Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Matička měst – stověžatá, krásná, historická, rušná i poklidná. Taková je Praha, která neomrzí, ani když ji navštívíte stokrát za život. Někdo sem přijíždí obdivovat turistické atrakce, jiní vyráží za výhodnými nákupy a ostatní musí myslet na skvělou prezentaci svých firem během obchodní schůzky v hlavním městě.

celý článek

Zasněžená krajina působí velmi uklidňujícím dojmem. Navíc sníh přináší velkou zábavu pro děti i dospělé. Jezdit na hory patří k populárním zábavám stejně jako objevování přímořských krajin. Co vám brání? Vezměte si několik dní volna a rozjeďte se na místo, kde dokonale ožijete!

celý článek

Ačkoliv nemáme žádné velehory, napočítáme u nás více než 400 ski areálů. České hory jsou fenoménem, který láká ohromný počet lyžařů a snowboardistů. Na tuto stránku neustále přidáváme nové ski areály s podrobnými informacemi o jejich sjezdovkách, dostupnosti a službách.

celý článek

Hlas lidu po vánočních útocích v Berlíně zní jasně – chceme větší bezpečí a ochranu. Města posilují vyzbrojené policejní hlídky na vysoce frekventovaných místech a dělají vše pro to, aby ochránily své obyvatele. Bude to ale stačit? Evropská komise rozhodla již minulý rok, všichni cestující do Evropy musí vlastnit bezpečnostní povolení, bez kterého nebudou vpuštěni přes hranice. V platnost vejde v roce 2020.

celý článek

Chytré telefony a tablety odstartovaly éru aplikací. Aplikace na hubnutí, sport, přečtené knihy, zhlédnuté filmy. A pak se začaly objevovat aplikace, které ocení spousta cestovatelů. Máme pro vás pár tipů, které by vám v žádném případě neměly uniknout!

celý článek

Někdo má rád adrenalin, nebezpečí a napětí, druhý něco jiného. Představíme si jednotlivé typy mužů a dáme vám tipy na to, co by je mohlo potěšit. Originální dárky pro muže jsou vlastně úplně všechny dárky, které vás jen napadnou. Je to dáno tím, že jsme každý rozdílná osobnost.

celý článek

Vzali jsme dvě staré Škody Felicie a vydali se do Asie, až na hranice Číny. V naší posádce je Sua (Jan Nyoman Suastika), Ondra (Ondřej Šmolík), Ruby (Jakub Rubáš) a Makr (Dušan Makrlík). Feldou do Číny chceme najet přes 20 tisíc km přes 22 zemí. V cestě máme velehory Kavkaz a Pamír. Sledujte náš cestovatelský deník a zjistíte, jak si s nimi poradíme.

celý článek

Nová doba, nové problémy. Migrace a terorismus otřásá základy našeho světa. Jak z toho ven? Evropská komise má jasno – pokud Amerika může mít Trumpovu mexickou zeď, pak Evropa taky… a „neviditelnou“. Staví se 10 metrů vysoký bezpečnostní systém pro cestování ETIAS.

celý článek

Šampaňské, kohout na víně, prvotřídní sýry a paštiky… gastronomických perel, kterými se chlubí francouzské restaurace po celém světě je celá řada. A patří mezi ně i slané koláče neboli quiche.

celý článek

Při cestách do zahraničí se na letištích někdy potřebujeme připojit k internetu, ať už nás k tomu nutí pracovní povinnosti, nebo jen potřeba se zabavit při čekání na letadlo. Poradíme vám jak.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.