Praktický rádce

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Někde vám dají k masu kečup, někde jogurtový dip, onde rádi smlouvají, jinde mluvení při nákupu nesnášejí. Jiný kraj, jiný mrav. Při cestování po různých evropských státech jste si možná všimli také toho, že v každé zemi má oblibu jiný typ nábytku, sedací soupravy a pohovky nevyjímaje. Je to dáno rozdílným historickým a kulturním vývojem jejich obyvatel, zvláště jsou patrné rozdíly v barvách a motivech potahových látek.

celý článek

Sezona dovolených už se kvapem blíží. Kdo nechce čekat na zájezdy na poslední chvíli, přichází ideální doba k tomu, aby začal konkrétní zájezd nejenom vybírat, ale také kupovat. Ne každý ale má finance. Proto začne řada cestovatelů přemýšlet nad tím, zda by se jim nevyplatili půjčky. Jsou dobrým nápadem financování dovolené? Až na jednu výjimku musíme říci, že rozhodně ne. Zde je výčet hlavních důvodů.

celý článek

Co dělat, když zjistíte, že máte před dovolenou prošlý pas? Jaká místa musíte v Turecku vidět a kam se raději nepouštět? Je lepší zvolit ubytování v hotelu, nebo v kempu? Vyvstává vám nespočet otázek při plánování dovolené? Nezoufejte, a předejděte jakýmkoliv problémům ještě před dovolenou. Pomoci vám mohou recenze hotelů i online diskuze, které se doslova hemží užitečnými radami a tipy zkušených cestovatelů.

celý článek

Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete? Pak vás možná potěší změna zákonů o cestovních dokladech a občanských průkazech.

celý článek

Promiňte, mohu vám nabídnout vepřové kari s kešu oříšky anebo byste si raději dal lasagne ve speciální vegetariánské úpravě?“ Takové zpříjemnění letu by si jistě přál každý z nás. Bohužel realita je, alespoň u našich leteckých přepravců, docela jiná.

celý článek

Máte na horách chalupu, kterou využíváte jen několikrát do roka? Nebo chatu v některé z mnoha českých a moravských chatových osad? Nenechte ji zahálet.

celý článek

Cestování je radost. Jak ale udělat radost sobě i svým malým ratolestem během několikahodinového letu? Vezměme to z gruntu – v našem malém průvodci cestování s dětmi se dozvíte, jak je to se slevami při koupi letenek, jaké jsou regule u dětských zavazadel a jestli si třeba můžete vzít na palubu kočárek.

celý článek

Strávit dovolenou u lékaře, nebo bez základního vybavení a vrátit se domů bez jakkoli náhrady? Noční můra pravděpodobně většiny z nás. Přečtěte si, jak předejít stresujícím situacím a získat kompenzaci za nevydařenou dovolenou, abyste si ji mohli užít jindy a pořádně.

celý článek

Doba, kdy se lidé chtěli především válet na pláži, pomalu ale jistě mizí. Pokud je něco, co můžeme označit jako jasný trend poslední doby, jsou to poznávací zájezdy. Jaké jsou dnes hlavním hitem a kam lidé míří nejčastěji? Podívejte se s námi na několik hlavních ukázek. Mohou být zajímavou inspirací i pro vás.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.