Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Ledovce na Antarktidě
Hory a ledovce
Kra, která je třikrát větší než Praha, se zanedlouho odlomí od Antarktidy

Bude to už každou chvíli! Vědci napjatě sledují, kdy se odlomí kus Antarktidy, třikrát větší než naše hlavní město.

Světélkující moře
Pláže a moře
Skoro jako na Pandoře. Švédské pobřeží v minulosti rozzářil fosforeskující plankton

Kdo by neznal filmový trhák Avatar režiséra Jamese Camerona, který se z velké části odehrával na tajuplné planetě Pandora? Ta odrážela naše nejniternější představy o fantastickém světě tvořeném světélkujícími rostlinami a živočichy. Víte ale, že inspirace pro Pandoru má reálný základ?

Raffles City Chongqing bude prvním svého druhu
Moderní stavby
Čína dokončuje nebeský most. Horizontální mrakodrap nemá obdoby

Už jsme si tak nějak zvykli na to, že Čína musí mít vždycky něco „nej“ (ať už jde o největší vodní elektrárnu světa, přehradu, stavbu anebo most). Tentokrát však přišla s něčím vskutku netradičním. Letos by měla dokončit práce na unikátním projektu. Jde o mrakodrap, na kterém by možná nebylo nic zajímavého, pokud by čtyři 250 metrů vysoké mrakodrapy nespojoval další umístěný v horizontální poloze.

Hurá na houby!
Lesy a džungle
Život (na)houby v USA: Váží třikrát víc než plejtvák obrovský a zabíjí les

Kam stále ještě cestujeme nejčastěji? Do lesa, do parku, do okolí na procházku. Česko je světovou velmocí ve sbírání lesních plodů. Co si nosíme z lesa nejčastěji? Takřka v sedmdesáti procentech jsou to houby.

Karnevalové tanečnice
Průvodce města
Brazílie žije karnevalem. Veselí ale narušují protesty

Letošní karneval v Riu de Janeiru provází jedna komplikace za druhou.

Tatry. Co v nich dělat dřív?

Okouzlující horské chaty, fantastické vyhlídky, adrenalinové aktivity... v Tatrách je toho k poznání tolik, že i toto video může ukázat jen miniaturní zlomek toho nejzajímavějšího. Chce to se tam vypravit a zažít všechno na vlastní kůži.

to jste ještě neviděli!
Praktický rádce
Převážení kol automobilem: Za nesprávně ukotvení hrozí pokuta

Cyklistika je nejoblíbenějším sportem Čechů. A protože se blíží období velikonočních prázdnin a prvních dovolených, budeme zanedlouho řešit, jak převézt sebe i kola do vzdálenějších míst. Pokud jste zvolili automobil, měli byste si osvojit několik základních rad a tipů, jak kolo správně ukotvit a následně ho bez větších komplikací dopravit z bodu A do bodu B.

Montserrat
Historické stavby
Nacisté hledali v Montserratu Svatý grál. Katalánský klášter oplývá legendami

Hrdina zahnal Napoleonovu armádu, socha činila zázraky, nacistický pohlavár Heinrich Himmler se v okolí snažil najít Svatý grál. Legend vyprávěných o Montserratu je spousta. Klášter na tak netradičním místě dráždil lidskou představivost odedávna.

zubačka na Pilatus
Hory a ledovce
Do magické krajiny nad Lucernem proniknete i nejstrmější zubačkou světa

Až dostanete chuť na Švýcarsko a všechny jeho krásy, nemusíte se vydávat jen do metropole. Nádherné okamžiky na vás čekají taky v Lucernu a jeho skvostném okolí. A rozhodně po něm nemusíte jen chodit pěšky.

Proláklina Danakil
Řeky a jezera
Vstup do pekla uprostřed pouště, to je proláklina Danakil

Všechno to začalo vcelku nevinně. Jednoho dne podmořské zemské desky v Rudém moři a v Adenském zálivu vrazily do Východoafrického zlomu a odrazem odskočily zpět. Vznikla tak Danakilská proláklina. Její hloubka činí 155 metrů pod úrovní hladiny moře. Na tom by samozřejmě nebylo nic extra zajímavého, pokud by se na rozdíl od některých ostatních proláklin naplnila vodou.

Důchodci na tripu a další hity Jihomoravského kraje

Důchodci na tripu, veselá žena znásilňující bicykl, podivnými pohyby týrané děti... propagační video Jihomoravského kraje způsobilo svého času velký rozruch a dodnes baví internetové obecenstvo z celé republiky.

Balíky z Číny
Praktický rádce
Doručování pošty z Číny

Především mezi mladými lidmi dnes najdeme jen málo těch, kteří nikdy nepodlehli svodům objednávky levného zboží z Číny. Jak se dopravuje balík z Číny, jak dlouho si na něj musíte počkat a proč je to tak levné? Pokusíme se odpovědět na základní otázky.

Akvaparky v Praze
Moderní stavby
Nejlepší aquaparky v Praze. 5+1 tip na koupání po celý rok

Bývaly doby, kdy se celá Praha mačkala v několika málo bazénech. Dnes v hlavním městě stojí řada krytých koupališť a několik vodních zábavních parků. O aquaparky nám dnes půjde především. Projdeme se projít po těch „nej“.

Vládne jim britská královna, platí americkým dolarem

Když si při zkoumání mapy ostrovů Střední Ameriky vezmete lupu, objevíte mezi Portorikem, Anguillou a Panenskými ostrovy skupinku Britských Panenských ostrovů. Jsou zajímavé mimo jiné tím, že ačkoliv jim jako zámořskému území Spojeného království vládne britská panovnice, platí se na ostrovech americkým dolarem. A co ještě?

Výhled na Středozemní moře
Průvodce státu
Exotika na dosah ruky. Od návštěvy Tuniska vás dělí tři hodiny letu

Tunisko je země plná dlouhých písečných pláží, rozmanitých památek, průzračného moře, vyhlášených hotelů se službami na vysoké úrovni i bohatým podmořským životem. Letecky se sem dostanete za pouhé tři hodiny. Jako mávnutím kouzelného proutku se tak rázem ocitnete v zemi kontrastů, kde není pro stres místo.