Přejít k hlavnímu obsahu

Bosna a Hercegovina

Hlavní město: Sarajevo. Počet obyvatel: 3 531 159. Rozloha: 51 209 km2. Úřední jazyk: bosenština, chorvatština, srbština. Měna: konvertibilní marka. Sousední státy: Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora.

Bosna a Hercegovina uchvacuje turisty díky své nádherné přírodě a kulturnímu dědictví vycházejícímu z šesti historických civilizací, díky pestré kuchyni nebo třeba díky festivalům, které nemají v jihovýchodní Evropě obdoby. Turismus tu vyrostl i díky přístupu země k Jaderskému moři.

Úchvatná příroda jihovýchodní Evropy

V Bosně a Hercegovině si zamilujete nejen atmosféru měst a městeček, ale především krásu a rozmanitost zdejší přírody. Za výlet stojí například pramen řeky Bosny, vodopády Kravica a Medugorje nebo pramen řeky Buny, který je největším krasovým pramenem na světě, a další.

Různorodá kultura, jakou jinde stěží potkáte

Byli jste už někdy nadšení a okouzlení divokým tancem dervišů? Pak vězte, že v městečku Baglaj byla celá sekta dervišů, kteří se tancem a točením dostávali do transu. S městečkem je silně spjat islám, obývá ho převážně muslimské obyvatelstvo. Je velmi zajímavé se na pár chvil do zdejší atmosféry ponořit. Koneckonců – může se vám to povést třeba návštěvou tzv. sufijské tekiji, středověkého muzea a konzervovaného sídla bohatého muslima. 

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Stari most v Mostaru v Bosně a Hercegovině. - Cestovinky.cz
Historické stavby
Pohádkový most: tady dospívají mladí Bosňané
Poslední nadechnutí vzduchu do plic a potom následuje střemhlavý pád do sargasových hlubin řeky Neretva. Že je to nebezpečné? Inu, občas také někdo zemře, to je pravda.
ZOO v bosenském Sarajevu
Parky a rezervace
Nepřežilo ani jedno zvíře. Sarajevská zoo se obnovuje velmi pomalu
V Sarajevu najdete spoustu muzeí věnovaných válce. Smutné příběhy ale svedou vyprávět i obyčejná místa, která to nemají jako hlavní poslání. Lépe si na nich uvědomíme hrůznost války.
kam na eurovíkend levně
To nejlepší
Kam na eurovíkend levně? 7 tipů na nevšední zážitky za dobrý peníz
Eurovíkendy jsou stále populární formou odpočinku od všedních starostí. Kam se letos vydat a neutratit za to moc peněz?

Kvízy

Jak se jmenuje most, ze kterého
Zobrazit odpověď
Kolik zvířat ze sarajevské zoo přežilo válku?
Zobrazit odpověď
Ani jedno.