Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světafocaccia úvodní
Praktický rádce
Italská focaccia se vám rozplyne na jazyku na kterýkoli způsob

Každý, kdo aspoň jednou vkročil do Itálie, zákonitě musel vidět focacciu. Prodává se totiž snad v každém obchodě a pekařství. 


tj legal
Praktický rádce
Cestujte, pracujte a požádejte o vrácení přeplatku na dani ze zahraničí

Dobrodružství při poznávání světa formou cestování je do určité míry ovlivněno i tím, jaký máme pro naše výlety rozpočet. Co kdyby se nám však podařilo sladit postupné poznávání koutů světa se slušným výdělkem?


co zabalit na školu v přírodě
Praktický rádce
Co sbalit dítěti do školy v přírodě?

Začal nám nový školní rok, a pokud půjde vše dobře, pravděpodobně si od své ratolesti budete moci odpočinout, až pojede do školy v přírodě. Co jí ale zabalit s sebou?


balení
Praktický rádce
Na co při balení nezapomenout?

I když se léto pomalu chýlí ke konci, stále nás láká cestování. Pokud sebou ale nechcete táhnout lodní kufr, pojďme se podívat na pomocníky, kteří dokáží splnit hned několik funkcí a vy tak ušetříte místo.


odrážedlo
Praktický rádce
Pomozte vašemu maličkému s rovnováhou a pořiďte mu odrážedlo

Jakmile se dítě pokusí o první krůčky, je potřeba začít pracovat na jeho rovnováze. S tím mu můžete pomoci formou odrážedla, která dětem přinášejí i hromadu zábavy. Nechte je objevovat svět, ale i vlastní schopnosti.


Osmo Action
Praktický rádce
Konkurent GoPro od výrobce dronů: Přibalte na cestu DJI Osmo Action

Když se řekne akční kamera, automaticky nám naskočí GoPro. Přitom na trhu existují srovnatelné, ne-li lepší, alternativy, které jsou navíc levnější. 


Chorvatsko jinak
Praktický rádce
Zažijte Chorvatsko jinak! 5 tipů, kam se vydat, když vás pláž omrzí

Co se vám vybaví, když se řekne „dovolená v Chorvatsku“? Většinu asi napadne válení u moře. Přitom tahle panonsko-jadranská země nabízí mnohem víc. Jaká místa rozhodně musíte navštívit, když chcete od dovolené i něco jiného, než jen ležení na pláži?


Hákarl – fermentovaný žralok
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Hákarl je islandskou specialitou, kterou nedokázal pozřít ani Gordon Ramsay

Někdo nesnáší syrečky, jiný třeba koprovku. Pokud ale někdy v životě zakusíte islandskou specialitku zvanou hákarl, na výše zmíněné budete vzpomínat s láskou a chutí.


Pohled na večerní Prahu
Praktický rádce
Hezčí než New York nebo Paříž. Praha se stala nejkrásnějším městem planety

Rok co rok to v centru Prahy bývá na chlup stejné. Davy turistů z celého světa se tísní na Karlově mostě, Hradčanech nebo v okolí Starého Města. Důvodů k tomu mají hned několik.


digitální nomádství
Praktický rádce
Digitální nomádství: Jak začít, abyste hned neskončili?

S klesajícími venkovními teplotami začíná sezóna digitálních nomádů. Pokud taky zvažujete přemístit svoji home office někam do tepla, přinášíme návod, jak na to. 


currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem

Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 


Mauricius v zimě 2021
Praktický rádce
Češi si brousí zuby na exotiku. Chystají se hlavně do Egypta

Češi prostě milují cestování a chtějí si vynahradit loňský rok, kdy se jim ho příliš nedostávalo. Zimu se například chystají houfně trávit v teple, většina z nich v Egyptě.


Češi a cestování v létě 2021
Praktický rádce
Češi v létě konečně pořádně cestovali. Táhly evropské destinace, na podzim chtějí do Říma

Koronavirus aspoň trochu povolil svoje sevření a Češi toho neváhali využít. Společnost Kiwi.com vydala rozsáhlou tiskovou zprávu, která to osvětluje.


Petřín rozhledna
Praktický rádce
Poznejte tyto 3 české rozhledny

Když se řekne rozhledna, asi se vám hned vybaví Eiffelova věž. Na její vrchol míří stovky tisíce návštěvníků. U nás v České republice se rozhledny těší velké oblibě. Najdeme je rozeseté naprosto všude. My pro vás našli 3 (2 pražské), které by měl navštívit každý z nás. Čtěte dál.


Horské elektrokolo a kráva
Praktický rádce
Horské elektrokolo jako ideální parťák i do těch nejvyšších kopců

Láká vás výhled z těch nejvyšších vrcholů našich i světových hor, na jejichž hřebeny si vyšlápnete ve zdravém a zábavném rytmu cyklistiky? Horské elektrokolo je připraveno zvládnout i ty nejnáročnější výzvy a dopřát vám zážitky, které okoření váš nejen sportovní život.