Přejít k hlavnímu obsahu
cyklista v Dolomitech - Cestovinky.cz

V 69 letech přes dvoutisícovky ze závodu Giro d’Italia? Povedlo se

Na kole je možné všechno. Neustále se přesvědčuji, že když vyrazíte s fajn lidmi, vzájemně se podporujete a máte dobrou pohodu, tak i méně zdatní cyklisté dokáží podat úžasné výkony. Přesvědčit se o tom může každý.

2. den Cortina d’Ampezzo (2800 m), 3. den Passo Fedaia (2057 m), 4. den Sella (2214 m), 7. den Stelvio (2758 m). Ptáte se, který závod má tyto kopce v programu? Že by slavné Giro? Nejste daleko od pravdy, jde o „rekreační“ vyjížďku na kole ve stopách slavného třítýdenního závodu, který každoročně absolvují špičkoví profesionální cyklisté.

Pokud si ovšem myslíte, že taková nálož je jen pro opravdové profíky, mýlíte se. My totiž míříme každý rok na vyjížďku po italských horách s rekreačními cyklisty.

Kam se hrabou pláže, tohle je prostě nádhera!

„Nejsem cyklista. Každé ráno jsem se těšil na jízdu na kole a každý večer jsem utahaný, najedený a náramně spokojený padl do postele a spal jako dudek. Vůbec jsem netušil, co mě čeká, ale vše bylo zcela nad očekávání,“ hodnotí cestu Pavel Koželuha. Absolvoval ji v 69 letech!

Itálie na kole. Jak to celé probíhá?

Vyfasujete tričko (to kdybyste nějaké to svoje propotili), projedete s námi nějaké ty vršky, mezitím si užijete pohodovou grilovačku a 7 noclehů v kempech. Plynové vařiče, židle, stolky, to vše je k dispozici, ale nebojte se, nevezete je na řídítkách. O to se postará auto, můžete si tak připadat jako obletovaný cyklistický profík.

V létě si užijeme i trochu sněhu.

Cyklozájezd Giro – Eurosedla 2000 je sice náročný, ale pravidelně si při něm užíváme spoustu legrace a vozíme si z Dolomit nezapomenutelné zážitky. Etapy měří od 52 do 114 km, délku volíme i podle náročnosti terénu. Ale záleží i na tom, jak se mezi sebou dohodneme a co dovolí počasí. Snad nás i letos na konci července bude provázet slunce.

Autor:

Markéta Lomská

O autorovi:

Máme rádi, když je cestování trochu akční. V tomto duchu jsme v roce 1992  založili rodinnou cestovku Extrem tour. Místo davového sledování průvodkyně s červeným deštníkem nad hlavou radši strávíme dovolenou na kolech, na in-line bruslích, ve vysokých horách nebo na lodi. Je to daleko větší zábava.

Další blog ke čtení:

Mont Saint Michel - Cestovinky.cz

Tajemná Bretaň: K menhirům a zámkům jezdíme na kole i na lodi

Tajemné rituály druidů, širé pláně s majestátními menhiry a dalšími památkami po keltských stavitelích, rozeklané pobřeží půvabné kanály zařezávající se do krajiny – tak vypadá Bretaň v romantických představách mnoha z nás.