Přejít k hlavnímu obsahu

Mauricius

Hlavní město: Port Louis. Počet obyvatel: 1 230 602 (2004). Rozloha: 2 040 km2 (169. na světě). Úřední jazyk: angličina. Měna: mauricijská rupie. Sousední státy: žádné.

Ostrovní stát Mauricius skládající se ze dvou hlavních ostrovů a několika menších ostrůvků je turistickým rájem. Nabízí totiž nádherné pláže s bílým i zlatavým pískem omývané průzračnou vodou oceánu. Kromě toho ale také uchvacuje svými vodopády, lesními porosty, krátery i spoustou druhů zvířat, jako jsou opice či ptáci, pod vodou ryby a koráli.

Prozkoumejte hlavní město

V hlavním městě souostroví se toho hodně dozvíte o zdejším životě, o historii i kultuře. Navštívit tu můžete muzeum historie a poštovní muzeum s kolekcí mauricijských poštovních známek. Obdivuhodná je zdejší dochovaná koloniální architektura, především sídlo vlády nebo budova Obecního divadla. Najdete tu křesťanské i islámské církevní stavby, navštívit můžete zdejší populární hipodrom či tradiční trh, na němž se dá sehnat lahodné ovoce, nejrůznější zelenina, maso, ryby a koření, ale také oblečení nebo samotné látky.

Za krásou přírody do Curepipe

Město Curepipe se nachází v hornatém vnitrozemí ostrova. V jeho okolí spatříte spoustu nádherných přírodních zajímavostí, například vodopády Tamarinds Falls, posvátné jezero Grand Bassin či přehradu Mare aux Vacoas.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Ostrov Mauricius
Pláže a moře
TOP 11 zajímavostí ostrova Mauricius: Podvodní vodopád, duhové země i koloniální památky
Ostrovní stát Mauricius leží asi dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky a devět set kilometrů východně od Madagaskaru.
moře na Mauriciu - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Perla Indického oceánu: nejlepší pláže na Mauriciu
Mauricius, malý ostrůvek známý pro své bělostné pláže a krásnou přírodu, je opravdovou perlou Indického oceánu.
Dokonalá optická iluze - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Podvodní vodopád na Mauritiu je tak trochu podvod. Jeho fotografie jsou ale úchvatné
Vodopádů bychom na celém světě napočítali tisíce. Některé z nich jsou nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější i nejfotografovanější. Dáme ale ruku do ohně za to, že vodopád na Mauritiu překoná všechny zmíněné.
Barevné duny na Mauriciu - Cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Chamarel: sedmibarevný ráj na Mauritiu
Je to neskonalý přírodní jev. Písek, kde modrá se tu střídá s fialovou, která zase přechází do červena. Tohle se dá spatřit a vyfotit jen na jediném místě na světě. Exotický Mauritius ukývá tajemství, které ještě nikdo nikdy nerozluštil.