Blogy

Všichni to známe: plánujeme dovolenou a kvůli co nejvýhodnější ceně a klidnému spaní se vše snažíme objednat předem po internetu. Vidina nejvýhodnější cen nás těší a to, že by člověk ze sousedního státu mohl mít výhodnější ceny nás ani nenapadne. Vítejte ve světe zeměpisné diskriminace.

celý článek

Cestování se stále vyvíjí, přicházejí nové trendy v ubytování, mění se možnosti a nabízené zážitky pro turisty. Jednotlivé země podléhají geopolitické situaci v EU, která má za následek změnu počtu návštěv v dovolenkových destinacích. Jaké jsou trendy a co se nyní v oblasti cestovního ruchu děje? 

celý článek

Nechtějí nás pustit z celní unie, která začala už ve vzdáleném Kyrgyzstánu. Potvrzení o celní deklaraci naší poslední feldy samozřejmě máme, ale jak jsme se přesvědčili, Rus je moc hodný a vlídný člověk. Dokud si nenasadí uniformu. To potom začíná být pořádný kokot.

celý článek

Střety letadel s ptactvem patří k běžným jevům v letectví a nebývají důvodem zpoždění letové linky. Cestující se tak včas dostanou tam, kam potřebují. Jak je to ale v případě, kdy letová společnost má značné zpoždění právě díky těmto důvodům? Má cestující právo na náhradu škody?

celý článek

Překračujeme hranice Evropy, už jsme „skoro“ doma. teď jen projet nudnou rovnou Ruskou krajinu, přejet Volhu a dojet do Moskvy. Tam nás čeká divné ubytování a nejhorší muzeum na světě.

celý článek

Hurá! Auto máme úspěšně spravené a dokonce jedeme dalších 100 km, aniž bychom museli feldu opravovat. V Petropavlu si dáváme hot dog, fotíme se s kazašskými fanynkami před feldou a vyjíždíme směr hraniční přechod. A tam to zase přijde.

celý článek

Abychom to shrnuli, jsme promrzlí, unavení, 200 kilometrů na všechny strany nic není, je tma a my máme proražená 2 kola a pouze 1 rezervu. Docela pech.

celý článek

Máme to spravedlivě rozdělené - když jeden trpí v nemocnici, tři se baví na svatbě. Ale i na ně dojde. Žádná radost na naší cestě nezůstane nepotrestaná. I Sua se Šmoldou to slíznou. A přijde ještě něco mnohem horšího.

celý článek

Vyrážíme spát k úplně cizím lidem, které jsme před chvilkou potkali v nemocnici. Ruby zůstává ležet na infekčním oddělení a my musíme sehnat nějaké peníze, protože jsme veškeré utratili za pleny, vodu a léky pro Rubyho.

celý článek

Nadáváte na české nemocnice? Jeďte stonat do Kyrgyzstánu. Uvidíte, že změníte na naše zdravotnictví názor. My jsme je poznali při řešení problémů jednoho z členů naší posádky - Rubyho. A pomalu se připravujeme na to, že nás opustí a letadlem se vydá směrem k českým nemocnicím.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.