Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Doba, kdy se lidé chtěli především válet na pláži, pomalu ale jistě mizí. Pokud je něco, co můžeme označit jako jasný trend poslední doby, jsou to poznávací zájezdy. Jaké jsou dnes hlavním hitem a kam lidé míří nejčastěji? Podívejte se s námi na několik hlavních ukázek. Mohou být zajímavou inspirací i pro vás.

celý článek

Taky nesnášíte, když vás v cizině překvapí svátek a musíte hledat alternativy za omezení v hromadné dopravě a zavřené obchody? Nejlepší je zjistit si před odjezdem, jaké volno cílovou zemi v době vašeho pobytu čeká. Proto vám přinášíme přehled dnů pracovního klidu Slovenské republiky.

celý článek

Žijí vaši přátelé nebo členové rodiny v zahraničí? Posíláte jim často balíky nebo jinou poštu? Potřebujete pro svůj byznys jednoduše přepravovat malé či velké zásilky do jiné země? Máme pro vás řešení, jak si celý proces usnadnit.

celý článek

Lidé milují cestování, ale často si ho odepírají, většinou z finančních důvodů. Nemáme pro vás sice nápad, jak za dva dny vydělat balík na cestu kolem světa, ale víme, jak můžete ušetřit nějaké ty peníze, respektive získat je zpět ze své útraty. Podívejte se! 

celý článek

Nedávno jsme přivítali první podzimní den. Počasí posledních týdnů však připomíná spíše mírnější zimu. Na některých horách dokonce napadla první sněhová přikrývka. Ačkoli jí není tolik, abychom oprašovali lyže, snowboardy a další sportovní vybavení, už nyní lze dohledat první předpovědi meteorologů, kteří se ale k letošní zimě staví poměrně skepticky. Zalyžujeme si vůbec?

celý článek

Konkurenční boj v oblasti cestovního ruchu je tvrdý. Stejně jako taxikáři nemohou vystát Uber, hoteliéři a jiní poskytovatelé ubytování nemají v lásce pronajímatele z portálu Airbnb. Ti poskytují nocleh často dost levně a prostě tak nějak víc na pohodu. 

celý článek

Spousta lidí miluje cestování, někteří se ho často musejí vzdát, protože je pro ně příliš finančně náročné. Je proto fajn mít možnost ušetřit nebo si nechat za objednávku letenek, hotelu či dalších služeb vrátit nějaké to procento z ceny zpět. Víme, jak na to.

celý článek

V srpnu Cestovinky.cz překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků za kalendářní rok. Stalo se tak poprvé v historii, a to už téměř pět měsíců před koncem roku. I čtvrtý rok, kdy web vydává pravidelně nový obsah, skončí výrazným růstem návštěvnosti. Posunujeme se stále výše a za to vděčíme jen a jen vám, našim čtenářům.

celý článek

Konec léta nebo, chcete-li, začínající podzim je extrémně bohatý na zásadní události v oblasti cestovního ruchu. Třeba při cestě na východ Afriky si nyní musíte rozmyslet, v čem povezete svoje věci. Podívejme se na to nejdůležitější, co se ve světě událo.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.