Přejít k hlavnímu obsahu

Peru

Hlavní město: Lima. Počet obyvatel: 29,8 mil. Rozloha: 1 285 215,6 km2 (27. největší země světa). Úřední jazyk: Španělština. Měna: Nuevo Sol. Sousední státy: Argentina, Bolívie, Brazílie, Kolumbie, Ekvádor.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: S Peru má v tomto ohledu naše republika velmi výhodnou dohodu. Styk je bezvízový. Klasická doba 90 dnů pobytu bez víza byla pro turisty prodloužena na 183 dnů (půl roku). Záleží ale na imigračních úřednících, kteří o povolení takto dlouhých pobytů mohou rozhodovat v závislosti na tom, zda předložíte dokumenty týkající se zajištění pobytu v Peru či zpáteční letenku. 

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky v Peru - Embajada da República Checa. Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima. Navíc honorární konzulát ve městě Callao.

Pozůstatky slavné incké říše ve scenérii drsných velehor, to je Peru, jedna z turisty nejnavštěvovanějších jihoamerických zemí.

Na štítech velehor

Plných 6768 metrů nad moře se tyčí nejvyšší hora této země, Huascarán. Ještě sedmatřicátý nejvyšší vrchol Peru je vyšší než 6000 metrů. Není divu, že za mnoha slavnými památkami musí cestovatelé vyjet vysoko do And. Vypořádavají se při tom s nepříjemnostmi způsobenými vzduchem s menším obsahem kyslíku.

Peru - republika na ruinách incké říše

Vysoko mezi vrcholy And se skrývá i nejslavnější místo sedmadvacáté největší země světa - Machu Picchu. Několik století bylo zapomenuto, až ho pro svět roku 1911 objevil archeolog Hiram Bingham. Machu Picchu se záhy stalo velmi populárním po celém světě a zařadilo se vedle nedalekého města Cusco mezi nejvěhlasnější památky na kmen Inků.

Vedle Machu Picchu má nvelké renomé také jezero Titicaca, jehož část zasahuje i do Peru. Kdo má rád záhady, ten si zase při cestování do Peru nenechá ujít mysteriózní pláň Nazca s gigantickými obrazci vyrytými do podloží.

Chcete-li se o Peru dozvědět více, podívejte se do našich článků. Jestliže máte do této půvabné země namířeno, nezapomeňte také na informace na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Duhová hora v Peru
Hory a ledovce
Duhová hora v Peru hraje barvami. Ale pozor na výškovou nemoc!
Červená, žlutá, levandulová, zelená… Až sedm barev vedle sebe najdete ve vrstvách hory Vinicunca v Peru. Říká se jí také Duhová hora a je nám naprosto jasné proč. 
Titicaca úvodní
Lidé a etnika, Řeky a jezera
Podle legendy mají ostrované z jezera Titicaca černou krev a necítí chlad
Mít plovoucí podlahu není pro obyvatele ostrovů Uros žádný luxus navíc – je to totiž jejich životní styl. Ostrovy, na kterých žijí, si vlastnoručně vyrábí splétáním metr silné vrstvy rákosu. Z této vodní rostliny je na ostrovech téměř vše.
Nazca obrazce
Parky a rezervace
Nazca, záhadná pláň v Peru: Přistáli na ní mimozemšťané?
Peruánská Nazca patří k místům, které si cestovatelé daleko lépe než ze země vychutnají ze vzduchu. Obrazce opic, pavouků nebo velryb svítí až do nebe. Jakým tajemstvím jsou zahaleny?
obrazek
Hory a ledovce
Cesta na Machu Picchu je drsná. Pytlíky s sebou!
Náš plán byl ušetřit peníze. A pak taky zvolit méně frekventovanou cestu. Že ale budeme mít na sedmihodinovou jízdu autem živejší a intenzivnější vzpomínky než na samotné stanutí na Machu Picchu, to nás před tím opravdu nenapadlo.
Machu Picchu - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Letíme k nejkrásnějším místům Jižní Ameriky
Vybrat si správnou destinaci a nezapomenout doma pas, to jsou pro mnoho z nás ty nejtěžší úkoly při cestě na dovolenou. Když se rozhodnete jet do Jižní Ameriky, je výběr ještě těžší.
Cusco - Cestovinky.cz
Historické stavby
Peruánské Cusco: čokoláda, hory a pevnost, nad kterou zůstává rozum stát
Romantické vesničky na stráních podhůří And, pasoucí se lamy a ostře řezané vrcholy – takový ráj uvidíte na jihu Peru. A mezi tím vším i jednu perlu, která od roku 1983 patří mezi památky kulturního dědictví UNESCO Cusco.
Vodnice posvátná
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Po žabím smoothie budete prý zase skákat přes kaluže. A nejenom to!
Na světě můžete ochutnat řadu více či méně šokujících pochoutek. Kromě klasických jídel jde taky o nejrůznější nápoje. Jedním takovým je i Jugo de Rana.
nejdelší řeky úvodní
Řeky a jezera, To nejlepší
Nejdelší řeky světa: pramen i v šesti tisících metrů a hrubě nesouměrné povodí
Voda, vodní plochy a toky lidstvo vždycky fascinovaly a ani v současnosti tomu není jinak. Ať už jde o poklidnou říčku, nebo o některou z těch nejdelších na světě.
Vánoce a advent v JA
To nejlepší
Advent a Vánoce v Jižní Americe. Betlémy, rachejtle a nazdobené lamy v průvodu
Jižní Amerika je pro nás sice poměrně exotická lokalita, nicméně Vánoce jsou doma i tam, vzhledem k rozšíření křesťanství, zvlášť pak římskokatolického vyznání. 
Ženy z Peru
To nejlepší
Máte rádi kočky? Ženy s vousky napíchanými v nose se vám ale pravděpodobně líbit nebudou
Ve světě panují nejrůznější zvyky a tradice. Některé z nich jsou našim srdcím blízké, jiné zcela nepochopitelné. Přesto zůstávají hluboce zakořeněné napříč světadíly i jejich obyvateli.

Kvízy

Jak se jmenuje švýcarský záhadolog proslavený UFO teoriemi?
Zobrazit odpověď
Erich von Däniken.
Legendární Machu Picchu - víte, ve které zemi ho najdete?
Zobrazit odpověď
V Peru.