Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaCestovní kancelář Thomas Cook
Praktický rádce
Průběžně aktualizováno: Jak to vypadá s cestovní kanceláří Thomas Cook

Byla to legenda. Vznikla už v první polovině 19. století a dlouhá léta si udržovala status největší cestovní kanceláře na světě. Dne 23. 9. po 178 letech činnosti zkrachovala. Jak to s ní nyní vypadá?


Jak vybrat trekovou obuv
Praktický rádce
Jak vybrat trekové boty

V 15 letech jsem se smál doporučení horské služby a prošel Vysoké Tatry v teniskách. Lehkomyslnost se mi málem osudově vymstila. Od té doby na túry vyrážím zásadně v kvalitní obuvi. Ale jak ji poznat?


Nafukovací člun
Praktický rádce
Vybíráte nafukovací člun? Poradíme vám, jak najít ten pravý

Tipů člunů je poměrně hodně a každý má jiné vlastnosti, které jsou ideální pro sjíždění trochu jiné vody. Proto byste si měli nejdříve ujasnit, k jaké aktivitě budete člun nejčastěji používat a co od něho očekáváte. Pak už je výběr snadný.


To nejlepší z Moskvy
Praktický rádce
Vízum do Ruska: jak ho získat a kolik za něj zaplatíte

Nádherná místa s atmosférou a spoustou velkých historických příběhů lákají do Ruska 25 milionů turistů ročně. Z České republiky se do země Puškina, Tolstého nebo Lomonosova dostaneme jen s vízem. Jak ho získat?


Dovolená na lodi
Praktický rádce
Neodkládejte dovolenou na lodi. S Boataround snadno najdete tu nelepší za nejvýhodnější cenu!

Proč chodit kolem horké kaše. Boataround.com je globální rezervační systém, který jako jeden z mála využívá vlastní databázi prověřených lodí. Nabídka je obrovská a čítá přes jedenáct tisíc položek z více než šesti set destinací na celém světě. Systém vyhledává nejlevnější jachty a zároveň zájemcům o dovolenou na moři servíruje neodolatelné speciální nabídky.


Kompenzace při zpožděném letu
Praktický rádce
Reklamace zpožděného letu vám může vynést až 600 euro

Celý rok se těšíte na vysněnou dovolenou u moře. Den „D“ je tady a vy trčíte zasekaní na letišti. Letadlo, které pro vás mělo přiletět, ještě nedorazilo a nikdo netuší, jak dlouho tady ještě budete bivakovat.


Přeprava dítětě v letadle
Praktický rádce
Cestování s miminkem nejen letadlem – rady a tipy pro pohodovou dovolenou

Období letních dovolených je v plném proudu. Jste těhotná a zvažujete cestu letadlem? Anebo plánujete cestování s kojencem? Víte, jaká jsou pro tato období specifika?


Děti čekající na odlet letadla
Praktický rádce
Dovolená s dětmi - rady a tipy na pohodové cestování

Cestujete rádi? Vezměte děti s sebou! Bude to zábava, uvidíte,“ nějak takhle a podobně lákají úvodní titulky nespočtu článků, které propagují cestování s dětmi. Většina rodičů, které cesta s dětmi čeká, ale už tak optimistická není.


Stěhování do zahraničí
Praktický rádce
Stěhujete se do zahraničí? Máme pro vás cenné tipy

Rozhodli jste se odstěhovat na delší dobu do zahraničí? Máme pro vás několik tipů, jak takový náročný krok zvládnout bez nervů a zbytečně  vyhozených peněz.


let balónem - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Vzhůru do oblak! Tady na vás čekají nezapomenutelné letecké zážitky

Taky občas přemýšlíte, jaký je život ptáků anebo zkušených pilotů? A co kdybychom vám řekli, že si tomůžete vyzkoušet na vlastní kůži!


rodina u moře - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Využijte Answear slevový kód a ušetřete na nákupu oděvů na dovolenou

Jak často obměňujete svůj šatník? Nejspíše ve velmi pravidelných intervalech. Žádné oblečení nevydrží hezké a funkční nekonečnou dobu. Naštěstí není nákup nových oděvů nijak složitou záležitostí. Pořídit si přece lze nejrůznější oblečení i doplňky pohodlně online na internetu.


Diamantový důl - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Nejdražší diamant světa za 1,8 miliard korun našli v Botswaně

Svět má nový rekord. Je jím impozantní „Růžová hvězda“ - 59,6 karátu vážící diamant, který byl vydražen počátkem roku 2017 v hongkongské aukční síni Sotheby's.


Pension Karolína - Cestovinky.cz
Praktický rádce
Dovolená v Špindlerově Mlýně

Za krásnou jarní nebo letní dovolenou plnou zážitků se nutně nemusíte vypravovat do zahraničí. I v České republice najdete mnoho krásných míst. Špindlerův Mlýn obklopený malebnou krkonošskou přírodou mezi tato místa bezesporu patří. Už od jara nabízí mnohé pro aktivní sportovce, milovníky přírody, wellness, relaxu nebo procházek.