Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Travellers' Choice nejkrásnější pláže roku 2019
Pláže a moře
Cestovatelé promluvili: Tohle je 13 nejlepších pláží roku 2019, kde můžete odpočívat celoročně

Známý cestovatelský a recenzí portál každoročně zveřejňuje výherce ceny Travellers' Choice, kterého volí cestovatelé z celého světa. Významné ocenění každý rok obdrží luxusní hotely, světové metropole i pláže. A právě nejkrásnějším plážím roku 2019 budou věnovány následující řádky. Pohodlně se usaďte, naše krasojízda právě začíná!

Podzemí města Derinkuyu
Historické stavby
Ze svého domu se náhodou prokopal do podzemního města pro 20 000 lidí

To se stalo občanovi tureckého Derinkuyu v roce 1963. Byla to bomba a největší objev tohoto druhu. Co vlastně objevil?

Izraelská Netanya
Pláže a moře
Z nuly na 200 tisíc: Poznejte izraelskou riviéru

Zatímco před dvaceti lety do Izraele jezdili na dovolenou hlavně dobrodruzi, dnes tam míří stále více Čechů. Létají hlavně k moři do míst, kde mají jistotu prvotřídní úrovně služeb. V tomto ohledu je jedničkou Netanya zvaná „izraelská riviéra“.

Největší lákadla Ománu
Moderní stavby
Omán udivuje Grand Caynonem i pohádkovým hradem

Arabský stát v jihovýchodní oblasti Arabského poloostrova, jehož břehy omývá Arabské moře a Ománský záliv, se rozprostírá na 309 500 km².

obrazek
Průvodce města
Zlaté město San Francisco: podívejte se na jeho největší taháky, včetně mostu Golden Gate!

Pro Američany je San Francisco mýtem o zrození moderní Ameriky, její šťastnou hvězdou, která jako maják na drsném opuštěném pacifickém pobřeží ukazovala cestu milionům lidí k novému životu. Tohle město je známé zároveň jako zlatá brána Ameriky – vítejte v San Francisku s monumentálním a ikonickým mostem Golden Gate!

Nálepky na zeď s ornamenty
Praktický rádce
Nálepky se zajímavými ornamenty budou bavit nejen vás

Přišli jste na návštěvu a byli dokonale překvapeni zajímavými motivy na stěnách? Určitě se vám to již někdy stalo. Pravda je ta, že překvapeni můžete být jak v negativním, tak i pozitivním slova smyslu.

Švejkjova socha v Putimi
Historické stavby
„Uděláme cara českým králem!“ Kde se točily legendární scény ze Švejka?

Když do Googlu zadáte „Putim“, vyhledávač vás automaticky podezírá, že jste spáchali překlep a hledáte ruského prezidenta. Přitom i Putim stojí za vyhledávání, proslavila se mimo jiné jako dějiště jedné z nejvtipnějších pasáží Haškových Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války.

maska na vlasy
Praktický rádce
K čemu jsou masky na vlasy? Krátký exkurz do světa krásy vlasů

Intenzivní výživa, hydratace, přidání lesku vašim vlasům jsou to základní úkoly ideální masky na vlasy!

Sunken Cemetery Filipíny
Moderní stavby
Na Filipínách ční z moře velký kříž. Připomíná potopený hřbitov

Filipíny, to jsou tisícovky ostrovů. Dalo by se říct, že co ostrov, to perla. Jeskyně, sopky, vodopády, zvláštní živočichové a rostliny. My se tentokrát podíváme na ostrov Camiguin neboli ostrov zrozený z ohně. Konkrétně na jeden kříž.

PLáž Santa Maria - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Kapverdské ostrovy: 10 míst, která musíte ještě letos navštívit

Ostrovy Zeleného mysu, jak by se Kapverdám mělo správně říkat, jsou souborem deseti větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Díky své poloze na nich můžete trávit dovolenou v kterékoli části roku. Nepleťte si ale Kapverdy s Egyptem nebo jinou africkou destinací. Tady plyne život a ostatně také dovolená úplně jinak. Místní se řídí heslem „No stress,“ což od nich zanedlouho odkoukáte.

Na Pali Beach na Havaji
Pláže a moře
Tisíce let zcela bez lidí vznikal v Na Pali havajský ráj


Nejkrásnější místo světa? Pro mnohé ano. Pobřeží havajského ostrova Kauai, především oblasti Na Pali, skutečně vypadá jako ráj a mnohokrát si také ve filmu zahrálo fantastickou krajinu z jiného světa.

Egypt Hurghada
Pláže a moře
Perla Rudého moře Hurghada nabízí luxus, lázně i nenapodobitelný podmořský svět

Jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek, které je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety za významnými památkami, bývalo prapůvodně malou rybářskou vesničkou.

pes v autě TZ
To nejlepší 2019
Jižní Tyrolsko na míru pro čtyřnohé miláčky

Čas, ve kterém můžete relaxovat, užívat si pohody a klidu, to je dovolená. Během ní máte možnost být i akční, zkoušet nové věci a zažít nové aktivity. Lákavá představa, že? Pokud jste milovníci zvířat, tak je vám známý nepříjemný pocit, kdy své mazlíčky musíte na pár dní svěřit někomu jinému.

obrazek
Průvodce města
Nejsevernějšího Lenina světa skrývá ledová říše na Špicberkách

Ruští turisté si v Karlových Varech dlouho pletli sochu T. G. Masaryka s Leninem. V Norsku mají pravého Vladimira Iljiče. A to na ostrovech, kde sobi několikanásobně převyšují počet lidí, norské uhlí těží Rusové a mroži jsou chránění.

obrazek
Průvodce města
Macao je světový král hazardu, hrál tu i James Bond

Pokud vás vzrušuje posouvání žetonů po zeleném stole a při poskakování kuličky po dřevěném talíři rulety napětím nedýcháte, zakroužkujte si v mapě Macao. Tenhle malý státeček náležící Číně totiž už před deseti lety předstihl Las Vegas v obratu kasín a nad portugalskými ruinami staví neonové velkoměsto.