Přejít k hlavnímu obsahu

Mauricius

Hlavní město: Port Louis. Počet obyvatel: 1 230 602 (2004). Rozloha: 2 040 km2 (169. na světě). Úřední jazyk: angličina. Měna: mauricijská rupie. Sousední státy: žádné.

Ostrovní stát Mauricius skládající se ze dvou hlavních ostrovů a několika menších ostrůvků je turistickým rájem. Nabízí totiž nádherné pláže s bílým i zlatavým pískem omývané průzračnou vodou oceánu. Kromě toho ale také uchvacuje svými vodopády, lesními porosty, krátery i spoustou druhů zvířat, jako jsou opice či ptáci, pod vodou ryby a koráli.

Prozkoumejte hlavní město

V hlavním městě souostroví se toho hodně dozvíte o zdejším životě, o historii i kultuře. Navštívit tu můžete muzeum historie a poštovní muzeum s kolekcí mauricijských poštovních známek. Obdivuhodná je zdejší dochovaná koloniální architektura, především sídlo vlády nebo budova Obecního divadla. Najdete tu křesťanské i islámské církevní stavby, navštívit můžete zdejší populární hipodrom či tradiční trh, na němž se dá sehnat lahodné ovoce, nejrůznější zelenina, maso, ryby a koření, ale také oblečení nebo samotné látky.

Za krásou přírody do Curepipe

Město Curepipe se nachází v hornatém vnitrozemí ostrova. V jeho okolí spatříte spoustu nádherných přírodních zajímavostí, například vodopády Tamarinds Falls, posvátné jezero Grand Bassin či přehradu Mare aux Vacoas.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Dokonalá optická iluze - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Podvodní vodopád na Mauritiu je tak trochu podvod. Jeho fotografie jsou ale úchvatné
Vodopádů bychom na celém světě napočítali tisíce. Některé z nich jsou nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější i nejfotografovanější. Dáme ale ruku do ohně za to, že vodopád na Mauritiu překoná všechny zmíněné.
Ostrov Mauricius
Pláže a moře
TOP 11 zajímavostí ostrova Mauricius: Podvodní vodopád, duhové země i koloniální památky
Ostrovní stát Mauricius leží asi dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky a devět set kilometrů východně od Madagaskaru.
moře na Mauriciu - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Perla Indického oceánu: nejlepší pláže na Mauriciu
Mauricius, malý ostrůvek známý pro své bělostné pláže a krásnou přírodu, je opravdovou perlou Indického oceánu.
Barevné duny na Mauriciu - Cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Pláže a moře
Chamarel: sedmibarevný ráj na Mauritiu
Je to neskonalý přírodní jev. Písek, kde modrá se tu střídá s fialovou, která zase přechází do červena. Tohle se dá spatřit a vyfotit jen na jediném místě na světě. Exotický Mauritius ukývá tajemství, které ještě nikdo nikdy nerozluštil.
Mauricius v zimě 2021
Praktický rádce
Češi si brousí zuby na exotiku. Chystají se hlavně do Egypta
Češi prostě milují cestování a chtějí si vynahradit loňský rok, kdy se jim ho příliš nedostávalo. Zimu se například chystají houfně trávit v teple, většina z nich v Egyptě.
Rodrigues úvodní
Pláže a moře
Ostrov Rodrigues bude pocovidový ráj. Místní mají dobře našlápnuto
Šušká se, že Rodrigues bude hitem letošní turistické sezóny. Na rozdíl od relativně blízkého souseda, jímž je Mauricius, na něj totiž neproudí tolik lidí.