Průvodce státu

Vietnam je země s bohatou historii, do které zasahoval celý svět. Nyní rozdělena na dvě ekonomické části zastávající svůj vlastní způsob života. Dnes tuto zemi navštěvuje stále více turistů, kteří vyhledávají exotickou kuchyni, nádherné pláže a bohatou kulturu.

celý článek

Zasněžené vrcholky hor, teploměr hlásící -20°C a v kalendáři poblikávající datum ohlašující pár dnů do příchodu Joulupukkiho. Copak přesně tahle atmosféra nesvádí k horkému svařáčku nebo něčemu ostřejšímu? 

celý článek

Tahiti známe především z obrazů Paula Gaugaina a z obrázků katalogů cestovních kanceláří, mnohdy dokonce z jejich titulních stran. Aby ne, vždyť učarovalo i slavnému Kmotrovi, který si v této oblasti pořídil vlastní atol. Nejde však o kmotra ze žádné české radnice, ale toho z legendárního filmu Francise Forda Coppoly.

celý článek

Přijde mi to trochu divné, ale už budeme na Srí Lance skoro týden. Na spoustu věcí zírám jako z jara. Na druhou stranu už tu máme svého bagetáře, svého distributora banánů a masérku, které půjdem nejspíš brzo na svatbu. A můj muž už má věrnostní kartičku do nedalekého obchoďáku. Ne všechno ale jde tak hladce.

celý článek

Zdá se vám nemožné, že v roce 2016 může letadlo přistát na úplně jiném letišti? Včera se to stalo v Indonésii. A není to ojedinělé.

celý článek

Z domů se line lahodná tabáková vůně proslavených doutníků, kolem zní salsa pouličních muzikantů a v půvabných zapadlých uličkách Havany se vznáší hemingwayovské atmosféra. Víte, kde dnes nasát jedinečnou chuť Kuby?

celý článek

Řecko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím, především díky jeho směsici rozmanité kultury, bohaté historie a překrásné přírody. Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou vyrazit, podívejte se na čtyři důvody, kvůli kterým je právě Řecko správnou volbou.

celý článek

Konečně jste sladili termíny dovolené, šéfa seznámili s plánovanou nepřítomností, dětem důkladně rozplánovali prázdniny u babiček a na internetových stránkách cestovních agentur trávíte průměrně několik hodin denně a snažíte se najít týdenní dovolenou v USA skoro zadarmo. To ale bohužel nejde. Nebo ano?

celý článek

Není to daleko, ale i tak potkáváme při cestách do Středomoří trochu jiné lidi než na jaké jsme zvyklí ze středu Evropy. A jací jsou muži v 5. nejmenším evropském státu, na Maltě? To si hned povíme. Mají 3 hlavní rysy.

celý článek

Myslíte si, že životem v divoké prérii ošlehaní kovbojové už nejsou dávno v módě? V Uruguayi je tomu jinak. A víte, co vše si od místních novodobých kovbojů můžete odvést domů za nově nabité dovednosti? 

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.