Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Mgr. Karel Hrdlička – průvodce po Blízkém východě
Úspěšní lidé
Karel Hrdlička: „Na Blízkém východě se turista nemusí bát. Lidé na zájezdu často přehodnotí pohled na celou oblast.“

Absolutní zapálení pro věc, schopnost zařídit snad úplně všechno a improvizovat tam, kde by ostatní jen krčili rameny. I to jsou vlastnosti skvělého průvodce.

Mahdia úvodní
Pláže a moře
Mahdia, africká krása na dosah. Poznejte romantické městečko s božskými plážemi

Kam do Tuniska? Vydat se můžete třeba do destinace s nejkrásnějšími plážemi.

Jak vybrat zimní boty?
Praktický rádce
Jak vybrat zimní boty?

Zima je obdobím, kdy naše nohy potřebují zvýšenou ochranu a teplo. Správně zvolené zimní boty nám pomohou přežít nejen mrazy, ale také sníh, déšť a vítr. V dnešním článku se podíváme, jaké zimní boty jsou nejlepší a na co si dát pozor při jejich výběru.

San Marino
Průvodce města, Průvodce státu
San Marino: pohádkové království s křivolakými uličkami, ze kterých dýchá středověk

Všechny nás nejspíš ve škole učili, že San Marino, enkláva obklopená Itálií, patří k těm nejmenším státům v Evropě i na světě. Pravděpodobně ani vám ale neřekli, jak nádherné je historické centrum stejnojmenného hlavního města.

Na Pali Beach na Havaji
Pláže a moře
Tisíce let zcela bez lidí vznikal v Na Pali havajský ráj


Nejkrásnější místo světa? Pro mnohé ano. Pobřeží havajského ostrova Kauai, především oblasti Na Pali, skutečně vypadá jako ráj a mnohokrát si také ve filmu zahrálo fantastickou krajinu z jiného světa.

Machteš Ramon úvodní
Parky a rezervace
Machteš Ramon: v izraelském Grand Canyonu vás překvapí barvy i kozorožci

Když se vypravíte do Izraele, nejspíš budete bažit po celodenním toulání Jeruzalémem, koupačce v Mrtvém moři nebo ruchu Tel Avivu.

Marsa Matruh
Průvodce města, Pláže a moře
Marsa Matruh bude hit. Nabízí pláže jako v Karibiku, koupání v solných jezírkách i pořádný kus historie

Určitě i sami u nás znáte lokality, kam se běžně zahraniční turista nepodívá, ač je v nich hezky. Právě takové je letovisko Marsa Matruh.

Brtnické ledopády úvodní
Parky a rezervace
Brtnické ledopády hýří barvami: Ledová královna by za tuhle krásu dala všechno

Rok co rok, resp. zimu co zimu se na území Národního parku České Švýcarsko odehrává neskutečné přírodní divadlo. Pokud vás láká pobyt v zimní krajině a prodírání se sněhovými závějemi, pak jsme vám kápli do noty. Vydejte se k Brtnickým ledopádům!

Berlin Spreepark
Průvodce města
Berlínský Spreepark odplul do Peru ve 20 kontejnerech

O Berlínu se ví, že je to úžasná metropole nejen pro protínání lidských kultur, ale i pro umělce. Najdeme tu ale i řadu opuštěných míst, která se svou historií moc nepyšní. Jedním důkazem za všechny je třeba Spreepark. 

TOP 10 Arménie - úvodní
Průvodce státu
TOP 10 Arménie: Překrásnou a bezpečnou zemi plnou kostelů a chrámů turisti stále podceňují

Když chcete cestovat, poznávat drsnou, ale úchvatnou přírodu, kam pojedete? Přece do Arménie. A když si zároveň chcete i odfrknout od lidí? Zase do Arménie!

Pohled na thassoské pláže
To nejlepší
Tohle jsou nejhezčí místa ostrova Thassos: Zláká vás „řecké Stonehenge“, nebo začnete den koupačkou ve vodopádu

Thassu se ne nadarmo přezdívá zelená perla nebo egejský smaragd. Najdete tady totiž místa a lokality, které ze své paměti jen tak nevymažete. Kam zavítat během týdenní dovolené? 

sneakers
Praktický rádce
Tenisky k šatům – Jak kombinovat, aby vypadaly krásně?

Že jsou tenisky výhradně sportovní obuv, která se hodí pouze k teplákové soupravě? Omyl. Čím dál více se tenisky začínají nosit také k šatům a dalším elegantním kouskům. Jak tenisky s šaty správně kombinovat, aby byl výsledný efekt co možná nejlepší?

Bushman – soutěž o poukaz 1 000 Kč
Praktický rádce
SOUTĚŽ: Vyhraj 1 000 Kč na nákup u Bushmana!

Valentýn není sprosté slovo aneb Pár tipů, jak udělat radost i sám sobě. Valentýn je svátek lásky… A kde je psáno, že lásku si člověk nemůže vyznat sám? Tak nemrhej časem a naděl si radost! S dárky od Bushmana vedle nešlápneš. Má všechno, co chlap potřebuje; bavlněné oblečení od trenek až po bundy, plnou dílnu nářadí a vychytávky, které oceníš, ať jsi kdekoli.

Gitarama Rwanda
To nejlepší
Nejdrsnější věznice světa: Gitarama ve Rwandě je přeplněné peklo, ve kterém vládne kanibalismus

Nemáte rádi přeplněný autobus? Máte strach z početného davu? Pak byste určitě nechtěli být zavření ve vězení Gitarama ve Rwandě. I bez vazeb plných lidí je to ale peklo na zemi.

TOP 10 Turecka
Průvodce státu
TOP 10 Turecka: užijte si monumentální skalní města i plavbu panenskou přírodou

Turecko nejsou jen sultánské mešity, opulentní kuchyně a Istanbul. Jestli máte namířeno k bráně Orientu, seznamte se nejprve s našimi TOP 10 Turecka.