Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaOvoce durian
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: „Král ovoce“ smrdí jako žumpa a někde vám za jeho konzumaci hrozí tučná pokuta

Jeho konzumace je na mnohých místech zakázána. Má totiž specifické aroma, jež podle odvážlivců, kteří tohle ovoce už během života ochutnali, připomíná dlouho nevyčištěnou žumpu.

 


Katar PR
Praktický rádce
Co byste měli vědět o Kataru, než vyrazíte na fotbalové MS

Dvacátý druhý ročník světového šampionátu ve fotbale se tentokrát odehraje v neobvyklé oblasti Perského zálivu, konkrétně v Kataru. Je to vůbec poprvé, co se pořádání této významné sportovní události zhostí země arabská a muslimská. 


Historie guláše
Praktický rádce
(Ne)chutná historie guláše je plná kanibalů a hnijících mrtvol

Každá rodina má svůj zaručený recept na ten nejlepší guláš. A málokterá se o něj chce dělit. Víte, ale jaká je jeho historie? Pokud máte silný žaludek, čtěte dál. 


Jak se vybavit na podzimní kempování v přírodě PR
Praktický rádce
Jak se vybavit na podzimní kempování v přírodě

Kempování patří mezi oblíbené koníčky pro volný čas, a to zejména v létě. Ovšem i podzim je skvělým obdobím, kdy můžete vyrazit do přírody a užít si relax. Je však důležité se dobře připravit, aby vás nezaskočila proměnlivost počasí na podzim.


obytný vůz – výhody a nevýhody
Praktický rádce
Výhody a nevýhody cestování obytným vozem: proč (ne)strávit dovolenou na čtyřech kolech?

Cestování obytným vozem přináší netradiční dovolenou plnou dobrodružství. Stejně jako jiné typy dovolené, i ono má své výhody a nevýhody.


Letenky do celého světa
Praktický rádce
Levné letenky a jejich úskalí: Dejte pozor na zpoplatněná zavazadla i přestupy

Akční letenky, díky kterým můžete procestovat celý svět, pořídíte už od několika stokorun. Na co si dát při jejich koupi pozor, aby se výhodný nákup nezměnil v noční můru?


darování plazmy PR
Praktický rádce
Darování plazmy po dovolené je možné, ale na pár věcí si musíte dát pozor

Vrátili jste se právě ze zahraniční dovolené a chcete udělat dobrý skutek a darovat krevní plazmu? Před tím, než si rezervujete svůj termín odběru v odběrovém centru, je nutné nastudovat si aktuálně platné podmínky a nařízení. Darování krevní plazmy je zcela dobrovolné – a nikdy nevíte, kdy třeba zrovna ta vaše plazma může pomoci.


jak vybrat obytný vůz
Praktický rádce
Jak vybrat obytný vůz? Tipy pro dokonalé pohodlí na cestách

Pokud se chystáte na čtyřkolové dobrodružství, ale nevíte, jak vybrat obytný vůz, položte si nejdřív dvě otázky: proč ho pořizujete a co od něj čekáte.


cviky na hubnutí
Praktický rádce
Cviky na hubnutí – 5 nejlepších cviků v pohodlí domova

Cvičení je nezbytné pro vaše celkové zdraví. Pokud má člověk vyšší index tělesné hmotnosti, pak je náchylný k několika zdravotním potížím, jako je hypertenze, cukrovka, vysoký cholesterol a další kardiovaskulární problémy. Cvičení se také stává velmi důležitým pro efektivní řešení těchto problémů.


chačapuri
Praktický rádce
Gruzínské chačapuri: milovníci sýra se budou olizovat

Jen o malém množství jídel můžeme říct, že i když pochází z jedné konkrétní oblasti, může chutnat lidem po celém světě. Jedním z těchto jídel je chačapuri.


Britská královna
Praktický rádce
Zvažujete cestování na královnin pohřeb? Na místo vás dopraví vlak, autobus i letadlo

Osmého září svět na pár minut ztichnul. V odpoledních hodinách totiž navždy opustila pozemský svět královna Alžběta II., která se dožila úctyhodného věku 96 let.


francouzská kuchyně
Praktický rádce
TOP 10 francouzské kuchyně: nejluxusnější palačinky, ztučnělá játra i chuťová bomba z odpalovaného těsta

Francouzská gastronomie je vyhlášená po celém světě a Francouzi jsou na ni náležitě pyšní. Zatímco jednoho nadchne, jinému vůbec nesedne. Jak jste na tom vy?


empanada
Praktický rádce
Španělé a Portugalci zbožňují pšeničnou kapsu, která má i svoje festivaly

Pšeničná kapsa nejčastěji plněná masem je pro španělskou a portugalskou kuchyni ikonická. Snad i proto ji najdeme taky v zemích Jižní Ameriky a nejen v jedné podobě.


produkty pro zralou pleť PR
Praktický rádce
TOP 3 produkty na zralou pleť, které vám pomohou zbavit se akné

Akné, drobné pupínky, černé tečky a nerovnoměrný tón pleti mohou se objevovat nejen během puberty. Mohou vzniknout i v dospělosti, i když jste předtím kožní problémy neměli.


turistický vandalismus
Praktický rádce
Turistický vandalismus na scéně: pomozte ochránit přírodu

Černé skládky, graffiti na památkách, trhání chráněných rostlin nebo nepovolená ohniště. I tak může vypadat turistický vandalismus, který byl během léta na vzestupu.