Cestování > Země > Asie > Myanmar

Myanmar

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Anándova pagoda byla jedním z prvních chrámů postavených v barmském (chcete-li myanmarském) městě Bagan. Chrám najdete poblíž brány Tharabar, jediné dodnes zachovalé brány z původních dvanácti, které byly součástí Baganských hradeb.

celý článek

Na několik set let odsud let zmizeli a nechali planinu posetou pagodami a chrámy jejímu osudu. Stavby chátraly, mnohé se nezachovaly, ovšem bylo jich tolik, že jich z porostu na planině v myanmarském Baganu vykukuje na dva tisíce. Proč odsud obyvatelé vzkvétajícího města odešli?

celý článek

Myanmar (známý také jako Barma) rozhodně nepatří k nejvyhledávanějším cestovatelskýmdestinacím, ovšem to se rychle mění. Země je nyní mnohem bezpečnější, v novém tisíciletí začaly růst nové plážové resorty, služby se výrazně zlepšily. Ngwe Saung patří k oblíbeným cílům dovolenkářů. Největší bohatství ovšem ukrývá vnitrozemí…

celý článek
  •  

Kvízy

Ve které zemi najdete baganské pagody?
Zobrazit odpověď
V Myanmaru (bývalé Barmě).
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.