Přejít k hlavnímu obsahu
Otevřít fotogalerii

Duhová hora v Peru hraje barvami

Červená, žlutá, levandulová, zelená…až sedm barev vedle sebe najdete ve vrstvách hory Vinicunca v Peru. Říká se jí také Duhová hora a je nám naprosto jasné proč. Stejně jako duha není ani tento nadpřirozeně vypadající jev zázrak, dá se jasně vědecky vysvětlit.

Máte rádi duhu a nechce se vám čekat, až se díky shodě okolností vytvoří? Zajeďte si do Peru k hoře Vinicunca. Ta je duhová neustále. Vypadá jako uměle nabarvená, ale za všechno může příroda. Zapomeňte ale na to, že sem přijedete a budete se jen kochat.

Barevné hory, modrá obloha...jihoamerický ráj.
Zdroj: bigstock.com

Cesta na hřebeny barevných hor totiž není žádná procházka růžovým sadem. Propotíte nejedno triko, o treku bez bot s podporou kotníku ani neuvažujte.

Duhovou horu zdoláte nejlépe, když se na ní vydáte ze známého Cusca – hlavní atrakce pro většinu turistů mířících do peruánských hor. Přímo ve městě sídlí mnoho průvodců, kteří vás tam vezmou. Jsou neocenitelní především při komunikaci s místními lidmi.

Barevné nejsou v okolí jen hory, ale i oděvy místních lidí.
Zdroj: bigstock.com

Pokud se z Cusca vydáváte na vlastní pěst, jeďte na jihovýchod po silnici 3S a u Checacupe zabočte na východ k vesnici Pitumarca. Z ní se k hoře jde nejlépe.

Na turisty oblíbených místech bývají často omezení počtu lidí, kteří se k dané památce mohou vydat. Tady nic takového nenajdete. K hoře můžete vykročit kdy chcete a na jak dlouho chcete. Jen nepočítejte s tím, že se na všechno doptáte místních lidí. V horách žijí indiáni, kteří často umí jen kečuánsky. Že je v Peru úředním jazykem španělština tu nic neznamená.

Když hory zakryje sníh, zabarvení mizí.
Zdroj: bigstock.com

Že se cestou nahoru pěkně zapotíte je jistá věc. Vždyť barevné štíty se nacházejí v nadmořské výšce 4710 – 5100 m. Ale stojí to za to. Pestrá skladba minerálních látek tu způsobuje, že na jednom místě vidíte vrstvy až sedmi barev, na některých místech těsně vedle sebe. To je pohled, jaký se vám jen tak někde nenaskytne.

 
 

Místo

0°, 0°
Rubrika:
Aktivity:

Dobrodružství

Autor:
Jan Švestka

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Duhová hora v Peru hraje barvami