Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaTipy na nejlevnější skipasy
Praktický rádce
Chcete na lyžovačce ušetřit? Tady jsou tipy na levné skipasy a skvělé lyžování

Na hory vyráží každoročně zhruba třetina Čechů. Za sněhovou nadílkou cestujeme v rámci ČR, ale i do Rakouska, Itálie a Francie. Chcete si užít skvělou lyžovačku? Máme pro vás tipy na levné skipasy i způsoby, jak na nich co nejvíce ušetřit.


Hotel u Štrbského plesa
Praktický rádce
Víte, jak si užít parádní zimu na Slovensku?

Slovensko je pro Čechy ideální dovolenkovou destinací. Krásné hory a příroda, stejné ceny a navíc má člověk jistotu, že se zde za každých okolností domluví. Zkuste si dovolenou na Slovensku zažít i vy!


Lyžařské oblečení a vybavení
Praktický rádce
Vybíráte lyžařskou bundu? Jak a kde ji koupíte levně?

Lyžařská sezóna se pomalu ale jistě rozjíždí a s ní i čas na nákup lyžařské bundy. Že s lyžováním teprve začínáte? Nebo vám bunda z loni nevyhovuje? Poradíme vám, na co byste si při jejím výběru měli dát pozor a kde ji koupíte co nejlevněji.


Žena spí za volantem
Praktický rádce
Ospalost za jízdy je velkým nebezpečím

Dlouhodobá jízda autem je nepochybně velkou výzvou pro naše tělo. Každý řidič se určitě ocitl v situaci, kdy ho řízení auta začalo unavovat. Únava za volantem nás může přepadnout při jízdě kdykoliv.


online kasina gaming
Praktický rádce
Po stopách nejmenších kasin na světě

Když se řekne kasino, většinu lidí napadnou obří lasvegaské hotelové rezorty plné automatů, ruletových stolů a lehce přiopitých hráčů. V dnešním článku se zaměříme na pravý opak. Podívejte se, jak vypadají ty nejmenší kasina na světě.


Holy Trinity Church
Praktický rádce
Albánii postihlo nejsilnější zemětřesení od roku 1979. Vyžádalo si na pět desítek obětí

Říká se, že co příroda vytvořila, to si může vzít kdykoli zpět. Své o tom ví obyvatele Albánie, kterou na konci listopadu zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 6,4 stupňů Richterovy stupnice. Podle místních i expertů šlo o nejsilnější a nejničivější zemětřesení za několik posledních desítek let.


Nálepky na zeď s ornamenty
Praktický rádce
Nálepky se zajímavými ornamenty budou bavit nejen vás

Přišli jste na návštěvu a byli dokonale překvapeni zajímavými motivy na stěnách? Určitě se vám to již někdy stalo. Pravda je ta, že překvapeni můžete být jak v negativním, tak i pozitivním slova smyslu.


maska na vlasy
Praktický rádce
K čemu jsou masky na vlasy? Krátký exkurz do světa krásy vlasů

Intenzivní výživa, hydratace, přidání lesku vašim vlasům jsou to základní úkoly ideální masky na vlasy!


ESTA vízum do Ameriky
Praktický rádce
Povolení ESTA - vaše vízum do USA

Vypravit se za krásami USA je dnes poměrně snadné. Žádné zdlouhavé žádosti o vízum, žádné několikastránkové formuláře. Stačí jen vyplit formulář v automatické databázi žádostí. ESTA formulář budete mít vyplněný během pár minut a vaše vysněná cesta do Spojených států amerických může začít. Třeba už za několik dní.


Cestovní kancelář Thomas Cook
Praktický rádce
Průběžně aktualizováno: Jak to vypadá s cestovní kanceláří Thomas Cook

Byla to legenda. Vznikla už v první polovině 19. století a dlouhá léta si udržovala status největší cestovní kanceláře na světě. Dne 23. 9. po 178 letech činnosti zkrachovala. Jak to s ní nyní vypadá?


Jak vybrat trekovou obuv
Praktický rádce
Jak vybrat trekové boty

V 15 letech jsem se smál doporučení horské služby a prošel Vysoké Tatry v teniskách. Lehkomyslnost se mi málem osudově vymstila. Od té doby na túry vyrážím zásadně v kvalitní obuvi. Ale jak ji poznat?


Nafukovací člun
Praktický rádce
Vybíráte nafukovací člun? Poradíme vám, jak najít ten pravý

Tipů člunů je poměrně hodně a každý má jiné vlastnosti, které jsou ideální pro sjíždění trochu jiné vody. Proto byste si měli nejdříve ujasnit, k jaké aktivitě budete člun nejčastěji používat a co od něho očekáváte. Pak už je výběr snadný.


To nejlepší z Moskvy
Praktický rádce
Vízum do Ruska: jak ho získat a kolik za něj zaplatíte

Nádherná místa s atmosférou a spoustou velkých historických příběhů lákají do Ruska 25 milionů turistů ročně. Z České republiky se do země Puškina, Tolstého nebo Lomonosova dostaneme jen s vízem. Jak ho získat?