Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

V zimě na trek
Praktický rádce
Vyrážíte na túru? Oblečte se pohodlně a stylově

Ať už vyrážíte na několikadenní trekový výlet nebo horskou túru, je důležité, abyste měli funkční a pohodlné oblečení. Chcete mít špetku stylu i v divočině? Poradíme vám, jak na to.

Lusail Katara Hotel v Kataru
Moderní stavby
V Kataru vyrůstá 36 pater luxusu. Hotel ve tvaru měsíce ale klame tělem

Na první pohled vypadá jako měsíc, ve skutečnosti ale o měsíc nejde. Unikátní tvar luxusního hotelu, který do svých útrob láká nejen turisty, ale především bohaté businessmany, symbolizuje národní znak Kataru – emirátu v jihovýchodní části Perského zálivu, kde tenhle unikát vzniká.

Destinace oceněné portálem Tripadvisor
Pláže a moře
Travellers' Choice 2019: Tohle jsou nejlepší destinace světa a Praha opět boduje

Oblíbená cestovatelská anketa Travellers' Choice známého recenzního portálu odhalila další vítěze. Po sérii nejlépe hodnocených restaurací a hotelů vám prozradíme, které světové destinace obsadily první příčky. Nikoho asi nepřekvapí, že do TOP výběru se dostala i naše stověžatá matička Praha.

Hrad Löwenburg v německém Kasselu
Parky a rezervace
Češi to do největšího horského parku v Evropě nemají daleko

Věděli jste, že se naši západní sousedé mohou chlubit takovým skvostem? Málokdo tuší, že vůbec něco jako horský park existuje. Přitom ten úplně největší na starém kontinentu nemáme z Česka daleko. My se tam teď podíváme.

Chand Baori v Indii
Historické stavby
Batmanovo vězení prý postavili duchové za jedinou noc

Kdo by neznal akční thriller „Temný rytíř povstal“, ve kterém exceloval legendární Christian Bale a nenapodobitelný Tom Hardy? A víte, že vězení Batmana, které se ve filmu objevilo, můžete reálně navštívit? Jde o indickou studnu Chand Baori, nacházející se nedaleko vesnice Abhaneri v indickém Rádžasthánu, 95 km od Džajpuru.

obrazek
Průvodce státu
V nejstarším thajském kabaretu vystupuje stovka žen, které bývaly muži

Kabaret je v Thajsku oblíbená zábava a turistický cíl. Tisíce mladíků po celé zemi touží, že se díky němu proslaví a stanou se celebritou v ženských šatech.

Nejlepší hotely Evropy podle TripAdvisor
Moderní stavby
Tohle jsou nejlepší hotely Evropy roku 2019. Česko tentokrát bodovalo rovnou dvakrát

Dostat se do TOP 25 hotelů, restaurací nebo leteckých společností známého cestovatelského portálu je opravdu umění. Nejlepší z nejlepších totiž volí sami cestovatelé v rámci oblíbené ankety „Travelers' Choice“. Nedávno jsme vás informovali o nejlepších restauracích Evropy, dneska jsme si vzali na „paškálhotely.

Tipy na nejlevnější skipasy
Praktický rádce
Chcete na lyžovačce ušetřit? Tady jsou tipy na levné skipasy a skvělé lyžování

Na hory vyráží každoročně zhruba třetina Čechů. Za sněhovou nadílkou cestujeme v rámci ČR, ale i do Rakouska, Itálie a Francie. Chcete si užít skvělou lyžovačku? Máme pro vás tipy na levné skipasy i způsoby, jak na nich co nejvíce ušetřit.

Hotel u Štrbského plesa
Praktický rádce
Víte, jak si užít parádní zimu na Slovensku?

Slovensko je pro Čechy ideální dovolenkovou destinací. Krásné hory a příroda, stejné ceny a navíc má člověk jistotu, že se zde za každých okolností domluví. Zkuste si dovolenou na Slovensku zažít i vy!

Katedrála Panny Marie Almudenské v Madridu
Historické stavby
Živelný Madrid: 8 míst, která musíte vidět

Zatímco Španělsko patří mezi oblíbené prázdninové destinace, o jeho metropoli se toho u nás moc neví. A to je škoda. Ohnivý Madrid má totiž co nabídnout. Vstupte do ruchu velkoměsta, z jehož barokních ulic historie přímo sálá, dopřejte si sladkou siestu v některém z místních parků, den zakončete gastronomickým zážitkem u španělských tapas a následně protančete noc v místním baru.

Restaurace z ankety Traveller´s choice
To nejlepší 2019
Tohle jsou nejlepší restaurace Evropy. Svého zástupce tady má i Česko

Že láska prochází žaludkem je starý známý fakt. Pokud si chcete ale opravdu pochutnat, budete se muset plácnout přes kapsu. Přinášíme vám přehled nejlepších restaurací Evropy, kde menu pro dva vyjde jako týden na horách. Jednotlivé restaurace ocenili sami hosté v rámci úspěšné ankety Travellers' Choice 2019.

Výstava Ledové Pustevny
Hory a ledovce
Ledové Pustevny letos lákají na 40 tun ledu, sněhové sochy i netradiční bar

podvacáté se v malebném prostředí beskydských Pusteven koná tradiční akce s názvem Ledové Pustevny. Výstava ledových soch a soch ze sněhu s bohatým doprovodným programem bude probíhat od jedenáctého do šestadvacátého ledna. Na co se můžete letos těšit? 

Indická žena v tradičním oděvu
Průvodce státu
NAVSARI aneb poznejte indický Gujarat

Navsari je jednak rozlehlý okres v indickém státě Gujarat, ale také jeho 9. největší město.  Nachází se na západním pobřeží Arabského moře a v minulosti se několikrát nesmazatelně zapsalo do indické historie.

Léto v Ojmjakonu na Sibiři
Průvodce města
Mráz 70 pod nulou? V Ojmjakonu mají opravdovou ruskou zimu

Říká se „zima jako v Rusku“, ale v Ojmjakonu mají ještě daleko větší mrazy než v jiných částech Ruska. Tady se kvůli zmrzlé půdě nepohřbívá, na inženýrské sítě můžete zapomenout a většina lidí se z rodného kraje nikdy nedostane. Vítejte na jednom z nejodlehlejších míst světa.

Bahamy - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Nejkrásnější pláže Baham: kde se dá luxus krájet a budete si připadat jako v ráji?

Ležíte na vyhřátém písku, posloucháte šum jemných vlnek průzračných vod oceánu, sluneční paprsky vás dokonale prohřívají, pod vodou sledujete krásnou hru přírody u některého z korálových ostrůvků. Jste na Bahamách, v turistickém ráji!