Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Benátky vstupné
Praktický rádce
Do Benátek za vstupné a po rezervaci. Od ledna 2023 realita

Co si budeme povídat, takové specifické město, jako jsou italské Benátky, potřebuje specifické zacházení. A taky trošku regulace, co se počtu turistů týče.

Hotely pro dospělé
Praktický rádce
TOP adults friendly hotely v Česku, kde není pro stres a malé děti místo

Adults only hotely nejsou ve světě žádnou novinkou. Užít si pár dnů nebo týdnů bez všudypřítomného štěbetání dětiček považují v zahraničí za naprosto normální.

výlety v okolí Liberce
To nejlepší, Tipy na výlet
Tipy na výlet v okolí Liberce. Na severu Čech na vás čekají úplné poklady

V Česku je prostě krásně a severní Čechy jsou toho důkazem. Chystáte-li se strávit nějaký čas v Liberci nebo jeho okolí, nechte se inspirovat našimi tipy na jednodenní výlety.

originální dovolená PR
Praktický rádce
Originální dovolená? Vyzkoušejte půjčení auta na týden

Chcete vyrazit a zajímavé místo a užít si jedinečnou dovolenou, ale nemáte vlastní auto? Cestování hromadnou dopravou je v mnoha případech omezující. Alternativou tak je půjčení auta na víkend. Jak to funguje a na co se připravit před cestou? To se dozvíte v tomto článku.

most Bacunayagua úvodní
Moderní stavby
Most Bacunayagua: stavitelská pýcha a jeden ze sedmi divů Kuby

Havana, Varadero a výlet do hor nebo do výrobny rumu. Tak často vypadá turistický pobyt na Kubě. Pokud si potrpíte na trošku toho poznání, vydejte se v severní části Kuby na místo, na které jsou zdejší obyvatelé náležitě hrdí. Na most Bacunayagua.

Cyklisté
To nejlepší, Tipy na výlet
Nejlepší cyklostezky na Vysočině. Jsou tu kopce, ale za námahu to stojí

Chystáte se provětrat kolo? Šlápněte si do pedálů a naplánujte některou z tras na Vysočině! Máme tipy na místa, ze kterých dýchá romantická atmosféra i trocha tajemna.

Baobaby - Cestovinky.cz
Lesy a džungle
Tyhle stromy dokážou hubnout! A sloni je milují

Víte, že na světě existují stromy, které rostou hlavou dolů, kvetou jenom 24 hodin, jsou staré tisíce let a hubnou? Přesně takové jsou baobaby – stromy z čeledi bavlníkovitých, které mají celkem 8 druhů. Mnohé z nich najdete na ostrově Madagaskar, některé druhy se ale také vyskytují v Africe a Austrálii.

morava na kole PR
Praktický rádce
Severní Morava na kole: Neskutečná makačka, ale krásná

Až zase jednou dostanete taky ten hloupý nápad, že budete hubnout do plavek, zvu vás na severní Moravu. Kila máte dole na to šup! Na kole pak obzvlášť. 

Svatebčané
To nejlepší
Svatební cesta v zahraničí? Máme pro vás TOP lokality, kde se dá romantika krájet

Plánujete líbánky v zahraničí, ale nedokážete se rozhodnout, ve které zemi bude vaše svatební cesta dokonalá? Máme pro vás 10 „insta friendly“ tipů, kde není o romantiku a zážitky nouze.

co vidět v Záhřebu
Průvodce města
Co vidět v Záhřebu: nejstarší chorvatský park nebo nejkratší pozemní lanovku světa

Chcete se v Chorvatsku kromě pláží podívat i do hlavního města? Dobrá volba. Máme pro vás tipy, co v chorvatské metropoli vidět a zažít!

dovolená v Polsku
Průvodce státu
Dovolená v době inflace: 5 důvodů, proč se v létě vydat do Polska

Rostoucí výdaje na živobytí nás nutí škrtat v rozpočtech a cestování je jednou z položek, která přijde na řadu jako první. Ale nemusí. Co takhle zkusit letos Polsko?

Tenerife úvodní
To nejlepší
Nejkrásnější místa na Tenerife, která musíte navštívit

Na světě snad neexistuje rozmanitější místo. Malý ostrůvek v Atlantiku nabízí všehochuť tak pestrou, že si na své přijdou dobrodruzi i plážoví povaleči. 

Emil Holub: portrét cestovatele
Úspěšní lidé
Emil Holub: Portrét cestovatele nezlomné vůle

Dnešní řečí můžeme říct, že Dr. Emil Holub byl frajer. Co si předsevzal, to splnil, a strach k jeho osobě rozhodně nepatřil. I díky tomu zažil neskutečné věci. 

dívka ve spacáku
Praktický rádce
Praktické rady a tipy, jak vybrat spacák

Plánujete akční dovolenou v kempu? Spaní pod širým nebem a hvězdami v přírodě nebo hodláte vyrazit na vandr do světa a přespat ve stanu?

Sněžka - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Nejlepší turistické trasy v okolí Pece pod Sněžkou. Tudy se musíte projít!

Naše nejvyšší pohoří nabízí spoustu nádherných míst a krásných tras, kde si vychutnáte jedinečnost Krkonoš v české kotlině. Připravili jsme pro vás sedm tras, které byste si neměli nechat ujít, když se ocitnete v Peci pod Sněžkou a okolí.