Přejít k hlavnímu obsahu

Oblíbené články

Chorvatsko pokuty
Praktický rádce
Dovolená v Chorvatsku může vyjít draho. A kromě pokut hrozí i zadržení řidičského průkazu

Kdo aspoň jednou za život nebyl v Chorvatsku, to snad ani nemůže být Čech. A pokud se tam chystáte vydat letos, zbystřete!

Pohled na přehradu
Moderní stavby
Vodní nádrž Šance: Zářivá perla Beskyd vznikla, aby odvrátila budoucí katastrofy

Do dálky třpytící se hladina, kterou objímají místní vrcholy, leží na horním toku řeky Ostravice. Nádrž, která je významným cílem turistů, vznikla z jednoho praktického důvodu.

rozhovor Marie Koláčková
Úspěšní lidé
Změnila své životní hodnoty a šla do hor. „Chci lidem ukázat, že Krkonoše mají přírodní i kulturní bohatství,“ říká průvodkyně Marie Koláčková

V Krkonoších jsme se setkaly náhodou (nebo řízením osudu?), obě nás sem zavedla láska k horám. S Marií Koláčkovou, která se rozhodla po našem nejvyšším pohoří provádět lidi a ukázat jim, že Krkonoše nejsou jen Sněžka, se už pár let známe, proto nebuďte překvapeni z tykání. 

Most Golden Bridge
Moderní stavby
Slavné mosty ve fotkách: Golden Gate Bridge vlastně vůbec neměl být červený

Je symbolem nejen San Franciska, ale rovnou celých Spojených států. Býval nejdelším mostem svého druhu na planetě, a i když dnes na světě existují větší „monstra“, zůstává Golden Gate Bridge obrovskou ikonou. Vždyť byl v mnoha ohledech první, průkopnický.

Bergamo
Průvodce městem
Tady vznikla stracciatella! Nejen proto nesmíte Bergamo v severní Itálii minout

Je jedno, jestli objevujete krásu severoitalských hor, nebo letíte na prodloužený víkend do Milána. V obou případech je Bergamo něčím, co by vám nemělo uniknout.

Pohled na thassoskou zátoku
To nejlepší
Červnové Řecko za 6 990 Kč? Společnost hasičů i sekt při čekání na odlet

Cestovky hlásí vyprodané dvě třetiny zájezdů. Přesto se občas může naskytnout nabídka, která se jen tak neodmítá. My jsme tentokrát ulovili Řecko za necelých 7 000 Kč!

Pohled na Kolín
Průvodce městem
EURO 2024 – Kolín nad Rýnem: Co vidět, ochutnat a navštívit, když zrovna nebudete fandit oblíbenému týmu?

Dlouho očekávaný fotbalový svátek brzy propukne. Pokud se na něj chystáte, poradíme, co navštívit mezi jednotlivými zápasy.

Erta Ale
Hory a ledovce
„Nechoďte tam,“ varují vědci. Lidi ovšem velbloudím taxi jezdí k Erta Ale dál

Žádné zábradlí, žádné stezky. Tady jste na vlastní pěst a v nebezpečí – jen vy, teplota přes 40 °C a nepřetržité a ohlušující erupce z lávového jezera. Takové to je u sopky Erta Ale. 

Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují
Historické stavby
Jurkovičův most: Na Náchodsku mají jeden z nejkrásnějších mostů v zemi

Jsme zvyklí na mohutné kamenné nebo modernější betonové, železobetonové, ocelové či kompozitové mosty. Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují proti nim působí jako zjevení.

nejlepší koupání v Česku 2
Koupání v Česku, Řeky a jezera
Nejlepší koupání v Česku: výběr top míst, kam zavítat o horkém víkendu

Pokud ne zrovna teď, jednou na dilema, kam se vydat k vodě, zaručeně dojde. Vybrali jsme pro vás nejlepší koupání v ČR podle kvality vody, okolní scenérie a samozřejmě dostatečné nabídky zábavy a vyžití pro celou rodinu.