Venezuela

Hlavní město: Caracas. Počet obyvatel: 26,4 mil. (údaj z roku 2008). Rozloha: 916 445 km² (34. největší země světa). Úřední jazyk: Španělština. Měna: Venezuelský bolívar. Sousední státy: Kolumbie, Brazílie, Guyana. V moři na severu nedaleko pobřeží Venezuely leží Aruba, Bonaire, Curacao (ostrovy patřící Nizozemsku) a Trinidad a Tobago.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občané České republiky musí mít, ať už do země cestují za jakýmkoliv účelem, při vstupu platné vízum.

Velvyslanectví: Přímo ve Venezuele Česká republika své zastoupení nemá. V púřípadě potřeby se lze obrátit na Velvyslanectví České republiky v Brazílii - Embaixada da República Tcheca. SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília.

Ačkoliv je Venezuela velká rozlohou, hustotu zalidnění má velmi nízkou. Při cestách do země v severní části Jižní Ameriky si proto návštěvníci leckde užijí božský klid.

Království přírody

Karibské ostrovy lákají návštěvníky na exotickou přírodu a pláže průzračným mořem a podobně na tom je jim nejbližší jihoamerický stát, Venezuela. Doporučujeme vydat se do Národního parku Morrocoy proslaveného červenou dekou, která na mnoha místech pokrývá stromy. Tvoří ji ptáci „Corocoro“ známí u nás jako ibisové rudí.

Hlavní důvod k návštěvě státu ale pro mnohé představuje Canaima, jiný národní park, jemuž dominuje Salto Ángel, kilometrový vodopád, svého druhu nejdelší na světě. K jeho objevení se váže zajímavá historka: poprvé o něm světu vyprávěl pilot, který v horách hledal zlato. Když se k němu po letech vrátil, aby jeho existenci zdokumentoval, narazil přímo do něj.

Caracas, metropole pro otevřená celé rodině

Ačkoliv příroda představuje hlavní devizu Venezuely, při cestě do země bychom se měli také snažit co nejvíce poznat rušné hlavní město Caracas. K jeho největším atrakcím patří třeba dětské muzeum v Caracasu. Děti tu nepatří k exponátům, ale k častým návštěvníkům. Hlavním posláním budovy totiž je co nejlépe všem vysvětlit jevy ze světa vědy, technologií a kultury.

Ve větších venezuelských nákupních centrech lze nakupovat hlavně mezi jedenáctou a dvacátou hodinou, jindy mívají, z důvodu úspory energie, většinou zavřeno.

Chcete se o Venezuele dozvědět více? Sledujte stránky Ministerstva zahraničí nebo články níže na této stránce.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Proslavil ji seriál Ve jménu vlasti, přistávací dráha pro vrtulníky, ale i balkóny s nádherným výhledem na pohoří Avila. Tyčí se do výšky 45 pater a jednou se měla stát obřím finančním centrem Caracasu. O čem je řeč? O Davidově věži – zpola dostaveném mrakodrapu, který má bohužel období své největší slávy už dávno za sebou. Dnes ho obývají squatteři a nejnižší vrstva obyvatel Venezuely.

celý článek

Víte, kdo je to keraunofobik? Je to člověk s fobií z bouřky. A právě někdo takový by se neměl ani vzdáleně přiblížit k venezuelské řece Catatumbo, ústící do jezera Maracaibo ve Venezuele. Řádí tady totiž nekonečná bouře, během které tu udeří na 40 000 blesků. Vědci si marně lámou hlavu, čím to jen může být. A místní? Ti z toho mají opravdovou radost.

celý článek

Jak něco spolehlivě najdete? Tím, že do toho narazíte obličejem. Něco podobného se přihodilo i americkému letci Jamesi „Jimmymu“ Angelovi. Sice věděl, kde má hledat, „přistání“ na hoře s jím objeveným největším vodopádem světa ale bylo poněkud tvrdší, než si představoval.

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje národní park, kde je možné vidět vodopád Salto Angel?
Zobrazit odpověď
Národní park Canaima.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Co je to squat?
Zobrazit odpověď
Opuštěná budova, kterou lidé osídlí načerno.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.