Přejít k hlavnímu obsahu

Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování. Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty. Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světajak spočítat dovolenou 2021
Praktický rádce
Jak vypočítat dovolenou v roce 2021

Změna je život. Od ledna 2021 se to týká i výpočtu dovolené. Ten se mění, protože nabyla účinnosti novela zákoníku práce. Jak to tedy bude vypadat?


saunový vagón úvodní
Praktický rádce
Milujete vlaky a saunování? Spojte to do jednoho zážitku!

Zní to neuvěřitelně, ale první saunový vagón je na světě a je v Česku! Dobrovolníci, kteří se pohybovali kolem projektu VlakFest, ho sestavili po víkendech.


Rio de Janeiro 2021
Praktický rádce
Karneval v Riu de Janeiro letos nebude

Karneval v Riu de Janeiro je taková životní jistota. Tedy až do letoška. Letos se totiž nekoná a město varuje před případnými soukromými oslavami.


Ledové sochy na Pustevnách 2021
Praktický rádce
Ledové sochy se objevily na Pustevnách! Tentokrát ale bez doprovodného programu

Organizátoři a pořadatelé tradiční výstavy ledových a sněhových soch slibovali, že ani letos návštěvníci Pusteven o jedinečnou výstavu nepřijdou. Její termín ale dopředu neznali.


kultura online
Praktický rádce
Obývák plný zážitků. Užijte si autorské čtení i online prohlídku Národní galerie

Taky už vás situace kolem koronaviru a všechna ta opatření štvou? Koho ne? My pro vás ale máme dobrou zprávu. Nemusíte přestávat kulturně žít!


dětské chytré hodinky
Praktický rádce
Jak vybrat chytré hodinky pro děti?

Rozhodujete se, zda pořídit chytré hodinky vašemu dítěti? Mnoho z nás si v posledních letech zvyklo na využívání moderních nositelností, kterým jednoznačně vévodí chytré hodinky.


obytný vůz 22
Praktický rádce
Obytný přívěs, nebo obytné auto? Pomůžeme vám s výběrem

Očkování proti COVID-19 se už sice začalo, ale situace kolem cestování v roce 2021 je stále nejistá. Paradoxně, díky tomu ale začala řada lidí uvažovat nad svou dovolenou trochu jinak.


brýle na cestování 1
Praktický rádce
Jak na výběr těch správných dioptrických brýlí, ať už vyrážíte na procházku do města, nebo za náročnějším sportem?

Jestliže se během dne neobejdete bez klasických dioptrických brýlí, může nastat dilema, zda je nahradit slunečními či případně sportovními brýlemi – a přijít tak o jasné vidění. 


karavany úvodní
Praktický rádce
Srovnání pronájmu karavanů konečně online

Chcete si srovnat pronájmy karavanů po celém světě? Už je to možné!


dámské boty
Praktický rádce
Pohodlné boty na jarní výlety

S příchodem jara každý muž rád odloží teplé zimní boty a nazuje pohodlné boty na jarní výlety. Pokud se chcete zaměřit na ty nejstylovější kousky, díky nimž si budete moci užít pohodlí, styl a kvalitu zároveň, inspirujte se v našem článku.


rodina venku
Praktický rádce
Posilte imunitu při procházkách přírodou hned dvakrát. Víme, jak na to

Pohyb v přírodě je jedna z mála sportovních aktivit, která je doporučována všem – a to bez rozdílu věku. Velmi však záleží na tom, kam se vydáme. A v potaz je třeba vzít i připravenost našeho organismu na dlouhé túry.


Edam - Cestovinky.cz
Průvodce města, Praktický rádce
Kanály, baroko a sýry. Edam se proslavil eidamem

Napadlo vás někdy, jak asi vypadá místo, kde vzniká sýr, na kterém si tak rádi pochutnávají lidé napříč planetou? Tentokrát se spolu podíváme do malého městečka Edam. To má, kromě sýru, také bohatou historii a okouzlující atmosféru.


Fauna a flóra
Praktický rádce
Prozkoumejte svět z pohodlí svého domova s výjimečnými encyklopediemi

Poznejte říši rostlin, živočichů a svět umění z jiného úhlu pohledu. Trojice encyklopedií Fauna, Flóra a Příběh umění je oslavou zvídavosti, krásy a odhaluje pozoruhodné pravdy o fungování vzájemně propojených světů.


Adra dárek
Praktický rádce
Splňte ta nejdůležitější přání a pište s námi příběhy se šťastným koncem

Mít svůj domov, být zdravý, nebýt sám. Tyto základní potřeby jsou vlastní všem lidem. Bez ohledu na to, kde žijí. V Mali, Sýrii, Indonésii nebo České republice. Pomozme lidem v chudých zemích splnit tato přání a napišme spolu další příběhy se šťastným koncem.


Vánočně prostřený stůl
To nejlepší, Praktický rádce
Na čem si pochutnává svět během Vánoc? Někde nesmí chybět smažená křidélka, jinde dřevěné poleno

Jiný kraj, jiný mrav – říká se. Zatímco u nás si nedovedeme představit štědrovečerní večeři bez ryby a bramborového salátu, ve světě bychom touhle kombinací příliš neoslovili.