Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Vyhlášené bulharské pláže
Pláže a moře
Bulharsko a jeho skvosty: Tohle jsou nejkrásnější pláže, na kterých je odpočinek zážitkem

Bulharsko láká cestovatele na pouhé dvě hodiny letu, nově postavené nebo zrekonstruované hotely i luxusní pláže. Ty nejkrásnější vám představíme na následujících řádcích.

Údolí Plakánek - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Tam, kde se dá romantika krájet: Údolí Plakánek možná dojme k slzám i vás

Ba ne, kvůli jímavé kráse svůj název údolí nedostalo. Ale stejně je tu nádherně a turisté tu rádi tráví volné dny mezi pískovcovými skalami, pestrou florou, bohatou faunou a klid skýtajícími lesy. Možná je to tip na váš další výlet!

Brest – pevnost
Historické stavby, 2. světová válka
Takhle vypadá po letech pevnost, která se vzepřela Hitlerovi

Historie nám nabízí mnoho příkladů hrdinství, kdy byla odvaha a vůle lidí prověřena do krajnosti. Jedním z nich byli i obránci Brestské pevnosti po napadení SSSR Němci v roce 1941.

Alkoholický nápoj Kumys
Praktický rádce
Nápoj z kvašeného kobylího mléka nezachutná každému. Kazaši na něj ale nedají dopustit

Okolo mléka panuje řada nejrůznějších předsudků a mýtů. Jedni si bez něj nedovedou představit nový den, jiní ho odmítají. Na to se ale v Kazachstánu nehraje.

Andorra úvodní
Průvodce státu
Andorra: krása tady střídá nádheru a jeden kruhový objezd druhý

Šestý nejmenší stát Evropy leží nenápadně ukryt na francouzsko-španělské hranici. To, že je tak malý, ale neznamená, že by nemohl být krásný. Je!

i okolí je nádherné - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Burdž Chalífa trhá nebesa i rekordy

Ještě před tím, než vyrostl, zlomil tento mrakodrap rekord. Po dostavění jich překonal dalších patnáct. Dubaj je sama o sobě zajímavým místem plným extrémů, hi-tech centrem uprostřed pouště. Své nejvyšší budově však město většinou nesahá ani po paty - a to doslova.

Pláže Turecka
Pláže a moře
Nejkrásnější pláže Turecka: Tady odpočívala Kleopatra, Jiřina Bohdalová i Madonna

Turecko je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů i zahraničních turistů. Dny volna tady tráví dokonce i tuzemské a světové celebrity. Na jaké pláže nejčastěji vyrážejí?

Mikulov
Tipy na výlet
5 míst, která musíte vidět na jižní Moravě

Posezení u vína s výhledem na malebné vinohrady, objevování historických památek nebo aktivní dovolená na kole za slunečného dne… 

Nudistické pláže Chorvatsko
Pláže a moře
Tohle jsou ty nejlepší chorvatské pláže, kam můžete bez plavek

Jsou pro vás plavky zbytečný luxus a rádi se koupete „na Adama“? Pokud milujete Chorvatsko, máme pro vás tipy, kde se téhle kratochvíli věnovat, aniž byste kohokoli pohoršovali.

Soos
Parky a rezervace
Rezervace Soos: podnikněte výlet za bahenními sopkami

Také jste si jako děti přáli cestovat časem? Není to tak nemožné, jak se na zdá. Zhruba tři miliony let do minulosti vás dostane procházka národní přírodní rezervací Soos. 

Medikán Janos Kefalonie
Praktický rádce
Řádění medikánu Janos na Kefalonii: Takhle dopadla oblíbená řecká letoviska

Po tragické sezóně, kterou ovlivnila koronavirová pandemie, se na Řecko přihnala další katastrofa. Medikán Janos pustošil vše, co mu přišlo do cesty. Takhle zničil Kefalonii.

Pláž u Vladivostoku - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Sověti sem vyhazovali odpad, příroda se s ním vypořádala po svém

Možná jste už slyšeli o skleněné pláži Fort Bragg, kterou můžete obdivovat v Kalifornii. Málokdo ale ví, že za podobnou raritou nemusíme cestovat pouze do Spojených států amerických, ale také do Ruska. Konkrétně tedy k pláži v Ussurijském zálivu u ruského Vladivostoku.

Pyramidy ve středu světa - Cestovinky.cz
Historické stavby
Střed světa opravdu existuje. Na hranicích Kalifornie a Mexika

Zamýšleli jste se někdy nad tím, zda existuje opravdový střed světa? Odpověď zní ano! Takové místo najdete na hranicích Kalifornie a Mexika. Před třiceti lety se sem společně s manželkou vypravil jistý Francouz Jacques-André Istel. A právě v té době se začíná psát jeho příběh.

Bornholm - Cestovinky.cz
Historické stavby
Bornholm: největší zřícenina severní Evropy, cyklistický ráj i mlýny, které už domlely

Svou polohou v Baltském moři dokonale mate a leckdo by ho přiřadil ke Švédsku. Přesto je tento docela malý ostrov ležící 150 km východně od Kodaně součástí Dánského království. Žijí zde Dánové, mluví bornholmským dialektem a stále se sem přijíždí zvědaví turisté podívat, jak to na takovém kousku země v moři může vypadat.

Kostnice z výšky
Průvodce města
Jan Hus se tu pořádně spálil, vy ale návštěvy litovat nebudete. Tohle je německá Kostnice

Poklidná hladina Bodamského jezera kontrastuje s horami v dáli, na vodě u mola se houpe lodní hospůdka a v centru se postává pár lidí u pomníku českého velikána.