Samoa

Hlavní město: Apia. Počet obyvatel: 177 287 (2005). Rozloha: 2 944 km2 (176. na světě). Úřední jazyk: samojština, angličtina. Měna: samojská tala. Sousední státy: žádné.

Samojské ostrovy zaujaly od 18. století hned několik zemí. Zatímco poprvé sem z Evropanů připluli Nizozemci, později je kolonizovali Britové, v 19. století o ně měli zájem i Němci a Američané. Od první světové války do 60. let část ostrovů spravoval Nový Zéland. Dnes však Samou známe jako daňový ráj, k čemuž přispělo schválení daňových zákonů v 80. letech.

Na Samou láká hlavně teplo

Samoa je cílem především, kteří milují teplo. Celoročně se teplota udržuje kolem 30 °C, v kombinaci s krásnými plážemi a oceánem je to dokonalý kousek planety pro relaxaci. Na své si tu ale přijdou i milovníci turistiky, k jejichž nejčastějším cílům patří středověká pyramida Pulemelei nebo okolí nejvyšší hory Mt. Silisili.

Zdání klame

Zatímco by se mohlo zdát, že Samoa je ráj pro všechny, kteří touží po pasivně strávené dovolené, celé Samojské ostrovy jsou sopečného původu a vnitrozemí je hornaté. Rovněž si tu můžete užít trochu té divočiny – vykoupat se pod vodopádem, projít si jeskyně nebo si zaplavat s želvami.

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Podle hodnocení zahraničních turistických portálů jde o místo s celoročně nejlepšími podmínkami pro koupání. Přesto, že tady nenajdete pláž, ba ani bílý karibský písek, míří k němu cestovatelé z celého světa. Údajně jde totiž o nejkrásnější přírodní bazén na planetě. Tušíte? Seznamte se s jezírkem To Sua – klenotem Samoy.

celý článek
  •  

Kvízy

Jak se jmenuje samojský ostrov, na kterém se nachází jezírko To Sua?
Zobrazit odpověď
Upolu.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.