Přejít k hlavnímu obsahu

Samoa

Hlavní město: Apia. Počet obyvatel: 177 287 (2005). Rozloha: 2 944 km2 (176. na světě). Úřední jazyk: samojština, angličtina. Měna: samojská tala. Sousední státy: žádné.

Samojské ostrovy zaujaly od 18. století hned několik zemí. Zatímco poprvé sem z Evropanů připluli Nizozemci, později je kolonizovali Britové, v 19. století o ně měli zájem i Němci a Američané. Od první světové války do 60. let část ostrovů spravoval Nový Zéland. Dnes však Samou známe jako daňový ráj, k čemuž přispělo schválení daňových zákonů v 80. letech.

Na Samou láká hlavně teplo

Samoa je cílem především, kteří milují teplo. Celoročně se teplota udržuje kolem 30 °C, v kombinaci s krásnými plážemi a oceánem je to dokonalý kousek planety pro relaxaci. Na své si tu ale přijdou i milovníci turistiky, k jejichž nejčastějším cílům patří středověká pyramida Pulemelei nebo okolí nejvyšší hory Mt. Silisili.

Zdání klame

Zatímco by se mohlo zdát, že Samoa je ráj pro všechny, kteří touží po pasivně strávené dovolené, celé Samojské ostrovy jsou sopečného původu a vnitrozemí je hornaté. Rovněž si tu můžete užít trochu té divočiny – vykoupat se pod vodopádem, projít si jeskyně nebo si zaplavat s želvami.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

To Sua - Cestovinky.cz
Řeky a jezera
Nejkrásnější přírodní bazén planety mají na Samoe
Podle hodnocení zahraničních turistických portálů jde o místo s celoročně nejlepšími podmínkami pro koupání. Přesto, že tady nenajdete pláž, ba ani bílý karibský písek, míří k němu cestovatelé z celého světa.

Kvízy

Jak se jmenuje samojský ostrov, na kterém se nachází jezírko To Sua?
Zobrazit odpověď
Upolu.