Přejít k hlavnímu obsahu

Uruguay

Hlavní město: Montevideo. Počet obyvatel: 3 332 972 (údaj z roku 2014). Rozloha: 176 220 km² (90. na světě). Úřední jazyk: Španělština. Měna: Uruguayské peso. Sousední státy: Brazílie a Argentina.

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Uruguayské republiky vízum ani pobytové povolení pokud zde bude na dobu kratší než 90 dní za účelem turistického pobytu. Ke vstupu do země je požadováno předložení cestovního pasu s platností nejméně 6 měsíců.

Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky pro stát Uruguay, Embajada de la República Checa Junín 1461 1113 Buenos Aires (Capital Federal), Argentina, tel: 0054-9-11-41894152 a pro volání z Buenos Aires 1541894152, pro volání z území Argentiny mimo Buenos Aires 0111541894152. Pohotovost 24 hodin denně.

Uruguay (Země pestrých ptáků) je zemí divokých gaučů, šťavnatých hovězích steaků, energického čaje maté, technicky dokonalé kopané a neuvěřitelně do dáli táhnoucích se krásných pláží. Dalším druhem typické krajiny pro tuto nejmenší zemi na světě, kde se mluví španělským dialektem, jsou pahorkatiny a stepní nížiny.

„Atény Jižní Ameriky“ Montevideo a staré lampy v Colonii

Moderní a hlavní metropole země Montevideo je též největším městem.  Nejvíce turisty na něm láka obrovské množství historický památek jako např. náměstí Plaza Independencia, vysoký palác Palacio Salvo, divadlo Teatro Solís či palác Palacio Estévez atd. Podle obrovsky hojného počtu místních architektonických zajímavostí se městu přezdívá „Atény Jižní Ameriky“.

Na západ od Montevidea leží městečko, které patří na UNESCO seznam – Colonia Del Sacramento. Ideální místo pro romantické duše pro večerní procházky pod starými lampami a zvuku kytar pouličních umělců. Město bylo založeno konce 17. století a je nově zrestaurováno tak, aby co nejvíce vypadalo jako v době svého založení. Najdete zde krásnou baziliku Santisimo Sacramento či bránu s dřevěným padacím mostem Porton de Campo.

Nejkrásnější pláž na světě, kterou nikdo nezná - Punta del Diablo

Směrem na východ od Montevidea leží Punta del Diablo – místo nejkrásnějších uruguayských pláží. Vesnice leží 40 km od hranic s Brazílii. A velmi lehce si zamilujete celou místní atmosféru, kde čas neruší a zelené. Modré či červené střechy domů odrážejí táhnoucí se sluneční svit dále do vnitrozemí.

Jen kousek odsud směrem na jih leží národní park Cabo Polonio, další zajímavý přírodní úkaz země. Jde velice řídce osídlený (žije zde okolo 90 lidi) poloostrov s dominantním 30metrovým majákem. Spíše než s lidmi si zde popovídáte s lvouny, tučňáky či želvami. Turisté se na „nekonečné pláže“ u rybářské vesnice Cabo Polonio převážejí oficiálně na čtyřkolkách, protože sem vede jen písčitá a značně neschůdná cesta.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Latinskoamerický gaučo -  Cestovinky.cz - Cestovinky.cz
Průvodce státem
5 věcí, co se může český muž naučit od Gaučů z Uruguaye
Myslíte si, že životem v divoké prérii ošlehaní kovbojové už nejsou dávno v módě? V Uruguayi je tomu jinak. A víte, co vše si od místních novodobých kovbojů můžete odvést domů za nově nabité dovednosti? 
obrazek
Pláže a moře
Punta Del Este - místo, o kterém bohatí Jihoameričané nežertují
Být hvězda a VIP v latinské Americe, to znamená jediné - pořídit si dům na pláži v Punta Del Este.

Kvízy

Kde leží tzv. Hollywood Jižní Ameriky?
Zobrazit odpověď
Punta Del Este.