Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Virtuální prohlídky ZOO
Kam s dětmi, To nejlepší
Virtuální prohlídky ZOO a akvárií: Vydejte se za zvířaty do Ostravy nebo ohijského Cincinnati

ZOO jsou už nějaký ten pátek uzavřené. Díky moderním technologiím si ale můžete pěkně z domu užít jejich virtuální prohlídku nebo online krmení!

pohled do Obřího dolu
Tipy na výlet
Dovolená v Česku: užij si Krkonoše na maximum

Nejvyšší a nejkrásnější hory Česka už se připravují na zimní sezónu, ale stejně jako na zimu, lákají i na zbytek roku. Je tu pořád co dělat, kam jít, kde relaxovat. Není tu nouze o ubytování ani o atrakce, kterým si pobyt tady zpestříte.

Nejkrásnější pláže Austrálie
Pláže a moře
Nejkrásnější pláže Austrálie sbírají „lajky“ po milionech, hostí velryby a lákají turisty i žraloky

Na sociálních sítích sbírají statisíce „lajků“ od fanoušků z celého světa a jejich kráse podlehly celebrity z těch nejvzdálenějších koutů planety.

Walbrzych 6/6
Průvodce státu
Nabídka gastronomie a ubytování u našich sousedů nedaleko česko-polské hranice

Gurmánské cestování – neboli ochutnávka vynikajících specialit polské kuchyně v rámci relaxu a odpočinku v turisticky zajímavém regionu. Ubytovací a gastronomické zázemí najdete vždy v blízkosti místních hradů a zámků, lázeňských míst, vyhlídkových věží či jiných turistických atrakcí.

Ulánbátar je hlavní město Mongolska
Průvodce města
Ulánbátar: Nejchladnější hlavní město světa ukrývá významné buddhistické stavby i místa, kde se střetává historie s přítomností

Na Mongolsko se většina Evropanů (často bohužel s opovržením) dívá jako na zaostalý kousek Země, který nemá co nabídnout. Je to ale opravdu tak?

Světélkující moře - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Skoro jako na Pandoře. Švédské pobřeží v minulosti rozzářil fosforeskující plankton

Kdo by neznal filmový trhák Avatar režiséra Jamese Camerona, který se z velké části odehrával na tajuplné planetě Pandora? Ta odrážela naše nejniternější představy o fantastickém světě tvořeném světélkujícími rostlinami a živočichy. Víte ale, že inspirace pro Pandoru má reálný základ?

lanovka ve ski areálu Klínovec - Cestovinky.cz
Lyžování
Skiareál Klínovec (Krušné hory)

Skiareál Klínovec je moderní lyžařské středisko v Krušných horách, které si oblíbili nejen zdatní jezdci na lyžích a snowboardu, ale na také rodiny s dětmi. Terén je tu velmi rozmanitý, a tedy vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Louvre Paříž
To nejlepší
Virtuální tours: Prohlédněte si muzejní expozice pěkně z pohodlí domova

Nudíte se doma a toužíte po nějaké té kultuře? Pokud máte stabilní připojení k internetu, vydejte se na virtuální prohlídku do muzea!

Jižní Rakousko – tipy na výlety
Průvodce státu
Jih Rakouska: tipy na výlet a dovolenou

Jih Rakouska bývá oproti zbytku země poměrně opomíjený. A to je škoda. I tady totiž najdete místa, kde stojí za návštěvu!

Zábavní parky v ČR
Kam s dětmi
Našli jsme ty nejzábavnější parky v Česku. Tady si můžete nakrmit zvířata nebo pohladit dinosaury

Přemýšlíte, kam vyrazit s malými rošťáky? Hrady, zámky a zoologické zahrady máte procestované skrz, naskrz? Co takhle zkusit něco nového?

průvodce Barcelonou úvodní
Průvodce města
Barcelona: Průvodce a zajímavá místa

Katalánská metropole nemá o turisty nouze. Pokud její kouzlo budete chtít objevit i vy, přijde vám vhod náš průvodce. Zjistíte v něm informace o dopravě, ubytování i atrakcích!

wellness na Moravě 2
To nejlepší
Kam za relaxací na Moravě? Tady je pět tipů na místa, kde mají boží wellness

Vyhřátá sauna, panensky krásná příroda, romantická vířivka a úžasné masáže. Dokážete si představit lépe strávené dny volna? 
 

vánoční ozdoba
To nejlepší
Adventní a vánoční zvyky v Evropě: zapékání mincí do dortu nebo pusa pro štěstí

Advent tu bude co nevidět – letošní první adventní neděle je už 29. listopadu. Pojďte se s námi podívat na adventní a vánoční zvyky v jiných evropských zemích!

Larabanga 1
Historické stavby
Nejstarší mešita v Ghaně příští rok oslaví 600 let. Vypadá jako z jiného světa

V jedné nenápadné vesnici v severní části Ghany stojí podivuhodná stavba z nepálených cihel s dřevěnými prvky. Vypadá, jako by vůbec nepatřila do tohohle světa.

Panská skála - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Čertovy varhany: skála, která ukrývala krále Miroslava

Gigantické kamenné píšťaly vyčnívají nad povrch do výšky bezmála 600 m n. m., odraz skály na vodních plochách dole z ní činí ještě majestátnější útvar. Panská skála na severu Čech si hraje s představivostí turistů a přitahuje velkou pozornost.