Cestování > Země > Evropa > Monako

Monako

Hlavní město: Monaco-Ville. Počet obyvatel: 36 950 (2013). Rozloha: 2,04 km2 (193. na světě). Úřední jazyk: francouzština. Měna: euro. Sousední státy: Francie.

Městský stát rozdělený do 4 častí ležící na pobřeží Středozemního moře je známý především tím, že 30 % jeho obyvatel jsou milionáři. Na co se do tohoto malého státečku těšit?

Městský stát rozdělený na Monte Carlo, Monaco-Ville, La Condamine a Fontvieille nabízí kousek historie, spoustu moderny, luxusní lázně, sportovní areály… Pokud hledáte místo pro dovolenou naplněnou komfortem až k prasknutí, pak s Monakem rozhodně neuděláte chybu.

V květnu patří Monako jezdcům i fanouškům Grand Prix

Velká cena Monaka je závod Formule 1 a jezdí se na proslulém městském okruhu Circuit de Monaco. Každoročně se tu jezdci musí předvést na 78 kolech po 3 340 metrech, a to už do roku 1929. Jde o nejpomalejší závod seriálu, zato je však na co se dívat. Tato událost mimo jiné patří k nejuznávanějším událostem mezinárodní smetánky.

Zahrady, moře a kasina

V Monaku samozřejmě nejsou jen historické památky a závodní okruh. Jsou tu proslulá kasina, v nichž se dají utratit za večer neskutečně vysoké částky, pěkně udržované zahrady, ve kterých je radost spočinout a nesmíme zapomenout na zmíněné Středozemní moře.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Dnes  se jede Velká cena Monaka, závod Formule 1, který si žádný sportovní fajnšmekr nenechá jen tak ujít. Koná se každý rok na konci května už od roku 1929 a od 50. let je součástí mistrovství světa Formule 1. Jedni ho milují, jiní nenávidí.

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.