Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

nejkrásnější vodopády v ČR
To nejlepší, Tipy na výlet
Nejkrásnější vodopády v Česku: TOP 5 vodních hříček přírody

Jsou lidé, kteří se na vodopády nemůžou vynadívat, ať už jsou na druhém konci světa, nebo doma, v České republice. Tyhle vodopády jsou u nás nejkrásnější.

digitální nomádství
Praktický rádce
Digitální nomádství: Jak začít, abyste hned neskončili?

S klesajícími venkovními teplotami začíná sezóna digitálních nomádů. Pokud taky zvažujete přemístit svoji home office někam do tepla, přinášíme návod, jak na to. 

Rilský klášter úvodní
Historické stavby
V Rilském klášteře odpočívá levá ruka jeho zakladatele a z fresek se vám zatočí hlava

Nejslavnější bulharský pravoslavný klášter zaujme na první pohled. Pokud se budete chtít v Bulharsku podívat na něco neobyčejného, zamiřte právě sem.

Pobřeží italského ostrova Ischia je prostě fantastické.
Pláže a moře
Mýtická nestvůra učinila z Ischie lázeňský ráj

Rychle a bez hledání – jaké ostrovy patřící Itálii se vám na první dobrou vybaví? Asi Sicílie, Sardinie, možná Capri. V pobřežních vodách „boty“ ale najdeme několik stovek ostrovů. Patří mezi ně i takové skvosty jako lázeňstvím proslulá Ischia.

Tianmen Road - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Krásná a nebezpečná: silnice Tianmen v Číně je jen pro zdatné řidiče

Silnice dostala jméno podle hory Tianmen, přes níž se vine. Na ni vede lanovka, kterou turisté využívají pro to, aby se nahoru dostali přímo a ne nekonečnými oklikami silnice.

currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem

Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 

Dokonalá optická iluze - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Podvodní vodopád na Mauritiu je tak trochu podvod. Jeho fotografie jsou ale úchvatné

Vodopádů bychom na celém světě napočítali tisíce. Některé z nich jsou nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější i nejfotografovanější. Dáme ale ruku do ohně za to, že vodopád na Mauritiu překoná všechny zmíněné.

Sardinie úvodní
Hory a ledovce
Sardinie v pohorkách: Objevte ráj pro milovníky hor, skal a kaňonů

Že je Sardinie pomyslným synonymem pro nádherné pláže s kamínky i pískem, božsky čistou vodou a sluncem stále nad hlavou? Možná. 

útes Møns Klint - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Møns Klint: jedinečný kousek Dánska, o kterém možná nevíte

Když se řekne Dánsko, spousta z nás si asi vybaví Kodaň nebo Malou mořskou vílu. Jen málokdo už dá dohromady soutok Baltu a Severního moře a hrstka nejznalejších zmíní Møns Klint. Co to je a kde to najdete? Rádi prozradíme.

Bern úvodní
Průvodce města
Památky a růže. I takový je Bern, hlavní město Švýcarska

Majestátní hory, jedinečné památky, městská zeleň kam jen oko dohlédne a neuvěřitelný smysl pro pořádek i čistotu. Nejen to je Bern, hlavní město Švýcarska. 

Uluru v Austrálii - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Tajemné Uluru existuje stovky milionů let

Nad poušť ční přibližně 600 milionů let a pokud byste ho chtěli obejít, nachodíte 9,5 km. Skalní unikát fascinoval autralské domorodce už před mnoha tisíci lety. Vyprávěli si o něm tajemné legendy a měli k němu posvátnou úctu. Dnes ho navštěvují tisíce lidí.

Vinohradská synagoga
Historické stavby
Architektura Prahy: 7 staveb, které už nikdy neuvidíte

Byly pozoruhodně velkorysé. Dnes jsou ozvěnou a stínem, který se vznáší nad zdmi malebných pražských ulic. Ale jako kdyby zde byly stále přítomny – minimálně v kronice paměti věčné topografie Prahy. Vkročme tedy směle do pokračování seriálu o zaniklé architektuře. 

Kaliningrad přitahuje nejen polohou. Turisti v něm najdou spoustu zajímavostí

Kaliningradská oblast coby ruská exkláva přitahuje pozornost, především tedy svým umístěním. Je to nejzápadnější část Ruska, leží na pobřeží Baltského moře a od zbytku země je oddělena státy Evropské unie

Proláklina Danakil - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Vstup do pekla uprostřed pouště, to je proláklina Danakil

Všechno to začalo vcelku nevinně. Jednoho dne podmořské zemské desky v Rudém moři a v Adenském zálivu vrazily do Východoafrického zlomu a odrazem odskočily zpět.

Salar de Uyuni v Bolívii - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Sůl, všude samá sůl. V největší solné pláni světa občas uvízne i auto

Umíte si představit ohromnou pláň tvořenou několikametrovou vrstvou soli? Se svými 10 582 km2 přesahuje rozloha největší solné pláně na světě i rozlohu Jihočeského kraje. Jak tahle bolivijská turistická atrakce spatřila světlo světa?