Cestování > Země > Evropa > Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina

Hlavní město: Sarajevo. Počet obyvatel: 3 531 159. Rozloha: 51 209 km2. Úřední jazyk: bosenština, chorvatština, srbština. Měna: konvertibilní marka. Sousední státy: Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora.

Bosna a Hercegovina uchvacuje turisty díky své nádherné přírodě a kulturnímu dědictví vycházejícímu z šesti historických civilizací, díky pestré kuchyni nebo třeba díky festivalům, které nemají v jihovýchodní Evropě obdoby. Turismus tu vyrostl i díky přístupu země k Jaderskému moři.

Úchvatná příroda jihovýchodní Evropy

V Bosně a Hercegovině si zamilujete nejen atmosféru měst a městeček, ale především krásu a rozmanitost zdejší přírody. Za výlet stojí například pramen řeky Bosny, vodopády Kravica a Medugorje nebo pramen řeky Buny, který je největším krasovým pramenem na světě, a další.

Různorodá kultura, jakou jinde stěží potkáte

Byli jste už někdy nadšení a okouzlení divokým tancem dervišů? Pak vězte, že v městečku Baglaj byla celá sekta dervišů, kteří se tancem a točením dostávali do transu. S městečkem je silně spjat islám, obývá ho převážně muslimské obyvatelstvo. Je velmi zajímavé se na pár chvil do zdejší atmosféry ponořit. Koneckonců – může se vám to povést třeba návštěvou tzv. sufijské tekiji, středověkého muzea a konzervovaného sídla bohatého muslima. 

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Poslední nadechnutí vzduchu do plic a potom následuje střemhlavý pád do sargasových hlubin řeky Neretva. Že je to nebezpečné? Inu, občas také někdo zemře, to je pravda. Ale tak prostě vypadá zábava na památce, která je od roku 2005 na seznamu UNESCO.

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje most, ze kterého
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.