Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

bizarní svatební zvyky ve světě
To nejlepší
Nejbizarnější svatební zvyky ve světě: Plivání, bičování rybou i svatební noc s tchyní

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco u nás je běžné na svatbě rozbíjet talíře nebo unášet nevěstu, v jiných zemích najdete mnohem bizarnější zvyky. 

hlavní město Holandska
Průvodce města
Hlavní město Holandska: místa, která rozhodně stojí za návštěvu

Tolerance, muzea, vodní kanály, květiny, kola, coffee shopy i červené lucerny. To všechno vystihuje úžasnou pestrost a pohodu hlavního města Holandska – Amsterdamu.

Hobitín na Novém Zélandu
Filmové a seriálové lokace
Po stopách filmů: Soukromá ovčí farma se proměnila na legendární vesničku z Pána prstenů

Neexistuje asi nikdo, kdo by neznal trilogii Pán prstenů. Jednou z ústředních lokalit, kde se odehrává zcela zásadní část děje, je i pitoreskní vesnička Hobitín.

Maďarsko – Budapešť
Průvodce státu
TOP 10 maďarských klenotů: Navštivte vyhlášené termály i místní „moře“

Plánujete dovolenou v Maďarsku a přemýšlíte, kam během ní zamířit? Máme pro vás 10 tipů na místa, která nesmíte během návštěvy vynechat!

Plakánek úvodní
Parky a rezervace, Tipy na výlet
Tam, kde se dá romantika krájet: Údolí Plakánek možná dojme k slzám i vás

Ba ne, kvůli jímavé kráse svůj název údolí nedostalo. Ale stejně je tu nádherně a turisté tu rádi tráví volné dny mezi pískovcovými skalami, pestrou florou, bohatou faunou a klid skýtajícími lesy. Možná je to tip na váš další výlet!

Toledo úvodní
Průvodce města
Španělské Toledo: historický poklad na skále jako by vypadl z pohádky

Touláte se po Madridu a přemýšlíte, kam se ještě podívat? Nebo teprve plánujete dovolenou ve Španělsku a chcete vidět i něco jiného než pláže? Pak čtěte dál a nechte si představit malebné Toledo.

Rodinka s podzimním zátiším
Tipy na výlet
Kam na podzimní prázdniny na Moravě a ve Slezsku? Obdivujte sochy z ledu a písku nebo si zkraťte čekání na Ježíška

Děti si během letošních podzimních prázdnin užijí celých pět dnů volna. Co takhle je v termínu 26.–30. 10. 2022 vzít na pořádný výlet? Máme pro vás pár tipů na super akce.

Kokořínsko
Tipy na výlet
Kam na podzim v Česku? Objevte čarokrásné skály, stezky i kousek Itálie

Chcete si ještě užít nějaký ten krásný podzimní den venku? Máme pro vás 10 tipů, kam se vydat, napříč celou republikou. Nádherných míst je tu ale mnohem víc.

Ovoce durian
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: „Král ovoce“ smrdí jako žumpa a někde vám za jeho konzumaci hrozí tučná pokuta

Jeho konzumace je na mnohých místech zakázána. Má totiž specifické aroma, jež podle odvážlivců, kteří tohle ovoce už během života ochutnali, připomíná dlouho nevyčištěnou žumpu.

 

Katar PR
Praktický rádce
Co byste měli vědět o Kataru, než vyrazíte na fotbalové MS

Dvacátý druhý ročník světového šampionátu ve fotbale se tentokrát odehraje v neobvyklé oblasti Perského zálivu, konkrétně v Kataru. Je to vůbec poprvé, co se pořádání této významné sportovní události zhostí země arabská a muslimská. 

Rodina na podzim
Tipy na výlet
Kam na podzimní prázdniny v Čechách? Vyrazte na výstavy Lega nebo obdivujte největší dýni v Česku

Podzimní prázdniny jsou letos naplánovány na a 26. a 27. října 2022, tedy na středu a čtvrtek. V kombinaci se státním svátkem v pátek 28. října a víkendem tak zůstanou školy zavřené celých pět dnů. Kam s dětmi vyrazit, pokud bydlíte v Čechách? Máme pro vás pár tipů!

Historie guláše
Praktický rádce
(Ne)chutná historie guláše je plná kanibalů a hnijících mrtvol

Každá rodina má svůj zaručený recept na ten nejlepší guláš. A málokterá se o něj chce dělit. Víte, ale jaká je jeho historie? Pokud máte silný žaludek, čtěte dál. 

Žíhaná jeskyně hraje všemi barvami modré - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Padesát odstínů modré. Těmi hraje jedna z nejkrásnějších jeskyní světa

Přezdívá se jí mramorová jeskyně. Tuhle elegantně žíhanou krásku najdete v Patagonii. Mramorové stěny jeskyně se klenou nad azurovou hladinou jezera Carrera, o jehož vody se dělí dvě země - Chile a Argentina. A právě voda je alfou a omegou dnešního příběhu. Právě ona totiž stojí za netradičním zdobením a tvarem jeskyně.

Panthera leo - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Tohle je pět nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Levharta ani lva tady nehledejte

Ty vůbec nejnebezpečnější zvířata žijí v Austrálii. To je starý známý fakt, který se nevyplatí podceňovat. Pokud bychom se přesunuli do Afriky, pak jistě každého napadne tzv. „Velká pětka“, jejíž součástí je lev pustinný, levhart skvrnitý, slon a buvol africký nebo nosorožec dvourohý.

Jak se vybavit na podzimní kempování v přírodě PR
Praktický rádce
Jak se vybavit na podzimní kempování v přírodě

Kempování patří mezi oblíbené koníčky pro volný čas, a to zejména v létě. Ovšem i podzim je skvělým obdobím, kdy můžete vyrazit do přírody a užít si relax. Je však důležité se dobře připravit, aby vás nezaskočila proměnlivost počasí na podzim.