Přejít k hlavnímu obsahu

Oblíbené články

Geyzernoye Ozero v Rusku
Lesy a džungle
Ruský Yellowstone: Gejzírové jezírko vytváří psychedelické obrazce

Sibiř působí na první pohled jako Bohem i lidmi zapomenuté místo. Na území 13 100 000 km² kilometrů čtverečních žije asi 36 milionů obyvatel. Kromě nich zde žijí ale také nebezpečná zvířata – hladovými medvědy počínaje a nenasytnými tygry konče.

White Island na Novém Zélandu
Parky a rezervace
Novozélandská sopka, která usmrtila šest lidí, hrozí dalším výbuchem

Pondělní výbuch novozélandské sopky na ostrůvku White Island si dosud vyžádal šest potvrzených obětí. Další tři desítky osob se potýkají s lehčími a těžšími zraněními.

Wellness pobyty na Moravě
Moderní stavby
8 tipů na luxusní wellness pobyty: Je libo relax na zámku nebo v kádích s pivem?

S wellness hotely a pobyty jakoby se v posledních letech roztrhl pytel. Relaxovat můžete ponoření do tradičního českého piva z rodinného pivovaru, ale taky uprostřed nádherné a téměř nedotčené přírody Beskyd.

online kasina gaming
Praktický rádce
Po stopách nejmenších kasin na světě

Když se řekne kasino, většinu lidí napadnou obří lasvegaské hotelové rezorty plné automatů, ruletových stolů a lehce přiopitých hráčů. V dnešním článku se zaměříme na pravý opak. Podívejte se, jak vypadají ty nejmenší kasina na světě.

Silvestr ve světě
Moderní stavby
Silvestr 2019: 7 tipů pro ty, kteří chtějí přivítat rok 2020 v zahraničí

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i úvahy o tom, kde ho strávit. Dáváte přednost domácí pohodě nebo cestujete na hory? Jistou alternativou jsou i oslavy Nového roku ve světových metropolích nebo exotické zájezdy k moři.

Cestovatel na Sibiři
To nejlepší 2019
Neuvěřitelná Sibiř: To jsou jednorožci, nesmrtelné viry i jámy polykající vrtulníky

Sibiř zabírá více než 13 100 000 km² kilometrů čtverečních a tvoří většinu Ruska. Pro lepší představu doplníme, že má asi takovou rozlohu jako druhá největší země světa – Kanada. Oproti ní se ale může pochlubit značně řidší hustotou zalidnění.

radnice Bamberg úvodní
Průvodce města
Bavorský Bamberg: starobylé město se 40 pivy a radnicí v polovině mostu

Berlín, Mnichov, Drážďany… To jsou německá města, která zná snad každý a z nichž minimálně jedno nejspíš každý navštívil.

Lefkada Egremni Beach
Pláže a moře
Nejkrásnější pláž Lefkady Egremni bude opět přístupná suchou nohou

Egremni – řeckou pláž, která se pravidelně umisťuje na předních příčkách oblíbenosti, poničilo v roce 2015 zemětřesení o síle 6,1 a 5,2 stupně. Epicentrum zemětřesení se nalézalo 5 km pod vodní hladinou a 20 km západně od ostrova.

Holy Trinity Church
Praktický rádce
Albánii postihlo nejsilnější zemětřesení od roku 1979. Vyžádalo si na pět desítek obětí

Říká se, že co příroda vytvořila, to si může vzít kdykoli zpět. Své o tom ví obyvatele Albánie, kterou na konci listopadu zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 6,4 stupňů Richterovy stupnice. Podle místních i expertů šlo o nejsilnější a nejničivější zemětřesení za několik posledních desítek let.

Vánoční svátky u moře
Pláže a moře
Vánoce u moře: 5 zemí, kde není pro stres a shon místo

Podle dostupných statistik cestovních kanceláří a agentur dává stále více Čechů přednost trávení vánočních svátků v klidu a pohodě u moře. Odpadají starosti s předvánočním úklidem, nákupem dárků i laskomin na slavnostně prostřený stůl. Odjet před svátky k moři má jednoduše svoje výhody.