Přejít k hlavnímu obsahu

Gambie

Hlavní město: Banjul. Počet obyvatel: 1 713 152 (2013). Rozloha: 11 295 km2 (164. na světě). Úřední jazyk: angličina. Měna: gambijský dalasi. Sousední státy: Senegal.

Nejmenší stát afrického kontinentu ležící při pobřeží Atlantského oceánu je tvořeno hlavně nížinou. Příroda je tu překvapující – najdete tu několik národních parků a přírodních rezervací, například Abuko Nature Reserve nebo Gambia River National Park. Ve všech případech tu zpozorujete úžasnou faunu a floru a přírodu tak odlišnou od té naší.

Největší atrakcí je řeka

Banjul není zrovna nejlákavějším místem v zemi, i když ho spousta lidí navštíví, než se rozprchne do nedalekých hotelových resortů. Mnohem zajímavější je – mimo zmíněné parky a rezervace – řeka Gambie. Kolem ní se točí skoro veškerý život v zemi. Právě v její blízkosti poznáte domorodce a jejich každodenní život.  

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

obrazek
Průvodce státem
Gambijci rozdávají za peníze víc než úsměv. Evropanky o tom vědí své
Zdá se, že vůbec nejoblíbenější je Gambie u Britek ve středním věku. Do země úsměvů, jak se nudli zakousnuté do Senagalu přezdívá, jezdí většinou samy. Strach ale nemají, mladí Gambijci je rádi ochrání.