Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Oybin úvodní
Historické stavby
Zřícenina hradu a kláštera Oybin je autentické lužické okno do středověku

Nenápadný kousek Saska mezi Šluknovským a Frýdlantským výběžkem, jen kousek od českých hranic, je nápadný svou krásnou a malebnou přírodou. Lužické hory se tu ukazují v celé své kráse a kromě hustých lesů protkaných pěšími stezkami tu najdete hotový středověký poklad.

Vltava, pravý břeh Prahy a okolní lesy. Kvůli tomu je Děvín jedna z nejkrásnějších vyhlídek Prahy
Hory a ledovce
Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Prahu sloužila jako cvičný terč

Praha páchne, ubývají motýli a hmyz obecně. Slyšíme to často, v centru to asi pravda je, ale stačí vylézt na Děvín a všechno vypadá jinak. Jen kousek od nejrušnějších míst Smíchova a na dohled od Barrandovského mostu.

Egypt pyramidy
Pláže a moře
Léto v Egyptě ještě nekončí. Tohle jsou nejoblíbenější letoviska

Egypt letos obsadil pomyslnou třetí příčku na žebříčku oblíbenosti. Přeskočilo ho jenom Řecko a Turecko. A právě takhle destinace je nyní ideálním místem pro trávení pozdní letní dovolené. Příjemné teploty, prohřáté moře s bohatým podmořským životem a spousta historických skvostů, dělají z Egypta oblíbený cíl turistů z celého světa. Pokud zvažujete návštěvu této země, přečtěte si, co od jednotlivých letovisek očekávat.

Scala dei Turchi
Pláže a moře
Malá sicilská Antarktida. Turecké schody připomínají pořádný kus ledu

Když se vypravíte na Sicílii, určitě budete vědět, že jedním z míst, kam se rozhodně musíte podívat, jsou Turecké schody nebo taky Schody Turků (Scala dei Turchi). Obrázky vás totiž nenechají na pochybách, že to bude nezapomenutelný zážitek. Proč?

Nafukovací člun
Praktický rádce
Vybíráte nafukovací člun? Poradíme vám, jak najít ten pravý

Tipů člunů je poměrně hodně a každý má jiné vlastnosti, které jsou ideální pro sjíždění trochu jiné vody. Proto byste si měli nejdříve ujasnit, k jaké aktivitě budete člun nejčastěji používat a co od něho očekáváte. Pak už je výběr snadný.

Most Vasco Da Gama v nočním osvětlení, Lisabon, Portugalsko. - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Stál 24 miliard. Podívejte se na nejdelší evropský most Vasco da Gama!

V zátoce Tejo v moderní metropoli města Lisabon stojí architektonická chlouba Evropy - jeden z nejelegantnějších mostů, po kterém se na našem kontinentu můžeme projet. Je také nejdelší a extrémně drahý.

To nejlepší z Moskvy
Praktický rádce
Vízum do Ruska: jak ho získat a kolik za něj zaplatíte

Nádherná místa s atmosférou a spoustou velkých historických příběhů lákají do Ruska 25 milionů turistů ročně. Z České republiky se do země Puškina, Tolstého nebo Lomonosova dostaneme jen s vízem. Jak ho získat?

zubačka úvodní
Hory a ledovce
Svezte se nejkrásnější zubačkou světa. Stařičká Schynige Platte Bahn je úplný poklad

Kde jinde byste chtěli překonat přes 1 400 výškových metrů během neuvěřitelných 7 kilometrů? A ty nádherné výhledy po okolí, ty dostanou do kolen každého (kdo zrovna nesedí). Kde je a jak si naplánovat výlet snů?

Irrgarten Kleinwelka
Lesy a džungle
Ztraťte se v živém bludišti! Nedaleko Budyšína je to největší německé

Milujete bludiště nebo jste je jako malí milovali? Dělá vám potěšení ztratit se mezi stěnami a pak hledat cestu ven? A co takhle vyrazit do venkovního bludiště, které sestává z živých keřů? Stačí zajet do Saska kousek od hranic a je to vaše!

Afrika je plná života

Že je Afrika vyprahlá krajina plná pouští a vyschlých koryt řek? Tohle video vás přesvědčí, že to není tak docela pravda.

Lenin u stadionu Lužniki
Moderní stavby
Lužniki: návštěvníky stále vítá obří Lenin

Patří k největším atrakcím ruského hlavního města, hrálo se na něm finále fotbalového mistrovství světa 2018 a v roce 1980 byl centrem moskevské olympiády. A dodnes u jeho vchodu stojí socha hlavní postavy Velké říjnové socialistické revoluce.

Niagara západu. Tak se říká Šošonským vodopádům v americkém státě Idaho
Řeky a jezera
Niagara západu je letos nadprůměrně bohatá

Říká se jim Niagara západu a rozhodně to není nadnesené, té podobnosti si nelze nevšimnout. Slavnějšího sourozence z východu ale převyšují Šošonské vodopády co do výšky a troufáme si tvrdit, že i co do krásy.

Nejkrásnější z krásek Tichomoří: Fidži

Ať se v Tichomoří vydáte kamkoliv, prakticky nemůžete šlápnout vedle (vyjma Pitcairnu, který proslul poněkud drsnými, či spíše kriminálními způsoby starousedlíků, potomků vzbouřenců z lodi Bounty). Tedy pokud hledáte plážový ráj a chcete lenošit na písku, koupat se v malých jezírkách a potápět se v moři. Pár záběrů vám ukáže, jak je tam nádherně.

Vesnice Kato Akourdaleia na Kypru
Pláže a moře
Britové ocenili kyperskou vesničku s excentrickým Angličanem

Když britský deník Guardian zveřejnil nejlepší destinace pro podzimní dovolenou, Kypr nechyběl na stupních vítězů. Redaktoři doporučili především oblast kolem Kato Akourdaleia. Proč?

Pláž v letovisku Kassiopi
Pláže a moře
Korfu bez cestovky: Třináct tipů, co navštívit během týdenní dovolené

Korfu je druhým největším ostrovem v Jónském moři. Jeho rozloha činí 592 čtverečních kilometrů. Raritou je, že v nejužším místě měří necelé tři kilometry.