Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaGreenfield Hotel Golf & Spa - Maďarsko
Praktický rádce
Recenze hotelu: Maďarsko - Greenfield Hotel Golf & Spa

Chystáte se do proslulé západomaďarské termální oblasti a sháníte ubytování? Přečtěte si naši recenzi na Greenfield Hotel Golf & Spa. Třeba vás právě ten osloví!


kočka na dovolené 1 PR
Praktický rádce
Chystáte se na dovolenou? Vezměte kočku s sebou! S těmito 9 tipy to bude hračka

Pokud máte to štěstí, že vás kočka u sebe nechá bydlet, pravděpodobně víte, že touží po rutině s co nejmenším počtem překvapení. Kočky zkrátka mají rády své domácí prostředí, kde se cítí bezpečně a jistě. Může se však stát, že bude nutné s kočkou cestovat, a existuje mnoho věcí, které můžete udělat, aby to pro vás oba bylo co nejpříjemnější.


náplasťové stehy PR
Praktický rádce
Nezbytnosti pro letní dovolenou: na co nezapomenout ve své cestovní lékárničce

Při cestě na dovolenou byste kromě oblečení nebo elektroniky měli přibalit i vybavení, u kterého doufáte, že ho nebudete potřebovat. Mluvíme o cestovní lékárničce. Protože kdyby náhodou došlo na nejhorší, budete sami době vděční na to, že máte po ruce vše potřebné.


alpské dobrodružství PR
Praktický rádce
Alpské dobrodružství: Průzkum úchvatných panoramat v nejvyšších horách Evropy

Alpy nejsou jen o lyžování. Nejvyšší evropské pohoří v létě ukrývá divokou a nádhernou přírodu, kterou stojí za to prozkoumat pěšky i na kole. A na dva možná úplně nejvyhlášenější traily vás v tomto článku pozveme.


MHD Ostrava
Praktický rádce
Jedete fandit na MS v hokeji do Ostravy? Poradíme, kde tady zaparkovat a jak se dostat k Ostravar aréně

Dlouho očekávaná hokejová událost je tady! Pokud se vydáváte do Ostravy fandit, podívejte se, jaké máte možnosti s parkováním a dopravou po městě.


O2 arena
Praktický rádce
V pátek 10. 5. 2024 vypukne hokejové šílenství! Kde zaparkovat a jak se dostat k pražské O2 areně?

Jen pár hodin nás dělí od startu dlouho očekávaného hokejového šampionátu. Mistrovství světa v hokeji 2024 totiž odstartuje už tento pátek! 


nejlepší výlety po hradech v České republice
Praktický rádce
Nejlepší výlety po hradech v České republice

České území je doslova protkané množstvím nádherných hradů a zámků, které se neztratí v evropské ani světové konkurenci. Není proto divu, že hrady zejména v teplé části roku lákají k výletům nejen tuzemské turisty. Které hrady patří k těm vůbec nejlepším?


Muž vytahuje lékárničku
Praktický rádce
Povinná výbava v Evropě v roce 2024: Víte, jak je to s vestami v Chorvatsku nebo povinným alkoholtesterem?

Plánujete v letošním roce cestu do Itálie, Chorvatska nebo jiné oblíbené dovolenkové destinace? Pokud sem vyrážíte autem, měli byste vědět, co mít s sebou. 


Prvky povinné výbavy
Praktický rádce
Cestujete na dovolenou autem? Pozor na složení povinné výbavy v sousedních státech!

Chystáte se letos na zahraniční dovolenou vlastním autem? Pak překontrolujte složení povinné výbavy, ať nemáte zbytečný průšvih.


Ostrov Rhodos
Praktický rádce
Ubytování v Řecku bude letos pro 25 000 turistů zdarma. Nárok mají i Češi!

Řecká vláda učinila zásadní krok, který ve světě nemá obdoby. Šťastným 25 000 turistů z celého světa zaplatí týdenní dovolenou na ostrově Rhodos. Je ale potřeba splnit určité podmínky.


kubánská kuchyně
Praktický rádce
Kubánská kuchyně není jen smažený banán. Ochutnáte „roztrhané hadry“ nebo sýr s marmeládou?

Chystáte se na Kubu a chcete si včas udělat představu o tom, co tu stojí za ochutnání? Máme pro vás přehled, s nímž se snadno zorientujete!


pobřeží na dohled PR
Praktický rádce
Pobřeží na dohled: Nejkrásnější pláže v dojezdové vzdálenosti z ČR

Pro milovníky slunce, moře a písku je letní dovolená jedním z vrcholů roku. Ačkoliv Česká republika nemá přímý přístup k moři, existuje mnoho nádherných pláží v dojezdové vzdálenosti z Česka. Pojďme se podívat na několik destinací, které nabízejí dokonalou kombinaci slunečného odpočinku a křišťálově čisté vody, a to vše bez nutnosti dlouhých letů do exotických destinací.


dětské účesy ve světě
Praktický rádce
Dětské účesy kolem světa – barevná paleta kreativity a tradic

Dětské účesy se mohou výrazně lišit v závislosti na kultuře a tradicích různých zemí. Tyto rozdíly odrážejí místní vkus, módní trendy a společenské normy. 


roadtrip po Evropě
Praktický rádce
Road trip po Evropě: Propadněte kráse starého kontinentu

Evropa je kontinent, který se pyšní nepřebernou rozmanitostí kultury, památek a krajin. Od slunných pláží Středozemního moře až po majestátní fjordy v Norsku, Evropa nabízí dobrodružství pro každého. A jak ji prozkoumat lépe než sednout za volant a na vlastní pěst vyrazit na road trip?


Cestou za krásou – stylová módní rady pro cestovatele
Praktický rádce
Cestou za krásou – stylová módní rady pro cestovatele

Jestliže rádi cestujete, můžete do svého outfitu přidat několik trendy kousků, které vám zajistí nadčasový vzhled, ale také pohodlí. Že netušíte, o jaké modely oblečení, obuvi a doplňků se jedná? Nevadí! My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte dále a inspirujte se společně s námi.