Přejít k hlavnímu obsahu

Monako

Hlavní město: Monaco-Ville. Počet obyvatel: 36 950 (2013). Rozloha: 2,04 km2 (193. na světě). Úřední jazyk: francouzština. Měna: euro. Sousední státy: Francie.

Městský stát rozdělený do 4 častí ležící na pobřeží Středozemního moře je známý především tím, že 30 % jeho obyvatel jsou milionáři. Na co se do tohoto malého státečku těšit?

Městský stát rozdělený na Monte Carlo, Monaco-Ville, La Condamine a Fontvieille nabízí kousek historie, spoustu moderny, luxusní lázně, sportovní areály… Pokud hledáte místo pro dovolenou naplněnou komfortem až k prasknutí, pak s Monakem rozhodně neuděláte chybu.

V květnu patří Monako jezdcům i fanouškům Grand Prix

Velká cena Monaka je závod Formule 1 a jezdí se na proslulém městském okruhu Circuit de Monaco. Každoročně se tu jezdci musí předvést na 78 kolech po 3 340 metrech, a to už do roku 1929. Jde o nejpomalejší závod seriálu, zato je však na co se dívat. Tato událost mimo jiné patří k nejuznávanějším událostem mezinárodní smetánky.

Zahrady, moře a kasina

V Monaku samozřejmě nejsou jen historické památky a závodní okruh. Jsou tu proslulá kasina, v nichž se dají utratit za večer neskutečně vysoké částky, pěkně udržované zahrady, ve kterých je radost spočinout a nesmíme zapomenout na zmíněné Středozemní moře.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Ta je ostrá! - Cestovinky.cz
Průvodce městem
Fakta o Velké ceně Monaka, která (možná) neznáte
Dnes  se jede Velká cena Monaka, závod Formule 1, který si žádný sportovní fajnšmekr nenechá jen tak ujít. Koná se každý rok na konci května už od roku 1929 a od 50. let je součástí mistrovství světa Formule 1.
roadtrip po Evropě
Praktický rádce
Road trip po Evropě: Propadněte kráse starého kontinentu
Evropa je kontinent, který se pyšní nepřebernou rozmanitostí kultury, památek a krajin. Od slunných pláží Středozemního moře až po majestátní fjordy v Norsku, Evropa nabízí dobrodružství pro každého.
Monako úvodní
Průvodce státem
Místa, která musíte vidět v Monaku, ráji hráčů a boháčů
Monako je městský stát na pobřeží Francouzské riviéry a pravděpodobně všichni ho známe jako druhý nejmenší stát na světě. Nudit se tu ale rozhodně nebudete.