním zdobením a tvarem jeskyně.

Park Lençóis Maranhenses s písečnými dunami - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Obří pískoviště a jeden z nejkrásnějších národních parků světa najdete v Brazílii

Národní parky protkané křišťálově čistými jezírky, pletenci orchidejí, deštnými pralesy a zástupci místní fauny a flóry nás nepřestávají okouzlovat. V každé zemi jich najdeme nespočet. Existuje jen málo těch, které vám vyrazí dech „na první dobrou“.

amalfi úvodní - Cestovinky.cz
To nejlepší 2019
Našli jsme dalších 24 krásných míst v Evropě, která musíte vidět

Náš článek „Pastva pro oči: Našli jsme 24 nejkrásnějších míst v Evropě“ jste hltali, jen co je pravda. Proto jsme se rozhodli udělat vám přídavek, abyste se mohli kochat dál a víc do hloubky. Tady jsou další lokality, které vás nenechají chladnými.

Kawah Ijen - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Kawah Ijen neboli žluté peklo

Sopka Kawah Ijen je činná sopka, ze které se unikátním způsobem těží síra. Kráter sopky leží ve výšce 2 148 metrů na východě Jávy, hned vedle ostrova Bali. Je to jedno ze dvou míst na celém světě, kde můžete vidět tzv. modrý oheň, což je také důvod, proč se stala nejvíce turistickou sopkou v celé Indonésii.

Champagne Pool Nový Zéland - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Šampaňské jezírko trošku zapáchá. Je ale unikátem Nového Zélandu

Doufáte marně. Šampaňské jezírko není ani navzdory jeho názvu plné pravého francouzského šampaňského. Voda v něm vlastně tak trochu…zapáchá. „Fuj, to je ale smrad,“ jsou povětšinou první slova, která v jeho okolí vyslovíte.

Jeskyně na Sibiři - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Vědci našli na ruské Sibiři zmrzlé viry. Po rozmrznutí ožily!

Existuje kámen mudrců, který dokáže vyrobit elixír života? Zdá se, že je vlastnictvím rovnou několika dlouhověkých živočichů, kteří křižují naši planetu.

let balónem - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Vzhůru do oblak! Tady na vás čekají nezapomenutelné letecké zážitky

Taky občas přemýšlíte, jaký je život ptáků anebo zkušených pilotů? A co kdybychom vám řekli, že si tomůžete vyzkoušet na vlastní kůži!