Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světaKuchař při přípravě sushi
Praktický rádce
Připravit nejlepší sushi na světě není jen tak. O úspěchu rozhoduje um i lidskost

Ať už patříte mezi milovníky tradičního japonského pokrmu, nebo se sushi obloukem vyhýbáte, určitě nám dáte za pravdu, že jeho příprava není zrovna dvakrát jednoduchá.


Benátky vstupné
Praktický rádce
Do Benátek za vstupné a po rezervaci. Od ledna 2023 realita

Co si budeme povídat, takové specifické město, jako jsou italské Benátky, potřebuje specifické zacházení. A taky trošku regulace, co se počtu turistů týče.


Hotely pro dospělé
Praktický rádce
TOP adults friendly hotely v Česku, kde není pro stres a malé děti místo

Adults only hotely nejsou ve světě žádnou novinkou. Užít si pár dnů nebo týdnů bez všudypřítomného štěbetání dětiček považují v zahraničí za naprosto normální.


originální dovolená PR
Praktický rádce
Originální dovolená? Vyzkoušejte půjčení auta na týden

Chcete vyrazit a zajímavé místo a užít si jedinečnou dovolenou, ale nemáte vlastní auto? Cestování hromadnou dopravou je v mnoha případech omezující. Alternativou tak je půjčení auta na víkend. Jak to funguje a na co se připravit před cestou? To se dozvíte v tomto článku.


morava na kole PR
Praktický rádce
Severní Morava na kole: Neskutečná makačka, ale krásná

Až zase jednou dostanete taky ten hloupý nápad, že budete hubnout do plavek, zvu vás na severní Moravu. Kila máte dole na to šup! Na kole pak obzvlášť. 


dívka ve spacáku
Praktický rádce
Praktické rady a tipy, jak vybrat spacák

Plánujete akční dovolenou v kempu? Spaní pod širým nebem a hvězdami v přírodě nebo hodláte vyrazit na vandr do světa a přespat ve stanu?


mexická kuchyně
Praktický rádce
TOP 10 mexické kuchyně: maso s čokoládou, jídlo v barvách vlajky i dobrota, která má svůj den

Mexická kuchyně, to je jedna velká lahoda, ale uznáváme se, že nemusí být úplně pro každého. Pojďte se s námi podívat na 10 typických mexických jídel!


salmiakki
Praktický rádce
Salmiakki: Finové i další Skandinávci ujíždějí na chloridu amonném

Že to vám to slovíčko něco připomíná? Třeba salmiak, chlorid amonný? Správně, trefa. Ten je v téhle cukrovince obsažen taky. Co jsou salmiakki a proč je mají Seveřané tak rádi?


Parta mladých lidí v autě
Praktický rádce
Půjčení auta na dovolenou: Poradíme, jak vybrat tu nejlepší půjčovnu a na co dát pozor

Automobil je pro Čechy nejoblíbenějším dopravním prostředkem, který u cest na dovolenou upřednostňují ještě více, než tomu bylo v minulých letech.


výška fotbalisty
Praktický rádce
Jsou fotbalisté vysocí? (Výhody a nevýhody)

Fotbal je jedním z mála sportů, kde najdete vysoké I male hráče, a proto je ještě zajímavější a přístupnější, protože každý má své výhody a nevýhody. Fotbal je sport, který hrají lidé všech tvarů a velikostí.


jak se sbalit nalehko
Praktický rádce
Jak se sbalit nalehko: Praktický rádce, abyste na cestách netrpěli

Ať už vás čeká několikadenní trek, dobrodružná výprava, nebo digitální nomádství po Asii, mějte na paměti obecné pravidlo: každý gram se počítá. Jak se efektivně sbalit na cesty? 


Pohled na vstupní halu letiště Václava Havla
Praktický rádce
Letiště Praha: Informace a tipy, kde zaparkovat nebo se dobře najíst

Plánujete letos odlet na dovolenou z pražského letiště? Máme pro vás tipy, kde v jeho okolí levně zaparkovat, dobře se najíst a co si sbalit s sebou.


Pár v hotelovém pokoji
Praktický rádce
TOP adults only hotely ve světě: Vyrazte na dovolenou bez dětí a poznejte místa jako z pohádky

Rozhodli jste se naplánovat letošní dovolenou bez dětí? Máme pro vás několik TOP tipů na hotely, kde není pro dětský pláč a křik místo.


best beaches PR
Praktický rádce
10 nejlepších pláží pro rok 2022: vše, co byste měli vědět

Dovedete si představit lepší místo než písečnou pláž, když chcete utéct od stresu a nasát trochu slunečních paprsků? 


Krvavý vývar s vnitřnostmi
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Tiết Canh je „tak trochu“ jiná pho, ze které se vám zvedne žaludek

Asijskou kuchyni buď milujete, nebo nenávidíte. Luxusní vývary, nudle v mnohých obměnách, hromady bylinek, oříšků a čerstvé zeleniny zaujaly nejednoho tuzemského strávníka.