Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

kam na výlet v zimě
Tipy na výlet
Kam na výlet v zimě: za Ježíškem, ke sprosté památce nebo na ledopády

Nechcete se vzdát své turistické vášně, ani když mrzne až praští? Proč byste to taky dělali? Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou v zimě úplně skvostná!

kam na lyže v Itálii
To nejlepší
Kam na lyže v Itálii? Rájů pro milovníky zimních sportů je tu dost

Kdo by si rád nezajel aspoň jednou za sezónu na pár dní provětrat lyže, prkno nebo běžky někam výš než do Krkonoš? Máme pro vás tipy, kam zamířit v Itálii.

Zámek Světlá nad Sázavou
Historické stavby, Hrady a zámky
Ranění, bankéři, studenti… zámek Světlá nad Sázavou obýval leckdo

Zvoní, rychle do lavic! Desítky let patřil zámek především studentům střední zemědělské školy. Dnes už ho z velké části obdivuje široká veřejnost jako největší turistickou zajímavost širokého okolí.

Ženy z Papuy Nové Guinei
To nejlepší
Amputací článků prstů prý papuánské ženy uklidní duši zemřelého

Ve světě existuje spousta podivných tradic a zvyků. Jak by řekl klasik: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.“

České středohoří
Parky a rezervace
České středohoří není jen Házmburk. Zdolejte třeba i Bořeň

Když spěcháte z Prahy za klidem, kam zamíříte? Samozřejmě směr České středohoří. Božský kraj, který hladí duši i uši, si nesmíte ani náhodou nechat ujít. 

Panthera leo - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Tohle je pět nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Levharta ani lva tady nehledejte

Ty vůbec nejnebezpečnější zvířata žijí v Austrálii. To je starý známý fakt, který se nevyplatí podceňovat. Pokud bychom se přesunuli do Afriky, pak jistě každého napadne tzv. „Velká pětka“, jejíž součástí je lev pustinný, levhart skvrnitý, slon a buvol africký nebo nosorožec dvourohý.

Pyreneje
Průvodce státu
Jih Francie: tipy na výlet a dovolenou

Francie je oblíbeným turistickým cílem na víkendy i rodinnou či romantickou dovolenou. Co navštívit v jižní části téhle okouzlující země? Máme pro vás pár tipů!

zřícenina zámku Lipová - Cestovinky.cz
Historické stavby, Hrady a zámky
Spletitý osud zámku v Lipové. V dnešní zřícenině byly i kasárny

Zámek v Lipové z 18. století se nikdy nedočkal větší rekonstrukce a renovace. V posledních letech se o něm mluví jako o jedné z nejohroženějších kulturních památek v Česku. Po dlouhé době se mu konečně blýská na lepší časy. Doufejme.

Evropské adventní trhy
To nejlepší
Kam letos na adventní trhy v Evropě? K našim příhraničním sousedům nebo do stověžaté Prahy

Zatímco některé evropské metropole už netrpělivě vyhlíží první návštěvníky, jiné kvůli koronaviru i letos vánoční trhy zrušily. Kde můžete načerpat pravou vánoční atmosféru?

Těla tuleňů visící na šňůře
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Kiviak je tulení konzerva naditá fermentujícími tělíčky ptáků

Jaké je vaše nejmíň oblíbené jídlo? Tvarůžky, koprovka, ledvinky nebo třeba dršťky? A co takový tuleň nadívaný rozkládajícími se tělíčky ptáků?

burj al babas
Moderní stavby
Burj al Babas. Městečko z pohádky, nebo béčkového hororu?

Satelitní městečka jako by byla všechna stejná. Burj al Babas se ale naší představě o satelitu naprosto vymyká. Tvoří ho totiž domky, které vypadají jako malé zámky. 

Roidmi RM60
Praktický rádce
BLACK FRIDAY: Ušetřete 3000 Kč při koupi robotického vysavače ROIDMI Eve Plus

Černý pátek je ideální dobou pro výhodný nákup robotického vysavače, který vás může osvobodit od namáhavé a časově náročné údržby podlah. Většina samovyprazdňovacích robotických vysavačů totiž dokáže uchovat odpad po dobu 30 až 60 dnů.
To ve finále znamená obrovskou úsporu času, který běžně věnujete domácím pracím.

 

Na Pali Beach na Havaji
Pláže a moře
Tisíce let zcela bez lidí vznikal v Na Pali havajský ráj


Nejkrásnější místo světa? Pro mnohé ano. Pobřeží havajského ostrova Kauai, především oblasti Na Pali, skutečně vypadá jako ráj a mnohokrát si také ve filmu zahrálo fantastickou krajinu z jiného světa.

Paragliding Oludeniz
To nejlepší
TripAdvisor zveřejnil žebříček nejlepších zážitků roku 2021. Je libo prohlídku Dubaje z moře nebo kurz thajské kuchyně?

Známý cestovatelský portál TripAdvisor zveřejnil žebříček těch nejulítlejších, nejadrenalinovějších a nejzajímavějších zážitků roku 2021. Co si užít napříč státy i kontinenty?

kamenný strom života - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Severočeské Stonehenge: rozjímejte v kamenném chrámu pod širým nebem

Říká se mu sice „rumburské Stonehenge“, přesto se však nachází v katastru obce Staré Křečany a Stonehenge vůbec napodobovat nemá. Turistům tady dělá radost taky vyhlášená tradiční restaurace nebo patnáctimetrová rozhledna. Vítejte na hoře Dymník.