Přejít k hlavnímu obsahu

Letíme k nejkrásnějším místům Jižní Ameriky

Vybrat si správnou destinaci a nezapomenout doma pas, to jsou pro mnoho z nás ty nejtěžší úkoly při cestě na dovolenou. Když se rozhodnete jet do Jižní Ameriky, je výběr ještě těžší. Zvolíte raději tajemné peruánské Machu Picchu, Bolívii s úžasnými koloniálními památkami nebo Buenos Aires s atmosférou tak odlišnou od odstatních jihoamerických měst? Co třeba všechno najednou?

Před několika lety nás napadla trasa napříč těmi nejoblíbenějšími místy západní části Jižní Ameriky. Opalování na pláži na ní nečekejte. Spíše se připravte na tajemná indiánská mystéria, vysoké hory, čisté horské bystřiny malebné uličky a stovky starobylých kostelů.

Naše cesta začíná v Limě. První kroky na jihoamerické půdě a už míříme ke Cuscu, podle mnohých nejkrásnějšímu městu Peru. Bývalo hlavním městem říše Inků. Stále tady najdeme památky na slavnou dobu.

Výraznou stopu zde zanechali především španělští dobyvatelé. Prosazovali křesťanskou víru, a tak i v Cuscu najdeme spoustu církevních staveb. Mezi nimi i zdejší vzácnost, chrám s černým Kristem. Není divu, že je město na seznamu UNESCO už od roku 1983. Když nesledujete domy ve městě odděleně, ale podíváte se na panorama města jako celek, otevře se před vámi romantický pohled na malebně působící město. Zase tak malebné ovšem není. V Cuscu žije na 400 tisíc lidí.

V Cuscu je řada nádherných pozůstatků španělské koloniální éry.
Zdroj: bigstock.com

Využít tady volný čas není problém. Třeba více než dvouhodinovou exkurzí po továrně, kde se vyrábí pisco, nejslavnější peruánská kořalka. Nebo se dá zajet do 85 km vzdálených duhových hor, kterým příroda dala opravdu málo vídanou podobu.

Do svatyně snů uprostřed džungle

Cusco má velkou výhodu – nachází se na velmi frekventované cestě z Limy na Machu Picchu. Právě tam máme namířeno i my. Ve výšce 2450 m n. m. se před námi objevují pozůstatky stále úchvatného posvátného města uprostřed džungle.

Na Machu Picchu se nechodí dívat jen lidé.
Zdroj: bigstock.com

Po 3000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. Když se podíváte na diskuse na cestovatelských webech, zjistíte, že vidět Machu Picchu je pro mnohé životní sen. Kdo někdy byl na vrcholu Machu Picchu a procházel se tu mezi pozůstatky majestátních chrámů, nediví se.

Po návratu do Cusca míříme za opravdovým cestovatelským hitem – jízdou po překrásné panoramatické cestě směrem na Puno. Autobus zdolává kopce a vám se otevírá nádherný výhled na špičaté vrcholy And, prudké strže a krásná údolí. Dostanete se až do výšky 4 300 m.

Do Peru s ESO travel. Poznejte Machu Picchu.

Komerční sdělení:

Vydejte se s ESO travel na 16 dnů do vzdálených zemí a poznejte ta nejkrásnější místa Jižní Ameriky. Okouzlí vás indiánská romantika Machu Picchu, mystika legendami opředeného jezera Titicaca nebo velkoměsta Buenos Aires a La Paz. Vydejte se s námi do říše Inků!

 

Barevná čtvrť Buenos Aires La Boca.
Zdroj: bigstock.com

Míříme k dalšímu posvátnému místu Inků – k největšímu vysokohorskému jezeru světa – Titicaca. Vodní plocha zabírá víc místa než celý Plzeňský kraj, a tak není divu, že na ní najdeme celou řadu ostrovů. Mezi nimi budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, jejichž obyvatelé o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera (voda má mimochodem stálou teplotu 13 stupňů Celsia).

Po černém Ježíši černá Marie

V Cuscu jsme viděli sošku černého Krista a v Copacabaně, do které míříme od jezera Titicaca (neplést s brazilskou Copacabanou), na nás čeká černá Marie. A pak přes vnitrozemí Bolívie jedeme do hlavního města La Pazu – města s překrásným panoramatem šestitisícových hor.

Na jezeře Titicaca plují tradiční indiánské lodě.
Zdroj: bigstock.com

Z La Pazu se vydáváme na výlet do Měsíčního údolí, Valle de Luna. Název přesně vystihuje to, co vidíme. Jako bychom se vydali ve stopách Apolla 11 a Neila Armstronga, ale chyba lávky, jsme pořád na Zemi.

Pak přijdou ty pravé vášně. Nejdřív u temperamentních honáků dobytka v pampě, poté se s ohnivým pohledem vydáme do Buenos Aires na večeři, před níž uvidíme tradiční představení argentinského tanga. Elegantní páry dotančí a my se začneme připravovat na přesun do Chile, kde na nás čekají lahodná vína, půvabné kopcovité historické město Valparaíso a cesta domů.

 
 

Místo

-13° 31' 32.412", -71° 58' 0.12"
Rubrika:
Aktivity:

Autor:
redakce

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Letíme k nejkrásnějším místům Jižní Ameriky