Přejít k hlavnímu obsahu
Cyklista u moře - Cestovinky.cz

Dovolená v Itálii na kole? 5 důvodů, proč ho vzít s sebou

Létat ke Středozemnímu moři je tak trochu nuda. Nemyslíte? Ploužit se sem v autě je pro změnu otrava. O účastnících zájezdu, kteří si na vás brousí zuby v autobuse ani nemluvě! Co takhle sem vyrazit soukromým minibusem a přibalit s sebou kolo? Máme pro vás 5 důvodů, proč do toho jít!

Důvod č. 1: Kolo = půl zdraví

V letadle vás může postihnout infarkt, trombóza nebo předčasný porod (zvláště, jste-li žena v pokročilém stádiu těhotenství a máte extrémní smůlu). Jízda na kole naopak prospívá vašemu kardiovaskulárnímu systému, zlepšuje rovnováhu a ohebnost, zvyšuje výdrž a v neposlední řadě také snižuje hladinu stresu. A když spojíte jízdu na kole s italským sluníčkem, voňavými italskými svahy plnými bylinek a malebnými vinicemi, je jen těžké odolat.

Pravé italské víno? Trocha ho rozhodně neuškodí.

Důvod č. 2: Minimum turistů

Cyklistické výlety po malebné Itálii jsou nejčastěji pořádány na jaře nebo během podzimu. Takové jarní rozježdění a příprava na nadcházející sezónu jistě nadchne všechny milovníky tohoto oblíbeného sportu. Velkou výhodou těchto termínů je jistě také skutečnost, že oblíbené turistické destinace jsou mimo hlavní sezonu prakticky liduprázdné. A o absenci sáhodlouhých front na vyhlášené italské památky snad ani nemá cenu dlouze diskutovat.

Je to nádhera projíždět mezi prastarými památkami a dalšími krásami Itálie.

Důvod č. 3: O figuru se nebojte

Ježiš, Karle, jenom co přiletíme domů, hned vyhodím váhu z okna,“ podobné ukvapené závěry díky aktivní cyklo dovolené v Itálii dělat nemusíte. Během desetidenního pobytu budete mít možnost projet se na kole rovnou šestkrát. A když si vezmete, že při průměrné rychlosti 16 km/h a váze 80 kilo spálíte zhruba 500 kcal, tak nám dáte jistě za pravdu, že se během pobytu nemusíte omezovat v počtu vypitých lahví lahodného italského vína ani konzumaci zdejších specialit.

Pravá Itálie na talíři? Jedině v Itálii.

Důvod č. 4: Mapy a průvodce nechte doma

Oslovíte-li známou a spolehlivou cestovní kancelář, která výlety po Itálii již delší dobu pořádá, získáte jistotu pohodové dovolené, na které se nemusíte prakticky o nic starat. Za dobrý peníz vás ubytují, nakrmí, napojí a ještě zajistí veškeré mapy, doprovodný program, průvodce i aktuální informace o navštívených místech. Nemusíte řešit letenky, jízdenky ani dálniční známky, cestovní pojištění a mýtné. Vše za vás zajistí cestovní kancelář, s níž po Itálii cestujete.

Pojeďte s námi!

Důvod č. 5: Poznáte tak trochu „jinou Itálii

Ruku na srdce – jak vypadaly vaše dosavadní dovolené u moře? Pravděpodobně jste se po snídani ocitli na pláži, kde jste setrvali do oběda a po špagetách a dvou orosených Peroni jste opět zaujali v písku vytlačenou plážovou polohu, kterou jste odmítli do večera opustit. Není to tak trochu škoda? Co takhle poznat krásy jižní i severní Itálie, ochutnat vína přímo na zdejších vinicích, prozkoumat utajené zálivy, skryté pláže a přístavy? Teď už konečně víte jak na to!

Potřebujete další důvody, proč si letos dopřát dovolenou v Itálii na kole? Pokud ne, prozkoumejte stránky cestovky Extrem Tour.
Na kole do Pisy? Proč ne.

Autor:

Markéta Lomská

O autorovi:

Máme rádi, když je cestování trochu akční. V tomto duchu jsme v roce 1992  založili rodinnou cestovku Extrem tour. Místo davového sledování průvodkyně s červeným deštníkem nad hlavou radši strávíme dovolenou na kolech, na in-line bruslích, ve vysokých horách nebo na lodi. Je to daleko větší zábava.

Další blog ke čtení:

Mont Saint Michel - Cestovinky.cz

Tajemná Bretaň: K menhirům a zámkům jezdíme na kole i na lodi

Tajemné rituály druidů, širé pláně s majestátními menhiry a dalšími památkami po keltských stavitelích, rozeklané pobřeží půvabné kanály zařezávající se do krajiny – tak vypadá Bretaň v romantických představách mnoha z nás.