Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světakasino Amerika 1
Praktický rádce
Atmosféra Ameriky z pohodlí vlastního gauče? Rozhodně ano!

Každá země má své vlastní jedinečné vlastnosti a určité zvyklosti, které navodí tu správnou atmosféru a pocit, který nezažijete nikde jinde - a Spojené státy nejsou výjimkou. Pouze v Americe najdete ty nejrůznější bizarnosti, třeba divné kombinace chutí a jídel, znaky a projevy původního indiánského obyvatelstva, pravé americké kovboje a mnoho dalšího. 


Alkoholický nápoj Kumys
Praktický rádce
Nápoj z kvašeného kobylího mléka nezachutná každému. Kazaši na něj ale nedají dopustit

Okolo mléka panuje řada nejrůznějších předsudků a mýtů. Jedni si bez něj nedovedou představit nový den, jiní ho odmítají. Na to se ale v Kazachstánu nehraje.


Medikán Janos Kefalonie
Praktický rádce
Řádění medikánu Janos na Kefalonii: Takhle dopadla oblíbená řecká letoviska

Po tragické sezóně, kterou ovlivnila koronavirová pandemie, se na Řecko přihnala další katastrofa. Medikán Janos pustošil vše, co mu přišlo do cesty. Takhle zničil Kefalonii.


švýcarská gastronomie
Praktický rádce
AKTULIAZOVÁNO - ZRUŠENO: Ochutnejte švýcarské dobroty! V Praze od 28. 9. do 3. 10. 2020

Ať už patříte k nefalšovaným milovníkům Švýcarska, nebo jste jen zvědaví na švýcarské zvyky a švýcarskou kuchyni, vydejte se na Swiss Food Festival.


Cachupa – národní pokrm kapverdské kuchyně
Praktický rádce
Cachupa – národní pokrm země, kde není pro stres místo

Dobře utajený ostrovní ráj a země, kam dostal stres zákaz vstupu. Takové jsou Kapverdské ostrovy! Vždy dobře naladění Kapverďané a zajímavá kuchyně dělají z ostrovů ráj na zemi. 


Horiatiki salata
Praktický rádce
Tradiční řecký salát si zamilujete! Osvěžující rychlovku navíc připravíte během několika minut

Řecká kuchyně je neuvěřitelně rozmanitá, chutná a zdravá. Její recepty zkoušíme hlavně během prázdninových měsíců. Třeba takový řecký salát je na léto doslova jako stvořený.


dívka ve spacáku
Praktický rádce
Praktické rady a tipy, jak vybrat spacák

Plánujete akční dovolenou v kempu? Spaní pod širým nebem a hvězdami v přírodě nebo hodláte vyrazit na vandr do světa a přespat ve stanu?


odlet letadla
Praktický rádce
AKTUALIZOVÁNO: „Povinný test na covid-19 není důvod pro bezplatné storno,“ vzkazují cestovky

Když už jsme měli trochu pocit, že se svět dává do pořádku a brzy se bude zase moct cestovat, aspoň v rámci Evropy bez větších problémů, přišel další problém.


řecko rouška
Praktický rádce
Chystáte se do Řecka? Mějte roušku v pohotovosti!

Na dovolené to letos bez roušky nepůjde. 


couchsurfing
Praktický rádce
Rok 2020: konec Couchsurfingu?

Pandemie koronaviru otřásla základy nejen cestovních kanceláří, ale i cestovatelských komunit. Nejznámější z nich, Couchsurfing.com, je dokonce ohrožen natolik, že management organizace členství na webu zpoplatnil. S jakým ohlasem se tento krok setkal a znamená to konec Couchsurfingu? 


Edam - Cestovinky.cz
Průvodce města, Praktický rádce
Kanály, baroko a sýry. Edam se proslavil eidamem

Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde vzniká sýr, na kterém si tak rádi pochutnávají lidé napříč planetou? Tentokrát se spolu podíváme do malého městečka Edam. To má, kromě sýru, také bohatou historii a okouzlující atmosféru.


Jak zabavit děti v autě
Praktický rádce
Čeká vás dlouhá cesta autem s dětmi? Tipy, jak je zabavit a nezbláznit se

Není nad to, když se během cesty na dovolenou zaseknete v koloně kdesi v zácpě na istrijské magistrále a ze zadních sedaček se ozývá řev nespokojeného potomstva.

 


Slovenské halušky
Praktický rádce
Slovensko na talíři: Halušky se neobejdou bez pořádného špeku a kvalitní brynzy

Kuchyně našich sousedů je stejně tak bohatá a rozmanitá jako ta naše. Pokud byste pátrali po národním pokrmu, asi vás napadnou halušky. S jejich historií je to ale komplikované.


currywurst
Praktický rádce
Německý currywurst, to není jen párek s kečupem

Němci mají spoustu jídel, o kterých by se dalo říct, že jsou národní. Bylo proto těžké vybrat si jedno, zato však neuděláte chybu, když ho ochutnáte! 


jazykové kurzy
Praktický rádce
Oživte svou angličtinu na kurzech v centru Prahy

Už je to dlouho, co jste se ve škole učili anglicky? Nebo jste právě dostudovali, ale vaše angličtina si ještě zasluhuje zlepšení? Nebo jste úplný začátečník a chcete se dorozumět při cestování? Ať už je to jakkoli, přihlaste se na kurzy angličtiny, které vám pomůžou!