Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

stanování se psem
To nejlepší 2019
Kempy v Česku, ve kterých si užijete dovolenou se psem na maximum

Češi se přidávají k obecnému trendu a místo dětí si často pořizují psy. Pak není divu, že je berou i na dovolené, a hledají tak zázemí, které pro ně bude nejlepší. Máme pro vás tipy na kempy, kde si stanování užijete a budete na něj rádi vzpomínat.

Koně v Kladrubech mají výborné podmínky a dlouhou tradici
Historické stavby
Hřebčín ze seznamu UNESCO láká na více než 400letou tradici kladrubských koní

Počet českých míst zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO se rozšířil na čtrnáct. Jedna ze dvou nových lokalit se jmenuje Národní hřebčín Kladruby. Čím vším návštěvníka ohromí?

Rodina v italském letovisku Bibione
Moderní stavby
Aparthotel Imperial**** Bibione – skvělé místo pro dovolenou s dětmi

Všichni rodiče, kteří mají děti, a mohu být v jakémkoli věku, vědí, jak je složité vybrat místo, kde strávit letní dovolenou. Na první pohled se to nemusí zdát jako skutečnost, ale je to tak… děti jsou nároční klienti, kteří dávají nevoli náležitě najevo. Jak se s tím vypořádat?

Korsika skalní město
Hory a ledovce
Cestopis: Korsika je ostrov s vůní borovic, průzračným mořem a krásnými horami

Už jste letos byli na dovolené? Já ano, na přelomu června a července. Když Evropu zaplavila vlna veder, šplhala jsem po korsických horách, večer vyháněla komáry ze stanu nebo auta a modlila se za ochlazení aspoň ve vyšších nadmořských výškách. Nekonalo se.

České nudistické pláže
Pláže a moře
Kam za naturistickým koupáním v Česku? Máme několik tipů

Veřejná nahota historicky sahá až do starého Egypta a Říma. Mluvilo se o ní také v Bibli. Některé úryvky totiž obsahují informaci o tom, že si Adam s Evou svou nahotu moc dobře uvědomovali. Pohled na nahá těla změnilo až křesťanství 16. století. Odhalování bylo považováno za hřích.

Opice točí selfie, kameraman líbá medvěda. Bali

Na tomhle videu uvidíte leccos. Jeden z našich věrných fanoušků Lukáš se chystá na Bali, tak jsme mu chtěli udělat radost a ukázat nádheru ostrova. Tohle ho jistě potěší. Opice natáčí selfie záběry, kameraman jede na tobogánu pozadu se selfie tyčí, dává pusu medvědovi, prochází se kolem (snad) ochočených kočkovitých šelem, poznává krásy Bali na motorce, na lodi, ve vzduchu i pod vodou.

Slavné italské Livigno - tohle je ono

Tohle je to slavné italské Livigno, které se v posledních letech stalo hitem v zimě i v létě. Je výše položené než vrchol Sněžky a obklopují ho nádherné hory, údolí a bystřiny. Z Prahy je po silnici vzdálené asi 650 km. Relativní blízkost láká i poměrně velké množství Čechů, kteří sem pravidelně jezdí.

Přístav Saranda
To nejlepší 2019
7 nejkrásnějších míst v Albánii, které stojí za návštěvu

O Albánii se říká, že jde o dosud neobjevenou krásu Evropy. V posledních letech sem sice začaly mířit tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře, stále jde však o místo, které není turistickým ruchem poznamenáno tak, jako třeba sousední Řecko.

Zámek Světlá nad Sázavou
Historické stavby
Ranění, bankéři, studenti… zámek Světlá nad Sázavou obýval leckdo

Zvoní, rychle do lavic! Desítky let patřil zámek především studentům střední zemědělské školy. Dnes už ho z velké části obdivuje široká veřejnost jako největší turistickou zajímavost širokého okolí.

Nejkrásnější turecké pláže
Pláže a moře
Miss pláž: Těchto 7 tureckých krásek musíte navštívit

Zájem o dovolené v zahraničí rok od roku stoupá. Dávno nás neláká jenom oblíbené Chorvatsko, cestujeme stále dál. V minulém roce hrálo prim Řecko, Turecko a Egypt. A ani letos tomu nemá být jinak.

ZOO v bosenském Sarajevu
Parky a rezervace
Nepřežilo ani jedno zvíře. Sarajevská zoo se obnovuje velmi pomalu

V Sarajevu najdete spoustu muzeí věnovaných válce. Smutné příběhy ale svedou vyprávět i obyčejná místa, která to nemají jako hlavní poslání. Lépe si na nich uvědomíme hrůznost války. Pojďme si projít tragický osud dnes už velmi příjemného místa – sarajevské zoo.

Rozhýbaná perla Turecka: Istanbul ve 4K

Istanbul je jediné hlavní město světa, které stojí na dvou kontinentech. Město, které vzkvétá už více než 2000 let je nejlidnatější v Turecku a patří k největším v celé Evropě. Nadchnou vás v zde úžasné historické stavby i moderní architektura. Turecko nejen v létě patří právem k nejnavštěvovanějším zemím starého kontinentu. Posuďte krásu Istanbulu sami.

Pohled na chorvatský Dubrovník
Pláže a moře
Nejkrásnější chorvatská letoviska, kde je dovolená pravým a nefalšovaným zážitkem

Chorvatsko je pro mnoho Čechů synonymem té pravé letní dovolené. Na špici oblíbenosti se drží již dvě desetiletí. Každoročně sem míří statisíce turistů z České republiky a další miliony lidí z celého světa. Průměrná roční návštěvnost jaderské perly hovoří o 17 milionech turistů.

Hitlerovo Orlí hnízdo v Alpách nad Berchtesgadenem
Hory a ledovce
Hitlerovo slavné horské útočiště nemají Češi daleko

Nejvýše postavení nacisté tady pózovali pro propagační filmy a fotografie, Adolf Hitler tady čas od času přijímal návštěvy a spřádal plány na ovládnutí Evropy. Orlí hnízdo nad Berchtesgadenem se navždy nelichotivě zapsalo do historie. A přitom je to tak krásné místo.

Panoramatický výhled na lisabonskou čtvrť Alfama
Průvodce města
Průvodce historickou čtvrtí Lisabonu, jež povstala z trosek po katastrofě

Lisabon je hlavní město  Portugalska, to ví každý. Ale co tam mají tak zajímavého? Pokud máte cestu do tohoto hlavního města, navštivte nejstarší a nejkrásnější čtvrť Alfama. Oslní vás rozmanitostí.