Cestování > Země > Asie > Thajsko

Thajsko

Hlavní město: Bangkok. Počet obyvatel: 65,4 mil (údaj z roku 2005). Rozloha: 513 115 km² (49. na světě). Úřední jazyk: Thajština. Měna: Baht. Sousední státy: Malajsie, Kambodža, Vietnam, Laos, Barma.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Od 11.8.2011 nepotřebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky víza.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Thajsku. Embassy of the Czech Republic - 71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., 10330 Bangkok. V Thajsku jsou ještě dva honorární konzuláty.

Thajsko - jedna z nejoblíbenějších zemí světa

Národní park Erawan se slavným vodopádem, jehož krása bere dech. Hříšná čtvrť Patpong, kde se odehrává nemravná zábava, 40 tisíc chrámů, Zlatý trojúhelník, kde to voní po opiu, a hlavně… nádherné pláže a zázemí pro turisty. Není divu, že je Thajsko jednou z turisticky nejvděčnějších zemí planety.

Tropy po celý rok

Thajsko leží v tropickém pásu a ještě navíc ho ovlivňují monzuny. Po celý rok je tu teplo – v dubnu a květnu teploty šplhají až k šestatřiceti stupňům – od června do října je ale celá oblast ovlivňována monzunem a nastává období dešťů. I v této době sem ale přijíždějí turisté, déšť je totiž obvykle prudký, ale velmi krátký.

Hlavním městem Thajska je Bangkok, občas nazývaný také Krung Thep. Leží na řece Čao Praja a je hlavním obchodním, administrativním i hospodářským centrem celé země. A samozřejmě je i oblíbeným turistickým cílem. Co sem turisty táhne? Stovky a stovky historických památek – od královského paláce, před chrámy Wat Phra Kaeo (chrám smaragdového Buddhy) a Wat Arun (chrám úsvitu) po Památník vítězství. Mimochodem – Bangkok je po Paříži a Londýně třetím nejnavštěvovanějším městem světa a třikrát po sobě byl vyhlášený i nejlepším místem pro život.

Pláže – jedno z největších bohatství Thajska

Po prohlídce památek, nákupech a případně i návštěvě některé z „červených“ čtvrtí se z Bangkoku obvykle jezdí do letovisek v jeho bezprostředním okolí. Případně do hříšného letoviska Pattaya, nebo do nejluxusnějšího místa tohoto státu, do Phuketu, který v roce 2004 zpustošila „vánoční“ tsunami.

… A v Thajsku se samozřejmě jezdí také na ostrovy v Andamanském moři. Při pohledu z letadla vypadají jako malé smaragdy na modrém podkladu, po přistání se mění v ráje na zemi. Symbolem thajských ostrovů je bezesporu souostroví Phi Phi. Právě na něm se natáčela slavná Pláž, právě na něm leží „panenská zátoka“ Ao Maya.

I další ostrovy ale mají co nabídnout – klid, krásnou přírodu, ideální podmínky pro potápění (není divu při takovém množství mořských parků a rezervací) a často jen minimum turistů. Což je dosti odlišuje od pevninské části Thajska, která v některých místech trpí přemírou turistů.

Více o Thajsku najdete třeba na užitečném rozcestníku Thajsko.ihned.info

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Pro milovníky darů moře zní název thajské provincie Krabi velmi libozvučně. Příjemné je to tam i ve skutečnosti. Jde totiž o oblíbené letovisko milovníků odpočinku na exotických mořských plážích. Právem se považuje za jedno z nejhezčích míst v Thajsku.

celý článek

Čekali byste na čelních příčkách cestovatelské hity jako Madrid, Marseille nebo Atény, ale tyhle slunné ráje Praha v návštěvnosti válcuje. Jako jediné město ze zemí bývalého východního bloku se dostala do dvacítky nejnavštěvovanějších měst světa.

celý článek

Trávení dovolené se stále častěji pojí s různými druhy adrenalinových zážitků – v poslední době patří mezi nejoblíbenější aktivity, které vám zvednou hladinu adrenalinu v krvi, právě potápění nebo šnorchlování. Známe ty nejlepší lokality na naší planetě!

celý článek

Pomalu začíná podzimní sychravo a spousta Čechů začíná přemýšlet, kam před nimi utéct. Perfektně se hodí, že právě začíná sezóna exotických dovolených.

celý článek

Na thajské železnici hrozí nebezpečí – můžete se na ní srazit s celerem nebo salátem. Existují totiž místa, na nichž vozy projíždějí trhem a na chvilku ho zcela ochromí.  Ukážeme vám, jak to vypadá.

celý článek

Víte, kam si jezdí odpočinout Karel Gott, Agáta Prachařová nebo Hana Zagorová? Která exotická pobřeží je lákají nejvíce? I české celebrity mají nejraději sluncem zalité pláže.

celý článek
Kabaret je v Thajsku oblíbená zábava a turistický cíl. Tisíce mladíků po celé zemi touží, že se díky němu proslaví a stanou se celebritou v ženských šatech.
celý článek

Severní Thajsko patří v posledních letech mezi velice oblíbené cíle zahraničních turistů. Lákají je sem především stopy zdejšího národa, vždyť hlavní města Ayuttha a Sukhothai patří k milníkům thajské historie.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.