Praktický rádce

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Máte na horách chalupu, kterou využíváte jen několikrát do roka? Nebo chatu v některé z mnoha českých a moravských chatových osad? Nenechte ji zahálet.

celý článek

Cestování je radost. Jak ale udělat radost sobě i svým malým ratolestem během několikahodinového letu? Vezměme to z gruntu – v našem malém průvodci cestování s dětmi se dozvíte, jak je to se slevami při koupi letenek, jaké jsou regule u dětských zavazadel a jestli si třeba můžete vzít na palubu kočárek.

celý článek

Strávit dovolenou u lékaře, nebo bez základního vybavení a vrátit se domů bez jakkoli náhrady? Noční můra pravděpodobně většiny z nás. Přečtěte si, jak předejít stresujícím situacím a získat kompenzaci za nevydařenou dovolenou, abyste si ji mohli užít jindy a pořádně.

celý článek

Doba, kdy se lidé chtěli především válet na pláži, pomalu ale jistě mizí. Pokud je něco, co můžeme označit jako jasný trend poslední doby, jsou to poznávací zájezdy. Jaké jsou dnes hlavním hitem a kam lidé míří nejčastěji? Podívejte se s námi na několik hlavních ukázek. Mohou být zajímavou inspirací i pro vás.

celý článek

Taky nesnášíte, když vás v cizině překvapí svátek a musíte hledat alternativy za omezení v hromadné dopravě a zavřené obchody? Nejlepší je zjistit si před odjezdem, jaké volno cílovou zemi v době vašeho pobytu čeká. Proto vám přinášíme přehled dnů pracovního klidu Slovenské republiky.

celý článek

Žijí vaši přátelé nebo členové rodiny v zahraničí? Posíláte jim často balíky nebo jinou poštu? Potřebujete pro svůj byznys jednoduše přepravovat malé či velké zásilky do jiné země? Máme pro vás řešení, jak si celý proces usnadnit.

celý článek

Lidé milují cestování, ale často si ho odepírají, většinou z finančních důvodů. Nemáme pro vás sice nápad, jak za dva dny vydělat balík na cestu kolem světa, ale víme, jak můžete ušetřit nějaké ty peníze, respektive získat je zpět ze své útraty. Podívejte se! 

celý článek

Nedávno jsme přivítali první podzimní den. Počasí posledních týdnů však připomíná spíše mírnější zimu. Na některých horách dokonce napadla první sněhová přikrývka. Ačkoli jí není tolik, abychom oprašovali lyže, snowboardy a další sportovní vybavení, už nyní lze dohledat první předpovědi meteorologů, kteří se ale k letošní zimě staví poměrně skepticky. Zalyžujeme si vůbec?

celý článek

Konkurenční boj v oblasti cestovního ruchu je tvrdý. Stejně jako taxikáři nemohou vystát Uber, hoteliéři a jiní poskytovatelé ubytování nemají v lásce pronajímatele z portálu Airbnb. Ti poskytují nocleh často dost levně a prostě tak nějak víc na pohodu. 

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.