Přejít k hlavnímu obsahu

Venezuela

Hlavní město: Caracas. Počet obyvatel: 26,4 mil. (údaj z roku 2008). Rozloha: 916 445 km² (34. největší země světa). Úřední jazyk: Španělština. Měna: Venezuelský bolívar. Sousední státy: Kolumbie, Brazílie, Guyana. V moři na severu nedaleko pobřeží Venezuely leží Aruba, Bonaire, Curacao (ostrovy patřící Nizozemsku) a Trinidad a Tobago.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občané České republiky musí mít, ať už do země cestují za jakýmkoliv účelem, při vstupu platné vízum.

Velvyslanectví: Přímo ve Venezuele Česká republika své zastoupení nemá. V púřípadě potřeby se lze obrátit na Velvyslanectví České republiky v Brazílii - Embaixada da República Tcheca. SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília.

Ačkoliv je Venezuela velká rozlohou, hustotu zalidnění má velmi nízkou. Při cestách do země v severní části Jižní Ameriky si proto návštěvníci leckde užijí božský klid.

Království přírody

Karibské ostrovy lákají návštěvníky na exotickou přírodu a pláže průzračným mořem a podobně na tom je jim nejbližší jihoamerický stát, Venezuela. Doporučujeme vydat se do Národního parku Morrocoy proslaveného červenou dekou, která na mnoha místech pokrývá stromy. Tvoří ji ptáci „Corocoro“ známí u nás jako ibisové rudí.

Hlavní důvod k návštěvě státu ale pro mnohé představuje Canaima, jiný národní park, jemuž dominuje Salto Ángel, kilometrový vodopád, svého druhu nejdelší na světě. K jeho objevení se váže zajímavá historka: poprvé o něm světu vyprávěl pilot, který v horách hledal zlato. Když se k němu po letech vrátil, aby jeho existenci zdokumentoval, narazil přímo do něj.

Caracas, metropole pro otevřená celé rodině

Ačkoliv příroda představuje hlavní devizu Venezuely, při cestě do země bychom se měli také snažit co nejvíce poznat rušné hlavní město Caracas. K jeho největším atrakcím patří třeba dětské muzeum v Caracasu. Děti tu nepatří k exponátům, ale k častým návštěvníkům. Hlavním posláním budovy totiž je co nejlépe všem vysvětlit jevy ze světa vědy, technologií a kultury.

Ve větších venezuelských nákupních centrech lze nakupovat hlavně mezi jedenáctou a dvacátou hodinou, jindy mívají, z důvodu úspory energie, většinou zavřeno.

Chcete se o Venezuele dozvědět více? Sledujte stránky Ministerstva zahraničí nebo články níže na této stránce.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Catatumbo lightning
Řeky a jezera
Denně tady udeří 40 000 blesků. A místní z toho mají radost
Víte, kdo je to keraunofobik? Je to člověk s fobií z bouřky. A právě někdo takový by se neměl ani vzdáleně přiblížit k venezuelské řece Catatumbo, ústící do jezera Maracaibo ve Venezuele.
Slum v Caracasu - Cestovinky.cz
Moderní stavby
Davidova věž má 45 pater a přistávací dráhu pro vrtulníky. Přesto je obsazená squattery
Proslavil ji seriál Ve jménu vlasti, přistávací dráha pro vrtulníky, ale i balkóny s nádherným výhledem na pohoří Avila. Tyčí se do výšky 45 pater a jednou se měla stát obřím finančním centrem Caracasu. O čem je řeč?
obrazek
Řeky a jezera
Salto Angel: Nejvyšší vodopád světa objevený při havárii letadla
Jak něco spolehlivě najdete? Tím, že do toho narazíte obličejem. Něco podobného se přihodilo i americkému letci Jamesi „Jimmymu“ Angelovi.

Kvízy

Co je to squat?
Zobrazit odpověď
Opuštěná budova, kterou lidé osídlí načerno.
Jak se jmenuje národní park, kde je možné vidět vodopád Salto Angel?
Zobrazit odpověď
Národní park Canaima.