Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaPraha Karlův most
Praktický rádce
Vyhněte se turistickým lákadlům a užijte si Prahu jako místní

Praha. To není jen historické centrum, Hrad a Karlův most. Ztraťte se v úzkých uličkách a objevte nová místa. Některými vás provedeme my. Užijte si je.


ayran úvodní
Praktický rádce
Ayran je vynikající tekuté osvěžení z východu

Máte rádi kefír? Pak by vám mohl chutnat i ayran, jen vás potěší jemnější chutí a mírnou slaností. Jaký je jeho původ a v čem tkví jeho výhody? 


Slovinsko podmínky pro vstup
Praktický rádce
Slovinsko mění podmínky pro vstup do země. Jak je to od 15. 7. 2021?

Letošní dovolená bude pro každého, kdo se chystá cestovat více státy a po vlastní ose, nejspíš pořádná divočina. Evropské země totiž neustále mění podmínky.


sandály PR
Praktický rádce
Aktivní nadšenci nebo spíše povaleči? Jaké boty vybrat v závislosti na plánovaném typu rekreace?

Dovolená se kvapem blíží a my opět stojíme před velkým rozhodnutím, jak budeme náš vysněný pobyt trávit. Někdo dává přednost povalování na pláži, jiní zvolí aktivnější dovolenou. 


Karlovy Vary
Praktický rádce
Letní dovolená v České republice – skutečný ráj

Koronavirová pandemie, která všechny trápila rok a půl, konečně začala ustupovat a lidé mají opět možnost cestovat do zahraničí. 


cestovatelské trendy červen 2021
Praktický rádce
Kam turisté mířili v červnu 2021? Vedla Moskva, v závěsu byl New York

Současná situace, kterou komplikují nejrůznější mutace koronaviru, cestování stále příliš nenahrává. To ale neznamená, že by to bylo nemožné.


jak vybrat paddleboard
Praktický rádce
Jak vybrat ten správný paddleboard a kajak na dovolenou

Léto začalo a dovolené jsou před námi. Vzhledem k probíhající světové pandemii a omezením v cestování možná někteří raději zůstanou i letos v České republice. Ani přesto se ale nemusí vzdát vody a plavání. 


Některé půjčky se vyplácejí přímo na ruku
Praktický rádce
Některé půjčky se vyplácejí přímo na ruku

Bankovní účet je při vyřizování úvěrů většinou nezbytný. Existují ale i výjimky, kdy dostanete peníze přímo na ruku. A to u jednorázové půjčky.


běžecké boty PR
Praktický rádce
Jak vybrat běžecké boty?

Běh je jedním z nepřirozenějších pohybů vůbec. Běh milují muži, ženy i děti. Velkou výhodou je, že k běhu nepotřebujeme žádné speciální náčiní, jako je tomu u jiných sportů. 


kempování PR
Praktický rádce
Kempování

Jste milovníky přírody a rádi jezdíte na více dnů do hor? Že ano? A zkusili jste už někdy kempovat? Jestli-že jezdíte spíše do hotelů a penzionů, zkuste to pro jednou jinak. 


pracovní cesty
Praktický rádce
Pracovní cesty aneb cestujeme trochu jinak

Pracovní cesty mohou mít v dnešní době spoustu podob. Někteří cestujeme pracovně v rámci naší stabilní práce v určité firmě. Takovému cestování běžně říkáme služební cesty. 


jak ušetřit na dovolenou PR
Praktický rádce
7 tipů: Jak ušetřit na dovolenou a co dělat, když to nevyjde

Toužíte po letní dovolené nebo po prodlouženém víkendu v dražším městě, které se zdá mimo váš rozpočet? Připravili jsme pro vás sedm tipů, jak na dovolenou našetřit. A když se to náhodou nepovede, na konci článku najdete nápady, jak situaci vyřešit.


Jak se vybavit na letní a zimní běžecké aktivity
Praktický rádce
Jak se vybavit na letní a zimní běžecké aktivity

Cestování a běžecké aktivity si spolu výborně rozumí. A nemyslíme tím pouze dobíhání letadla či autobusu. 


Pyramidy a velbloud v Egyptě
Praktický rádce
Po návratu z Egypta, Tuniska nebo Turecka už nemusíte do karantény

Podmínky pro cestování se opět zmírnily! A to i pro země mimo EU. Pokud se toužíte ohřát v Egyptě, Tunisku nebo Turecku, určitě vás potěší zrušení pětidenní karantény po návratu.


Pláž Antisamos Řecko
Praktický rádce
Řecko znovu zmírňuje podmínky pro vstup do země

Pravidla pro cestování do oblíbené turistické destinace se včera (21. 6. 2021) opět zmírnila. Turistům cestujícím do Řecka bude nově stačit pouze negativní antigenní test.