Praktický rádce

Chystáte se na dovolenou a nechcete, aby vám unikly důležité informace o vaší cílové destinaci? Chcete vědět, jaké cestovní doklady budete potřebovat, jak vypadá zdravotní péče v exotických destinacích a další aktuality o pojištění nebo stravování.

Zajímat vás mohou také informace o tom, jak probíhá zasílání balíků a pošty vůbec nebo vybavení potřebného na cesty.
Postupně se budeme snažit pokrýt co největší počet zemí a přineseme zpravodajství o těchto tématech z různých koutů světa.

Vaše firma nemusí sídlit zrovna v Praze, abyste pochopili důležitost pěkného prostředí pro konání různých seminářů, konferencí, plánování a jiných pracovních akcí. Vždy je lepší zvolit moderní hotel, kde nenastane žádný problém během času určeného pro kvalitní prezentaci.

celý článek

Ostrov patřící Francii láká spoustu turistů. Už slavný Napoleon si Korsiku oblíbil a to zejména díky kouzelné vůně myrty, která údajně byla cítit až z Elby. Ovšem vůně myrty není jediné, co tento ostrov nabízí. Palmy, pomerančovníky, vinice, moře a historická města jsou velkým lákadlem.

celý článek

Ačkoliv nemáme žádné velehory, napočítáme u nás více než 400 ski areálů. České hory jsou fenoménem, který láká ohromný počet lyžařů a snowboardistů. Na tuto stránku neustále přidáváme nové ski areály s podrobnými informacemi o jejich sjezdovkách, dostupnosti a službách.

celý článek

Osmý ročník výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN nabídne opět o něco více než v roce uplynulém. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní cestovatelský festival se spoustou zajímavých hostů nebo soutěž o zapůjčení karavanu od společnosti Blue Rent na celý víkend. Ve stejném termínu, od 10. do 12. března 2017, se uskuteční první ročník specializované výstavy lodí FOR BOAT. Společně tak veletrhy obsadí čtyři haly letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA.

celý článek

Zatímco do roku 2012 Češi (a nejen oni) rádi využívali možnosti dopravit se z Prahy na Island přímo a rychle, od roku 2012 až dosud čekal na všechny cestující přestup, nejčastěji v Berlíně nebo Kodani. Lepší časy se ale vrací.

celý článek

S EET je od jejího spuštění nemálo potíží, jak slýcháme a čteme. S problémem se teď začaly potýkat i některé cestovní kanceláře. Povinná registrace do EET je čeká od března 2018, ale výklad nařízení není tak úplně jednoznačný.

celý článek

Těšíte se na dovolenou, na nové a nepoznané krajiny? A těšíte se třeba i proto, že s sebou chcete vzít svého čtyřnohého přítele? Nezapomeňte, že s ním bude vaše cestování jiné a že i on ledacos na cesty potřebuje. Na co byste tedy měli před odjezdem i během cesty myslet?

celý článek

Jste sportovním fanouškem? Pokud ano, už dávno ho nemusíte sledovat nutně jenom u televize. Jsou i další možnosti, kde ho můžete vidět. Ideální je vyrazit za ním osobně. Nikoliv ale jenom na tuzemskou ligu, jelikož zvolit lze i ty zahraniční. Potom je jistotou, že zážitek bude o to větší.

celý článek

Máte v plánu vyrazit na dovolenou, ale nechcete využívat služeb cestovní kanceláře? Pokud je tomu skutečně tak, není dnes problém vyrazit i na vlastní pěst. Je to stále jednodušší a dostupnější možnost. Pokud je to pro vás premiéra, podívejte se s námi, jak na to.

celý článek

Cestování je dnes velkým hitem. Je stále více lidí, kteří ho aktivně vyhledávají. Rozhodně se není čemu divit, jelikož je to nejenom snadné, ale je to také celkem levné a bezpečné. Pokud vás zajímá, co jsou největší hity v segmentu cestování, podívejme se na ně.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.