Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Kornati úvodní
Pláže a moře
Kornati: Tiché chorvatské ostrůvky, které skrývaly piráty, dnes slouží nudistům

Souostroví Kornati zůstává skryto ve stínu slavných Plitvických jezer. Tento úžasný národní park má však pirátskou historii a velmi živou současnost. Potápěči, ornitologové a milovníci moře se na Kornati často scházejí. Turisté však neprávem upřednostňují jiná zajímavá místa Chorvatska.

Chorvatský ostrov a jachty
Pláže a moře
Chorvatsko lodí: Osm ostrovů, které musíte letos navštívit

Užijte si letos Chorvatsko jinak a netradičně! Prozkoumejte krásy jeho ostrovů a ostrůvků na lodi. Máme pro vás 8 tipů, kam se vydat a co vidět.

Gastro festivaly do konce roku
To nejlepší
Gurmáni, pozor! Máme pro vás tipy na nejlepší food eventy 2024

Milujete dobré jídlo a pití? Nevadí vám za netradičními chutěmi vycestovat třeba i do vedlejšího města? Troufnete si na hmyz nebo zabíjačkové speciality?

nejkrásnější skalní města v ČR
To nejlepší, Tipy na výlet
Nejkrásnější skalní města v ČR: zavítejte do Narnie, na Kočičí hrad nebo k pokladům Českého ráje

Jestli hledáte inspiraci na výlety, které nadchnou velké i malé, v létě i v zimě, pak jste tu správně. Tohle jsou nejhezčí skalní města u nás!

Nejlepší kempy s koupáním
To nejlepší
Nejlepší kempy s koupáním v ČR: Usadíte se na břehu Vltavy, nebo se svlažíte na úpatí Krkonoš?

Plánujete dovolenou v kempu? A hledáte místo, kde se během horkého dne příjemně zchladíte? Máme pro vás 7 tipů na nejlepší kempy s koupáním v ČR. Zkoukněte náš přehled!

Pes v kufru
Praktický rádce
Co si sbalit na týdenní dovolenou: Nezapomeňte na doklady, repelenty a léky si dejte do kabelky!

Letní prázdniny jsou tady! Spousta lidí už vyrazila na zaslouženou dovolenou. Pokud vás to teprve čeká, poradíme, co si s sebou zabalit na týdenní pobyt. 

nejlepší přírodní koupaliště v okolí Prahy
Koupání v Česku, Řeky a jezera
7 nejlepších přírodních koupališť v okolí Prahy

Našli jsme pro vás nejlepší přírodní koupaliště u Prahy, kde si po náročném pracovním dni oddychnete a příjemně se zchladíte. Připravte kruh, rukávky a vydejte se na průzkum!

nejkrásnější městečka Itálie
To nejlepší
10 nejkrásnějších městeček v Itálii: ztraťte se v čase, dramatické scenérii i mezi domky trulli

Itálie je známá svými velkolepými městy, jako Řím, Benátky nebo Florencie. Opravdová krása Itálie se ale často skrývá v malých městečkách.

Švýcarsko zajímavosti
Průvodce státem
TOP 10 Švýcarska: ikonická obec s desítkami vodopádů v okolí, nejstrmější železniční trať světa i ráj pro sýrové labužníky

Chystáte se do Švýcarska, ale je v něm tolik krás, že nevíte, na co se při plánování zaměřit? Máme pro vás žebříček, který nezklame!

Plzeň ve skle
To nejlepší
Exkurze po evropských pivovarech: Prazdroj letos porazil všechny ostatní a v Belgii ochutnáte pivo bez chmele

Pokud se hrdě hlásíte do týmu pivařů, pak vás bude určitě zajímat, kam vyrazit na skvělou exkurzi i luxusní ochutnávačku. 

Cotopaxi úvodní
Hory a ledovce
Cotopaxi: ekvádorská velesopka, na které zanechali stopu Češi

Pravidelně tvarovaný aktivní stratovulkán Cotopaxi je národním symbolem Ekvádoru. Mezi místními lidmi a turisty je populární mimo jiné díky tomu, že jeho nadmořskou výšku 5 897 metrů lze při dobrém počasí zdolat během 6 hodin! A to ani nemusíte mít nějak extra velké zkušenosti s horolezením.

TUI PR
Praktický rádce
Tři písmena TUI: U nás novinka, v Evropě jednička

Těm třem písmenům jste nemohli uniknout. Cestovní kancelář TUI je hodně vidět. Musí se snažit. Vždyť na náš trh vstoupila teprve v loňském roce. Jako jeden z celosvětových lídrů se ani u nás nebude držet při zemi.

Chorvatsko pokuty
Praktický rádce
Dovolená v Chorvatsku může vyjít draho. A kromě pokut hrozí i zadržení řidičského průkazu

Kdo aspoň jednou za život nebyl v Chorvatsku, ten snad ani nemůže být Čech. A pokud se tam chystáte vydat letos, zbystřete!

Pohled na přehradu
Moderní stavby
Vodní nádrž Šance: Zářivá perla Beskyd vznikla, aby odvrátila budoucí katastrofy

Do dálky třpytící se hladina, kterou objímají místní vrcholy, leží na horním toku řeky Ostravice. Nádrž, která je významným cílem turistů, vznikla z jednoho praktického důvodu.

rozhovor Marie Koláčková
Úspěšní lidé
Změnila své životní hodnoty a šla do hor. „Chci lidem ukázat, že Krkonoše mají přírodní i kulturní bohatství,“ říká průvodkyně Marie Koláčková

V Krkonoších jsme se setkaly náhodou (nebo řízením osudu?), obě nás sem zavedla láska k horám. S Marií Koláčkovou, která se rozhodla po našem nejvyšším pohoří provádět lidi a ukázat jim, že Krkonoše nejsou jen Sněžka, se už pár let známe, proto nebuďte překvapeni z tykání.