Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světazimní Chorvatsko PR
Praktický rádce
Co na vás čeká v zimním Chorvatsku? Více, než si myslíte

Kdo si oblíbil cestování, ten jezdí za poznáním cizích krajin i v zimním čase. Ostatně, v tento čas je přece možné vyrazit za teplem na jih a naši sychravou zimu nechat za sebou. 


co si sbalit k moři
Praktický rádce
Co si sbalit k moři: plavkami to nekončí, nezapomeňte na občanku nebo kartičku pojišťovny

Pokud se chystáte frnknout někam za teplem, přijde vám vhod náš seznam věcí, které si k moři určitě musíte sbalit. Stačí ho jen odfajfkovat a je to. 


Drážďanská štola
Praktický rádce
Drážďanská štola: slaďoučké potěšení, které Sasové k zbláznění milují

Zatímco my si neumíme představit svátky zimy bez vánočky, v Německu, speciálně pak v Sasku, by nebyly Vánoce kompletní bez tradiční štoly. A to ne jen tak ledajaké.


dálniční známka Slovinsko
Praktický rádce
Jak získat dálniční známku pro Slovinsko? Vše, co potřebujete vědět

Pokud se chystáte řídit ve Slovinsku, plánujete dovolenou či jen pracovní cestu, musíte si zakoupit dálniční známku. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o získání dálniční známky pro Slovinsko, včetně toho, kde ji zakoupit a jak funguje celý proces získání dané známky. 


Liver Complex
Praktický rádce
Hit (nejen) letošních Vánoc: Liver Complex pro zdraví jater

Pokud patříte k těm, kteří ještě na Štědrý den pobíhají po zimním městě a shánějí dárky na poslední chvíli, zbystřete.


Oblíbené lázně a wellness centra v ČR PR
Praktický rádce
Oblíbené lázně a wellness centra v ČR, kam můžete vyrazit za odpočinkem

Wellness nabízí perfektní příležitost, jak zrelaxovat a odpočinout si od každodenních starostí. U nás se nachází hned několik skvělých míst. Lázně navíc nabízí i léčivé prameny, které vám mohou pomoci se zdravotními problémy.


Vyrazte do Brna a Luhačovic PR
Praktický rádce
Vyrazte do Brna a Luhačovic a spojte návštěvu velkoměsta s relaxačním pobytem v lázních

Milujete procházky městem, ale není vám cizí ani rozmazlování v lázních? Užijte si pobyt v jihomoravské metropoli a jakmile se nasytíte pobytem ve městě, pokračujte do lázní. Jaká místa při návštěvě Brna a Luhačovic nevynechat? Přinášíme vám tipy na ta nejlepší.


digitální nomádství
Praktický rádce
Digitální nomádství: Jak začít, abyste hned neskončili?

S klesajícími venkovními teplotami začíná sezóna digitálních nomádů. Pokud taky zvažujete přemístit svoji home office někam do tepla, přinášíme návod, jak na to. 


mexická kuchyně
Praktický rádce
TOP 10 mexické kuchyně: maso s čokoládou, jídlo v barvách vlajky i dobrota, která má svůj den

Mexická kuchyně, to je jedna velká lahoda, ale uznáváme se, že nemusí být úplně pro každého. Pojďte se s námi podívat na 10 typických mexických jídel!


životopis v angličtině PR
Praktický rádce
Jak napsat životopis v angličtině?

Když hledáte práci, potřebujete atraktivní, jasný a zapamatovatelný životopis, který vašemu potenciálnímu zaměstnavateli ukáže všechny dovednosti a zkušenosti, které pro danou pozici máte.


auto PR
Praktický rádce
Co je to váha vzduchu: funkce, problémy a její výměna

Váha vzduchu – to zní jako nějaká pohádková čarodějnická pomůcka, že? Realita je ovšem mnohem prozaičtější. Jedná se o důležitou automobilovou součástku. K čemu ale auto potřebuje vážit vzduch? A co se stane, pokud jej zváží špatně?


Penisové ryby připravené ke konzumaci
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Jihokorejská pochoutka vypadá jako pánské přirození a konzumuje se zaživa

Jihokorejci mají nesmírně bohatou, rozmanitou a zajímavou kuchyni. Jednou ze specialit je gaebul a pište si, že ho na místních tržištích rozhodně nepřehlédnete.


salmiakki
Praktický rádce
Salmiakki: Finové i další Skandinávci ujíždějí na chloridu amonném

Že to vám to slovíčko něco připomíná? Třeba salmiak, chlorid amonný? Správně, trefa. Ten je v téhle cukrovince obsažen taky. Co jsou salmiakki a proč je mají Seveřané tak rádi?


Greenfield Hotel Golf & Spa - Maďarsko
Praktický rádce
Recenze hotelu: Maďarsko - Greenfield Hotel Golf & Spa

Chystáte se do proslulé západomaďarské termální oblasti a sháníte ubytování? Přečtěte si naši recenzi na Greenfield Hotel Golf & Spa. Třeba vás právě ten osloví!


šakšúka
Praktický rádce
Šakšúka: obdoba leča ze severu Afriky je izraelským národním jídlem

Zeleninové jídlo s původem v arabských zemích vám nejspíš nápadně připomene staré dobré lečo. I tak má ale exotický nádech, tak se nenechte zmást, že jde o něco obyčejného.