Cestování > Země > Afrika > Madagaskar

Madagaskar

Hlavní město: AntananarivoPočet obyvatel: 20 653 556  (údaj z roku 2011). Rozloha: 587 041 km² (47. na světě). Úřední jazyk: Francouzština a Malgaština. Měna: Malgašský Ariary (MGA). Sousední státy: Žádné.

Podmínky k pobytu pro obyvatele ČR: Občan ČR potřebuje pro cestu na Madagaskar platný cestovní pas s uděleným vízem. Pro udělení víza musí být pas platný minimálně 6 měsíců od skončení plánované dobyt pobytu.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky pro Madagaskar v Etiopii, Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Ababa; P. O. Box 3108 telefon: 00251/11/5516382, 00251/11/5516132, fax: 00251/11/5513471
e-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz , provozní hodiny: pondělí, pátek 08.30 - 12.30, 13.00 – 17.00.

Exotický Madagaskar je čtvrtý největší ostrov na světě a vyhlášená turistická destinace. Originální fauna a flóra ostrova se nese v tajuplném duchu všudypřítomné tajemné atmosféry. Asi 70 - 80 % zdejšího rostlinstva jsou endemity.

8 z 10 živočichů, které zde potkáte, jsou jediného svého druhu na celém světě!

Ano, podobně jako u rostlin tu najdeme i endemické druhy zvířat. Kteří vzácní živočichové dávají na Madagaskaru každý večer hvězdám dobrou noc? Tak např. člověkem již ohrožená dravá šelma Fosa, gekoni, pestrobarevní chameleoni, ale i nejvzácnější primát na světě – lemur zlatokorunkatý.

Roztomilí lemuři jsou zde obecně všemi malými i velkými cestovateli velmi vyhledávanou turistickou atrakcí a jedním z národních symbolů. Madagaskar patří k šesti obrovským národním parků, které jsou součástí světového dědictví UNESCO. Tomu se nelze divit.

 Baobaby ukrývají duše dávných předků

Mysteriózní „Avenue Du Baobab“ neboli známá alej baobabů je dalším místem, které si nesmíte za žádnou cenu nechat ujít. Bizarně „tlusté“ baobaby opředli domorodci legendami a mýty, které si z pokolení na pokolení místní předávají mezi sebou.

Domorodí obyvatelé, tedy Malgašové, konzervativnímu Středoevropanovi připadají trochu podivní. Jednou během pěti či sedmi let totiž vykopávají ostatky svých mrtvých a kropí je vesele vínem či parfémovým odérem. Po tomto tanci znovu ostatky nově přebalí a pohřbí.  Pokud budete mít toho duchovna už „plnou hlavu“, tak vám krásně písčité pláže ostrova nabídnou dostatek prostoru pro aktivity jako např. potápění, šnorchlování, výlety lodí či surfování.

V hlavním městě Antananarivo zase můžete najít další z mnoha pozoruhodných tváří Madagaskaru, a to v podobě růžového barokního paláce či moderního tepu života připomínajícího vzdáleně evropská velkoměsta.

Chcete poznat před dovolenou na Madagaskar blížei? Podívejte se do našich článků uvedených níže.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Horká voda je český překlad malgašského slova Ranomafana, které pojmenovává tuto oblast a zdejší národní park. Nikde jinde na světě nespatříte tolik lemurů žijících ve volné přírodě na jednom místě. Tohle musíte vidět!

celý článek

Madagaskar je svět sám pro sebe. Najdete zde mnoho endemitů, přenádherné scenerie i okouzlující národní parky. Jedním z nich je i park Tsingy de Bemaraha, který se rozkládá na 152 000 hektarech a pro veřejnost byl otevřen teprve v roce 1998. Díky svým unikátním kamenným a nesmírně ostrým útvarům je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

celý článek

Na severu ostrova Madagaskar se na 182 km² rozkládá úchvatný dar Matky přírody pro lidské oči - rezervace Ankarana. Flóra a fauna této jedinečné a zatím skoro nedotčené krasové krajiny, která je prostoupena i posvátnými jeskyněmi, působí jako tichý léčivý balzám na západní civilizací uspěchanou lidskou duši! Mohou za to i lemuří modelky.

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje druh lemura, který se pohybuje v rezervaci Ankarana?
Zobrazit odpověď
Lemur korunkatý.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.