Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Také už prohlížíte globus ze všech stran a přemýšlíte, kam letos vyrazit? Letní turistická sezóna brzy začne a my vám přinášíme jeden neotřelý tip. Souvisí se zrušením vízové povinnosti pro cestování do Běloruska.

celý článek

Za kouzelnými památkami, úžasnou přírodou a objevováním nepoznaného nemusíte jezdit jenom do zahraničí. V České republice najdete spoustu míst, které vám mají co nabídnout, a které prostě musíte navštívit.

celý článek

Obraz vypadající jako hotové umělecké dílo a přitom je to fotka? Přesně to nabízí originální obrazy z fotografií. Velkou výhodou je široký výběr různých variant a motivů. Na rozdíl od tapety je můžete jednou za čas vyměnit a nepotřebují vyčlenit tolik prostoru. Jak vybrat ten správný a kam všude je můžete využít?

celý článek

Kasína jsou tajemná místa plná kouře, vůně šampaňského, napětí a očekávání. Ačkoliv kasína většinou spojujeme s novými budovami, stará Evropská kasína mají krásnou architekturu a bohatou historii. I když jsou kasína stále populární, dnes už je možné hrát poker i z domova. Než se vydáme na cestu za nejstarším kasínem Evropy, podívejme se na to co se děje dnes. S nárůstem internetu začala existovat i online kasína, jako například Poker Stars Casino na kterém běžně hraje i přes 200 000 hráčů najednou jenom v Česku a které se zde stalo prvním licencovaným online kasínem v lednu 2017. Toto kasíno poskytuje hráčům mnoho informací ohledně pravidel a používání.

celý článek

Slyšeli jste někdy o salepu nebo raki? V Turecku jde o běžné nápoje. Ačkoliv se část země nachází na evropském kontinentu, nejen co se nápojů týká je pro mnohé z nás Turecko dosti exotické a v mnohém nepoznané. Podívejme se, co se v tamních kavárnách pije.

celý článek

Vaše firma nemusí sídlit zrovna v Praze, abyste pochopili důležitost pěkného prostředí pro konání různých seminářů, konferencí, plánování a jiných pracovních akcí. Vždy je lepší zvolit moderní hotel, kde nenastane žádný problém během času určeného pro kvalitní prezentaci.

celý článek

Ostrov patřící Francii láká spoustu turistů. Už slavný Napoleon si Korsiku oblíbil a to zejména díky kouzelné vůně myrty, která údajně byla cítit až z Elby. Ovšem vůně myrty není jediné, co tento ostrov nabízí. Palmy, pomerančovníky, vinice, moře a historická města jsou velkým lákadlem.

celý článek

Ačkoliv nemáme žádné velehory, napočítáme u nás více než 400 ski areálů. České hory jsou fenoménem, který láká ohromný počet lyžařů a snowboardistů. Na tuto stránku neustále přidáváme nové ski areály s podrobnými informacemi o jejich sjezdovkách, dostupnosti a službách.

celý článek

Osmý ročník výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN nabídne opět o něco více než v roce uplynulém. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní cestovatelský festival se spoustou zajímavých hostů nebo soutěž o zapůjčení karavanu od společnosti Blue Rent na celý víkend. Ve stejném termínu, od 10. do 12. března 2017, se uskuteční první ročník specializované výstavy lodí FOR BOAT. Společně tak veletrhy obsadí čtyři haly letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA.

celý článek

Zatímco do roku 2012 Češi (a nejen oni) rádi využívali možnosti dopravit se z Prahy na Island přímo a rychle, od roku 2012 až dosud čekal na všechny cestující přestup, nejčastěji v Berlíně nebo Kodani. Lepší časy se ale vrací.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.