Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

svatyně Las Lajas - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Svatyně Las Lajas, poutní místo, které sahá 130 metrů nad kaňon

Na jihu Kolumbie, u hranic s Ekvádorem, se tyčí ohromná katedrála. Nebylo by na tom snad nic divného, kdyby nestála přímo nad kaňonem řeky Guáitara. S pevnou půdou ji z jedné strany spojuje 50 metrů vysoký most.

Bermudy - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Záhada bermudského trojúhelníku: i ta nejlogičtější teorie má pořádné trhliny

Mezi jižním cípem Floridy, kde se nachází Miami, Portorikem a Bermudami je místo opředené záhadami. Říká se mu bermudský trojúhelník, ale nezřídka ho lidé nazývají ďáblovým trojúhelníkem. Patří hlavně do hledáčku lidí, kteří milují záhady a nevysvětlitelné jevy. 

nejdelší řeky úvodní
To nejlepší, Řeky a jezera
Nejdelší řeky světa: pramen i v šesti tisících metrů a hrubě nesouměrné povodí

Voda, vodní plochy a toky lidstvo vždycky fascinovaly a ani v současnosti tomu není jinak. Ať už jde o poklidnou říčku, nebo o některou z těch nejdelších na světě.

Ostrov Mauricius
Pláže a moře
TOP 11 zajímavostí ostrova Mauricius: Podvodní vodopád, duhové země i koloniální památky

Ostrovní stát Mauricius leží asi dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky a devět set kilometrů východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný vulkanický ostrov obklopený korálovým útesem, ostrov Rodrigues, skupina menších ostrůvků Cargados Carajos a ostrovy Agaléga. Místo s obrovskou koncentrací přírodních krás láká turisty a cestovatele z celého světa.

covid cestování
Praktický rádce
Vakcinační certifikát jako cesta ke svobodnému cestování

Evropská komise už otevřela jednání vakcinačních certifikátech, k 17. 3. 2021 by měla dodat svoje doporučení. Certifikáty by měly platit už březnu nebo dubnu.

Oblast kolem řeky Tungusky dnes
Parky a rezervace
Místo tunguzského výbuchu láká turisty. Vydáte se na Sibiř na dovolenou?

Psal se rok 1908 a v odlehlé části Ruska tlaková vlna zlámala miliony stromů jako sirky. Příčina nebyla dlouhá léta zcela jasná, a tak lovci záhad ohromovali veřejnost šílenými teoriemi. Všechno měl ale na svědomí výbuch vesmírného tělesa.

Salar de Uyuni v Bolívii - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Sůl, všude samá sůl. V největší solné pláni světa občas uvízne i auto

Umíte si představit ohromnou pláň tvořenou několikametrovou vrstvou soli? Se svými 10 582 km2 přesahuje rozloha největší solné pláně na světě i rozlohu Jihočeského kraje. Jak tahle bolivijská turistická atrakce spatřila světlo světa?

zeměpisné rekordy Evropy
To nejlepší
Zeměpisné rekordy Evropy: „nej“ najdeme v Norsku, Británii i Rusku

Naše planeta je ohromující a některé její vlastnosti jsou pro nás nepředstavitelné až nepochopitelné. Podívejme se společně tentokrát na ta „nej“ u nás v Evropě!

hrad Bezděz
Historické stavby, Tipy na výlet, Hrady a zámky
Zatoulejte se na Bezděz, až bude příležitost. Je jedním z nejzajímavějších hradů u nás

Když pojedete po silnici č. 38 od Doks na Mladou Boleslav nebo opačným směrem, vykoukne na vás a zaujme váš zrak, i kdybyste nechtěli. Hrad s typickou siluetou stojící na jednom ze dvou podobně vysokých kopců ční do jinak relativně rovné krajiny a láká k návštěvě všechny kolemjdoucí a kolemjedoucí.

sever Německa úvodní
To nejlepší
Sever Německa: tipy na výlet a dovolenou

Německo je svou rozlohou 4,5x větší než Česko a zvídavým turistům nenabízí jen Berlín a pozůstatky Berlínské zdi nebo spanilé nákupní jízdy v Drážďanech.

jak spočítat dovolenou 2021
Praktický rádce
Jak vypočítat dovolenou v roce 2021

Změna je život. Od ledna 2021 se to týká i výpočtu dovolené. Ten se mění, protože nabyla účinnosti novela zákoníku práce. Jak to tedy bude vypadat?

Památky Dublin
Průvodce města
Nejlepší památky Dublinu: Tradiční pivovar, prosklený komín i 121 metrů vysoká kývající se jehla

Hlavní město Irska má zhruba 1,2 milionu obyvatel a je jednoznačně největším a také nejvíce kosmopolitním městem ostrova.

saunový vagón úvodní
Praktický rádce
Milujete vlaky a saunování? Spojte to do jednoho zážitku!

Zní to neuvěřitelně, ale první saunový vagón je na světě a je v Česku! Dobrovolníci, kteří se pohybovali kolem projektu VlakFest, ho sestavili po víkendech.

Krokodýl – aligátor
Parky a rezervace
Ruské muzeum láká na Hitlerova krokodýla. Jestli je pravý, nikdo neví

V moskevském státním Darwinově muzeu mají novou atrakci. Jde o vycpaného aligátora, známého jako „Hitlerův krokodýl“, který žil ve zdejší zoologické zahradě 74 let.

Ďáblova prdel
Lesy a džungle
Nejsprostší přírodní památku republiky mají v České Kanadě

To vás prostě nemůže nenapadnout, když jdete kolem. Není divu, že nejvýraznější rys se dostal do oficiálního názvu přírodní zajímavosti. Dnes pro vás máme Ďáblovu prdel.