Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Co dělat, když zjistíte, že máte před dovolenou prošlý pas? Jaká místa musíte v Turecku vidět a kam se raději nepouštět? Je lepší zvolit ubytování v hotelu, nebo v kempu? Vyvstává vám nespočet otázek při plánování dovolené? Nezoufejte, a předejděte jakýmkoliv problémům ještě před dovolenou. Pomoci vám mohou recenze hotelů i online diskuze, které se doslova hemží užitečnými radami a tipy zkušených cestovatelů.

celý článek

Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete? Pak vás možná potěší změna zákonů o cestovních dokladech a občanských průkazech.

celý článek

Promiňte, mohu vám nabídnout vepřové kari s kešu oříšky anebo byste si raději dal lasagne ve speciální vegetariánské úpravě?“ Takové zpříjemnění letu by si jistě přál každý z nás. Bohužel realita je, alespoň u našich leteckých přepravců, docela jiná.

celý článek

Máte na horách chalupu, kterou využíváte jen několikrát do roka? Nebo chatu v některé z mnoha českých a moravských chatových osad? Nenechte ji zahálet.

celý článek

Cestování je radost. Jak ale udělat radost sobě i svým malým ratolestem během několikahodinového letu? Vezměme to z gruntu – v našem malém průvodci cestování s dětmi se dozvíte, jak je to se slevami při koupi letenek, jaké jsou regule u dětských zavazadel a jestli si třeba můžete vzít na palubu kočárek.

celý článek

Strávit dovolenou u lékaře, nebo bez základního vybavení a vrátit se domů bez jakkoli náhrady? Noční můra pravděpodobně většiny z nás. Přečtěte si, jak předejít stresujícím situacím a získat kompenzaci za nevydařenou dovolenou, abyste si ji mohli užít jindy a pořádně.

celý článek

Doba, kdy se lidé chtěli především válet na pláži, pomalu ale jistě mizí. Pokud je něco, co můžeme označit jako jasný trend poslední doby, jsou to poznávací zájezdy. Jaké jsou dnes hlavním hitem a kam lidé míří nejčastěji? Podívejte se s námi na několik hlavních ukázek. Mohou být zajímavou inspirací i pro vás.

celý článek

Taky nesnášíte, když vás v cizině překvapí svátek a musíte hledat alternativy za omezení v hromadné dopravě a zavřené obchody? Nejlepší je zjistit si před odjezdem, jaké volno cílovou zemi v době vašeho pobytu čeká. Proto vám přinášíme přehled dnů pracovního klidu Slovenské republiky.

celý článek

Žijí vaši přátelé nebo členové rodiny v zahraničí? Posíláte jim často balíky nebo jinou poštu? Potřebujete pro svůj byznys jednoduše přepravovat malé či velké zásilky do jiné země? Máme pro vás řešení, jak si celý proces usnadnit.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.