Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Z dovolené by si člověk měl dovézt co možná největší množství zážitků a nikoli dluhy. Bohužel se tak ale v mnohých případech nestává. Prakticky vždy se jedná o situaci týkající se cestovního pojištění. Cestovatelé se totiž dopouštějí doslova fatálních chyb. Jakých? Existuje jich spousta. My se pokusíme na ty nejznámější upozornit v následujících řádcích.

celý článek

Dovolenkové období je v plném proudu! Snad každý se těší, až uteče od povinností a každodenní rutiny a konečně si odpočine v některé z vysněných destinací. Tento kýžený relax je pro mnohé vrcholem roku. Víte ale jistě, že jste připravení opustit svůj domov?

celý článek

Během balení na dovolenou jsme myšlenkami na pláži nebo v lese. A ačkoliv si přejeme cestovní lékárničku vůbec nevytahovat z kufru, její promyšlený obsah může zachránit celý pobyt. Přinášíme vám seznam všeho, co nesmíte zapomenout, ať už vyrážíte kamkoliv.

celý článek

Jižní Korea je neobyčejně zajímavá země. Není to sice tak oblíbená turistická destinace jako některé další země v jižní Asii, ale rozhodně má co nabídnout. Jižní Korea je známá svou popovou hudbou (K-pop), spotřební elektronikou a extrémní oblibou počítačových her. Jsou ale i lidé, kteří do země jezdí kvůli obrovským možnostem, které nabízí ve vztahu k hazardním hrám a kasinům.

celý článek

Cestování ve většině z nás probouzí jakousi dobrodružnou stránku osobnosti, která touží poznávat vše nové, od zajímavých míst a památek, až po netradiční pokrmy. V důsledku to mnohdy vypadá tak, že čím déle dovolená trvá, tím více se zděsíte, když se po návratu postavíte na váhu - obzvlášť pokud jste se týdny nebo dokonce měsíce před odjezdem pokoušeli pár kilo shodit. Co tedy můžete dělat pro to, abyste na cestách nepřibrali?

celý článek

Někde vám dají k masu kečup, někde jogurtový dip, onde rádi smlouvají, jinde mluvení při nákupu nesnášejí. Jiný kraj, jiný mrav. Při cestování po různých evropských státech jste si možná všimli také toho, že v každé zemi má oblibu jiný typ nábytku, sedací soupravy a pohovky nevyjímaje. Je to dáno rozdílným historickým a kulturním vývojem jejich obyvatel, zvláště jsou patrné rozdíly v barvách a motivech potahových látek.

celý článek

Sezona dovolených už se kvapem blíží. Kdo nechce čekat na zájezdy na poslední chvíli, přichází ideální doba k tomu, aby začal konkrétní zájezd nejenom vybírat, ale také kupovat. Ne každý ale má finance. Proto začne řada cestovatelů přemýšlet nad tím, zda by se jim nevyplatili půjčky. Jsou dobrým nápadem financování dovolené? Až na jednu výjimku musíme říci, že rozhodně ne. Zde je výčet hlavních důvodů.

celý článek

Co dělat, když zjistíte, že máte před dovolenou prošlý pas? Jaká místa musíte v Turecku vidět a kam se raději nepouštět? Je lepší zvolit ubytování v hotelu, nebo v kempu? Vyvstává vám nespočet otázek při plánování dovolené? Nezoufejte, a předejděte jakýmkoliv problémům ještě před dovolenou. Pomoci vám mohou recenze hotelů i online diskuze, které se doslova hemží užitečnými radami a tipy zkušených cestovatelů.

celý článek

Našli jste zálibu ve výběru last minute zájezdů, ale nakonec jste zjistili, že vám k vycestování chybí cestovní pas, který v každodenním životě nepotřebujete? Pak vás možná potěší změna zákonů o cestovních dokladech a občanských průkazech.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.