Přejít k hlavnímu obsahu

O autorovi:

Máme rádi, když je cestování trochu akční. V tomto duchu jsme v roce 1992  založili rodinnou cestovku Extrem tour. Místo davového sledování průvodkyně s červeným deštníkem nad hlavou radši strávíme dovolenou na kolech, na in-line bruslích, ve vysokých horách nebo na lodi. Je to daleko větší zábava.

Wish List:

Obrázky v galerii

Tento uživatel zatím není autorem žádné galerie

Všechny články

Ekvádorská sopka Chimborazo - Cestovinky.cz
Hory a ledovce
Celý život jsme žili v omylu! Nejvyšší horou světa není Everest, ale Chimborazo

To, že je Everest nejvyšší horou světa, nám vtloukali do hlav už na základní škole. S úctyhodnými 8 848 metry nad mořem je majestátním velikánem, na kterém se neodpouští sebemenší zaškobrtnutí. Na horu dosud vystoupalo asi 3 500 lezců. Celkový počet úspěšných výstupů překonal magickou hranici pěti tisíc.

Všechny blogy

Sopečné vrcholy, bohatá fauna i flóra a jedinečné meandry – to je údolí Auvergne - Cestovinky.cz
Krajem vyhaslých sopek: Francouzské vrcholky Auvergne

Co si vybavíte, když se před vámi někdo zmíní o Francii? První asociace budou pravděpodobně směřovat k legendárním francouzským památkám – Eiffelově věži, muzeu Louvre či Vítěznému oblouku. Mnozí si také jistě vybaví vyhlášené francouzské víno a gastronomické speciality.

Cyklista u moře - Cestovinky.cz
Dovolená v Itálii na kole? 5 důvodů, proč ho vzít s sebou

Létat ke Středozemnímu moři je tak trochu nuda. Nemyslíte? Ploužit se sem v autě je pro změnu otrava. O účastnících zájezdu, kteří si na vás brousí zuby v autobuse ani nemluvě! Co takhle sem vyrazit soukromým minibusem a přibalit s sebou kolo? Máme pro vás 5 důvodů, proč do toho jít!

Víno z Burgundska - Cestovinky.cz
5 tipů, co zažít na kole v Burgundsku

Míjíme vinice a v klidu projíždíme krajem zasvěceným nápoji králů. A nemusíme se bát žádných drsných výšlapů, kterými je Francie známá. V Burgundsku totiž nemají žádnou "tisícovku". Nejvyšší hora tu měří 901 m.

na koloběžce na dovolenou - Cestovinky.cz
Na koloběžce už se jezdí na dovolenou třeba i do Alp

Jen se odrazíte a už vyrážíte na dovolenou. Dojedete do zahraničí a pak už se kufry se vezou kousek od vás spolu s celým zázemím. Spadlý řetěz, problém s nacvaknutím pedálu nebo nefunkční přehazovačka nehrozí. Jedete na koloběžce.

želva na Havaji - Cestovinky.cz
Romantika jako hrom: Na Havaji mají božské pláže pod žhavými sopkami

Krásná dívka s věncem na krku tančí na píseň rozšafného tlusťocha drnkajícího na ukulele a nad tím se do mraků tyčí nádherné rudozelené hory. Výjev jako z katalogu cestovky, ale realita na Havaji je…úplně stejná. Panuje tam až moc velká pohoda na to, aby šlo jen o divadélko na turisty. Na Havaji je vážně havaj.