Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

co ochutnat v Chorvatsku
Praktický rádce
Co ochutnat v Chorvatsku: mleté maso ve vinném listu nebo guláš s rybami

Patříte k těm, kteří když vkročí do cizí země, chtějí taky ochutnávat místní gastronomii? To je v pořádku! Tady jsou tipy na to, co si dát v Chorvatsku.

Pagat Point je oblíbená vyhlídka. - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Guam, to jsou krásné pláže, ale i stopy války

Byl by to ukázkový tichomořský plážový ráj, kdyby v okolí nechřestily zbraně. Guam se pyšní nádherným pobřežím jednou z nejvyšších hor na světě (měříme-li od úpatí) nebo úžasným podvodním parkem, ale i místy, na nichž jsou dodnes patrné stopy války.

Přehled nejlepších přírodních koupališť
Pláže a moře
Nejhezčí přírodní koupaliště v ČR: Alergici ocení přírodní biotopy, milovníci nudismu zatopené lomy

Plánujete vyrazit k vodě? Vyměňte tu chlorovanou za přírodní koupaliště a zamiřte na některé z následujících míst, kde si válení u vody i aktivní odpočinek doopravdy užijete.

Štrbské pleso Slovensko
Průvodce státu
Nejkrásnější místa Slovenska: hororový hrad s pohnutou minulostí i pořádně utajený klenot

Plánujete letní dovolenou a vyrážíte k našim slovenským sousedům? Poradíme, kam si během výletu nebo dovolené zajet a na jakých místech pořídit dokonalou fotku.

česká krajina
Praktický rádce
Přírodní rezervace Milovice: výsostné útočiště nejen velkých kopytníků

Středočeské Milovice si možná i vy spojujete spíš s armádou a vojenským výcvikovým prostorem. Právě v něm na vás ale čeká překvapení.

nejhezčí místa na polském pobřeží
Průvodce státu
Nejlákavější místa polského pobřeží: spojte relax na pláži se zábavou i poznáním

Češi v posledních letech objevují kouzlo Polska. Nejenže se od nás k moři dostanete během několika hodin autem, ale taky jsou tu lákavé ceny. Všeho.

Sigiriya na Srí Lance - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Lví skála: jedno z míst, které musíte na Srí Lance zákonitě vidět

Ohromný a slavný skalní masiv Sigiriya je jedním z nejznámějších míst na Srí Lance. Turisté ho touží spatřit podobně jako ve Francii Eiffelovku. Čím blíž se k němu člověk dostává, tím menší si připadá. A je to úžasný pocit. Komplexu, který stával nahoře na skále, se oprávněně říkalo pevnost v oblacích.

Jezero Hallstättersee
Řeky a jezera
Nejkrásnější rakouská jezera blízko hranic: Navštivte ikonické Hallstättersee nebo klenot, kterým spousta Čechů jenom projíždí

Dopřejte si dovolenou u vody. A nejen u ní! Třeba v Rakousku můžete spojit (vysoko)horskou turistiku s odpočinkem u průzračných jezer. Která si zaslouží vaši návštěvu?

pantofle adidas
Praktický rádce
Nejpohodlnější letní obuv

Léto se nezadržitelně blíží, teploty stoupají a vy přemýšlíte, jakou obuv přikoupit do svého jinak naditého botníku? Výborně, máme pro vás tipy na pohodlnou letní obuv, s kterou si budete vykračovat jako v bavlnce. Dozvíte se například, proč je dobré zařadit do vašeho výběru pantofle Adidas a také proč se vyplatí investovat vaše peníze do kvalitních kousků.

křivý les - Cestovinky.cz
Lesy a džungle
Podivně křivé stromy rostou v Křivém lese. Ten je pro turisty učiněným lákadlem

Polsko nabízí spoustu zajímavostí. Kdo by to byl ale řekl, že se tu dá najít les, příznačně pojmenovaný jako Křivý les, v němž se borovice hned u země ohýbají v devadesátistupňovém úhlu a všechny směrem na sever?

Hallstatt
Průvodce státu
Deset nejkrásnějších památek Rakouska: Navštivte historické centrum Vídně nebo zážitkovou železnici

Rakousko patří mezi nejvyhlášenější turistické destinace Evropy. A to jak v létě, tak v zimě. Tohle jsou ty nejkrásnější rakouské památky, které stojí za vaši návštěvu.

Ponte di Rialto - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Požár a pád zničily předchůdce Ponte di Rialto, nejromantičtějšího mostu Benátek

Benátky patří mezi nejromantičtější města světa. A za jedno z nejromantičtějších míst vrcholně romantického města bývá označován most na jedné z největších dopravních tepen města – most Rialto na Canalu Grande.

Cartagena - Cestovinky.cz
Historické stavby
Decimovali ji piráti a cholera, Cartagena se přesto stala turistickým hitem

Na začátku 19. století přišla Cartagena o třetinu obyvatel v boji za nezávislost Kolumbie, v polovině téhož století další třetinu pozabíjela epidemie cholery, k tomu všemu výpady pirátů. Jeden z největších přístavů země se však vzpamatoval a dnes patří mezi nejvyhledávanější místa Kolumbie.

zubačka úvodní
Hory a ledovce
Svezte se nejkrásnější zubačkou světa. Stařičká Schynige Platte Bahn je úplný poklad

Kde jinde byste chtěli překonat přes 1 400 výškových metrů během neuvěřitelných 7 kilometrů? A ty nádherné výhledy po okolí, ty dostanou do kolen každého (kdo zrovna nesedí). Kde je a jak si naplánovat výlet snů?

duny v Polsku - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Jako na Sahaře. Národní park u Baltu ukrývá písečné duny

Když se tu ocitnete náhodou, což už se v době Google moc nestává, nevěříte vlastním očím. Ačkoli jste se vydali k Baltu a všude kolem vás zní polština, stojíte před úchvatnými a obrovskými písečnými dunami. A samozřejmě se po nich můžete projít.