Přejít k hlavnímu obsahu

Destinace

Skalka Family Park Ostrava
Tipy na výlet, Kam s dětmi
Skalka family park – unikání zábavní park pro rodiny s dětmi. Co vás v něm čeká?

Krásné počasí vybízí k výletům a objevování. Jestli nevíte, jak zabavit malé děti, máme pro vás jeden tip. Skalka Ostrava nabízí spoustu zábavy na jednom místě pro malé i velké. Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se více.

Polynéská žena
Lidé a etnika
Jiný kraj, jiný mrav? Svatební noc si na Markézách užijí všichni kromě nevěsty

Svatební tradice jsou staré skoro jako lidstvo samo. Zatímco u nás většinou dodržujeme házení kytic nebo přenášení nevěsty přes práh, na Markézách zacházejí mnohem dál.

pláž v Ussurijském zálivu
Pláže a moře
Sověti sem vyhazovali odpad, příroda se s ním vypořádala po svém

Možná jste už slyšeli o skleněné pláži Fort Bragg, kterou můžete obdivovat v Kalifornii. Málokdo ale ví, že podobná rarita se nachází i v Rusku.

Lipsko zajímavosti
Průvodce městem
EURO 2024 – Lipsko: zajímavosti, které musíte vidět, když nebudete sledovat fotbal

Chystáte se obrazit pár zápasů fotbalového svátku EURO 2024 a láká vás Lipsko, do kterého to máme docela blízko?

Prvky povinné výbavy
Praktický rádce
Cestujete na dovolenou autem? Pozor na složení povinné výbavy v sousedních státech!

Chystáte se letos na zahraniční dovolenou vlastním autem? Pak překontrolujte složení povinné výbavy, ať nemáte zbytečný průšvih.

Modré jezero Nový Zéland
Řeky a jezera
Nejčistším jezerem světa prohlédnete až do hloubky 80 metrů

Při vyslovení jeho názvu se vám dvakrát zamotá jazyk a třikrát zkroutí palec u levé nohy. No jen schválně – zkuste si takhle bez nácviku vyslovit název nejčistšího jezera na světě. Je součástí novozélandského národního parku Nelson Lakes a původní Maorové mu říkají Rotomairewhenua.

Retba Senegal
Řeky a jezera
Jezero z cukrové vaty? Je vhodné i pro neplavce

Milovníci růžové barvy jásají. Její odpůrci si zakrývají oči, protože jim hned úvodní foto článku způsobuje fyzickou bolest. Patříte-li do první zmíněné skupiny, věříme, že si následující snímky jaksepatří vychutnáte. Spatříte na nich totiž hříčku přírody – unikátní růžové jezero Retba, které se stalo vyhledávaným cílem fotografů i turistů, cestujících nejen do Senegalu.

obrazek
Moderní stavby, Hrady a zámky
Hrad Kajuru: typický evropský středověký hrad uprostřed africké buše

Čekali byste tu asi cokoliv, ale hrad s prvky evropského raného středověku asi ne. Což o to, pěkný je, tyčí se majestátně nad krajinou, doprostřed africké savany přináší dosti kontrastní atmosféru rytířského středověku – zkrátka škoda ho nevyfotit. Zvlášť, když u jeho brány hlídá drak. Zajímavé místo.

Kolmanskop
Historické stavby
Diamantové město duchů Kolmanskop pohřbívá písek

V pokoji s oprýskaným modrým nátěrem na zdi převaluje vítr písečnou dunu. Sevření pouště je stále silnější a tiše svědčí o tom, že zlaté časy už dávno zmizely v nenasytném živlu. 

Ostrov Rhodos
Praktický rádce
Ubytování v Řecku bude letos pro 25 000 turistů zdarma. Nárok mají i Češi!

Řecká vláda učinila zásadní krok, který ve světě nemá obdoby. Šťastným 25 000 turistů z celého světa zaplatí týdenní dovolenou na ostrově Rhodos. Je ale potřeba splnit určité podmínky.

Düsseldorf úvodní
Průvodce městem
EURO 2024: Düsseldorf – co vidět a zažít v úžasném klenotu západního Německa

Patříte-li k fotbalovým fanouškům, kteří letos vyrážejí na EURO 2024, pohlídejte si Düsseldorf. Tohle nádherné město na břehu řeky Rýn vám nabídne spoustu krás. 

kaple v Modlivém dole - Cestovinky.cz
Historické stavby
Modlivý důl přitahoval odjakživa. Dnes je v něm skalní kaple

Nenápadnější už být nemůže. Ukrývá se v lesích na severu Čech, nedaleko obce Svojkov na Českolipsku. Vede k ní krásná cesta, po které je radost se projít pro všechny věkové kategorie – jen mírně do kopce a po pěkných dřevěných schodech.

kubánská kuchyně
Praktický rádce
Kubánská kuchyně není jen smažený banán. Ochutnáte „roztrhané hadry“ nebo sýr s marmeládou?

Chystáte se na Kubu a chcete si včas udělat představu o tom, co tu stojí za ochutnání? Máme pro vás přehled, s nímž se snadno zorientujete!

pěší výlety v okolí Prahy
To nejlepší, Tipy na výlet
Pěší výlety v okolí Prahy: dejte si Postřižinské pivo a do těla na Kokořínsku

Chcete na jeden den zmizet z města a vyčistit si hlavu na poklidné procházce nebo parádní túře? Žádný problém, v okolí Prahy je spousta cílů.

Felix Romuliana
Historické stavby
Nečekali byste římský poklad na východě Srbska? Je tam!

Podle archeologů se jedná zřejmě o nejdůležitější památku z pozdní fáze existence římského impéria. Komplex chrámů a paláců Felix Romuliana leží na východě Srbska, 11 km od města Zaječar. Od roku 2007 je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.