Praktický rádce

Místo celé rodinky chcete odjet na dovolenou s partnerem a se psem… Nebo jenom se psem? Ať tak, či tak, v následujících odstavcích najdete užitečné rady a tipy, jak všechno zařídit na jedničku a dovolenou se čtyřnohým miláčkem si užít.

celý článek

Dovolenou s dětmi máte letos za sebou, ale netrpělivě vyhlížíte nabídky na příští rok? Pokud jste na tuto otázku odpověděli kladně anebo vás dokonce pozdně letní dovolená teprve čeká, následující řádky jsou určeny právě vám. Našli jsme pro vás několik letovisek, kde si dovolenou s dětmi opravdu užijete. Krásné pláže, pozvolný vstup do vody, služby na vysoké úrovni a průzračné moře – tohle všechno je zárukou pohodové dovolené, na kterou budou s nostalgií a slzou v oku vzpomínat malí i velcí.

celý článek

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Itálie dlouhodobě patří k těm nejoblíbenějším destinacím, nalezneme v ní vše, co srdce ráčí - hory, moře, malebné vesničky, skvělé jídlo, impozantní památky a skvělé počasí. Itálie je dobrou volbou na výlet i na podzim, přičemž v tomto článku vám přinášíme krátký přehled měst, kam se nyní vyplatí vyrazit.

celý článek

Blíží se senátní a komunální volby. Již 5. a 6.října se rozhodne o obsazení radnic ve všech českých městech i vesnicích a dojde také na senátní volby ve 27 volebních obvodech. Celkem má senát 81 senátorů, kteří se volí na dobu 6 let, přičemž každé 2 roky se obmění jejich třetina. Cílem tohoto článku je však především informace, jak na volbách vydělat, a proto nebudeme zacházet do podrobností o volebním systému a jednotlivých kandidátech. Pokud by vás podrobnosti o volbách zajímaly, najdete informace o senátních a komunálních volbách zde.

celý článek

Rakousko, konkrétně městečko Tulln, bude již zanedlouho hostit mezinárodní zahraniční veletrh, který je největší svého druhu. Největším lákadlem jsou nepochybně výtvory z živých a umělých květin, překrásné květinové dekorace, kytice a netradiční květinová výzdoba.

celý článek

Z dovolené by si člověk měl dovézt co možná největší množství zážitků a nikoli dluhy. Bohužel se tak ale v mnohých případech nestává. Prakticky vždy se jedná o situaci týkající se cestovního pojištění. Cestovatelé se totiž dopouštějí doslova fatálních chyb. Jakých? Existuje jich spousta. My se pokusíme na ty nejznámější upozornit v následujících řádcích.

celý článek

Dovolenkové období je v plném proudu! Snad každý se těší, až uteče od povinností a každodenní rutiny a konečně si odpočine v některé z vysněných destinací. Tento kýžený relax je pro mnohé vrcholem roku. Víte ale jistě, že jste připravení opustit svůj domov?

celý článek

Během balení na dovolenou jsme myšlenkami na pláži nebo v lese. A ačkoliv si přejeme cestovní lékárničku vůbec nevytahovat z kufru, její promyšlený obsah může zachránit celý pobyt. Přinášíme vám seznam všeho, co nesmíte zapomenout, ať už vyrážíte kamkoliv.

celý článek

Jižní Korea je neobyčejně zajímavá země. Není to sice tak oblíbená turistická destinace jako některé další země v jižní Asii, ale rozhodně má co nabídnout. Jižní Korea je známá svou popovou hudbou (K-pop), spotřební elektronikou a extrémní oblibou počítačových her. Jsou ale i lidé, kteří do země jezdí kvůli obrovským možnostem, které nabízí ve vztahu k hazardním hrám a kasinům.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.