Cestování > Země > Asie > Filipíny

Filipíny

Hlavní město: Manila. Počet obyvatel: 104 256 076 (2017). Rozloha: 300 000 km2 (72. na světě). Úřední jazyk: filipínština, angličtina. Měna: filipínské peso. Sousední státy: žádné.

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii byl původně španělskou a pak i americkou kolonií. Vyznačuje se mimo jiné množstvím etnik a kulturních skupin, které zde žijí. Celý stát se skládá z neuvěřitelných 7 107 ostrovů a dělí se do tří velkých ostrovních skupin – Luzon, Visayas, Mindadao.

Oslnivé pláže i tropické pralesy

Filipíny vám uhranou svou pestrostí. Z více než 50 % jsou tvořeny tropickými pralesy, bujnou vegetací, z níž jsou nejrozšířenější nejrůznější druhy palem, v níže položených lokalitách zahlédnete si bambus a banánovník. Ze zvířat můžete narazit na makaka, jelena či vodního buvola a spoustu druhů ptáků.

Filipíny jsou však uhrančivé především proto, že hornaté ostrovy jsou vulkanického původu a zdejší sopky jsou dodnes aktivní. Udává se, že denně se zde uskuteční i 20 zemětřesení, přičemž většina z nich je tak slabá, že je člověk sám od sebe nezaznamená. Krása přírody je tady snad nevyčerpatelná. K nejnavštěvovanějším místům patří třeba jezero Kayangan, Malá a Velká laguna, ostrovy Pescador a Malcapuya či vodopády Cambugahay a Tinuy-an.

Šťastná to země

Filipínci jsou známí tím, že jsou to pohodáři. Takřka stále se usmívají, jsou přátelští a pohostinní. Podle průzkumu patří k těm nejšťastnějším lidem na světě. To všechno navzdory tomu, jak jsou chudí. Také mají v oblibě tanec a zpěv, není proto divu, že se během pobytu zde nejspíš setkáte s nějakou tou kulturní akcí. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Při pohledu na ně si pravděpodobně budete ohmatávat čelo s podezřením na úpal. Několikrát důkladně zamrkáte a až o pár minut později vám dojde, že to, co před sebou vidíte, je skutečné. Stovky kopců, které vypadají jako z kresby v pohádkové knížce.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.