Přejít k hlavnímu obsahu
Marseille, lodičky v přístavišti. - Cestovinky.cz

Odsud se pluje za exotikou. Poznejte Marseille, město luxusních jachet a romantiky

Romantický příběh o hraběti Monte Christo začíná právě tady, v největším městě Francie. Dříve od zdejších břehů odrážely koráby na cesty za dobrodružstvím, dnes odsud vyplouvají obří třísetmetrové lodě mířící na Seychely nabo na Maledivy.

Co si mohou cestující užít před vyplutím? Podíváme se na nejlepší zážitky z Marseille.

Riviéra je synonymem evropské plážové pohody. Lidé tu jezdí na jachtách, ochutnávají vyhlášené francouzské delikatesy, upíjejí oblíbené míchané nápoje a vychutnávají si chvíle strávené pod středomořským sluníčkem. Centrem této oblasti je Marseille. Zajímá vás, kam v druhém největším městě Francie jít, aby vaše dovolená se stala skutečně snovou záležitostí? Poradíme vá v našem zážitkovém miniprůvodci.

1. Večerní procházka po starém přístavu

Víte, že Marseille je 2. největší město ve Francii?
Zdroj: Bigstock.com

Jen vy a vaše drahá polovička pozorujete pomalu utichající lidský ruch okolo a jste naplno pohlceni tou úchvatnou starobylou atmosférou tohoto přímořského francouzského klenotu – města Marseille. Pro tzv. chytače západů sluncí jsou zde ty nejlepší podmínky. Desítky, ba stovky stovky na azurovém moři, silueta kopce s Notre Dame de la Garde, to je nádherný pohled, který se tu objevuje každý den. Stejně jako gigantické zaoceánské lodě plující do všech končin světa (mimo jiné i na plavby na druhý konec světa do Tichomoří nebo na nádherné slunečné ostrovy vonící exotickým kořením v Indickém oceánu).

2. Ochutnat umění z dílny nejlepšího šéfkuchaře v městě

Zde můžete ochutnat práci nejlepšího šéfkuchaře ve městě.
Zdroj: Cafedesepices.com

Jeho jméno je Arnaud de Grammont a to co dělá v kuchyni restaurace Le Café Des Épices, tomu se bez okolků dá říkat umění v té nejčistší formě. Jídla, která hýří všemi možnými barvami a neuvěřitelně ladně se prolínají v různorodé paletě chuti jako například křepelka na ovoci s lilkovým kaviárem a zeleninovým konfitem. To zní jako prima nápad na večeři, co myslíte? 

3. Opalování na Plage de la Pointe Rouge

Jedna z nejromantičtějších pláží ve městě.
Zdroj: Bienici.com

Na nejvyhlášenější městské pláži si už stačí vzít s sebou nějaké to hroznové víno, dobrou knížku a uvelebit se příjemně pod slunečníkem. Nejklidnější moment při návštěvě města si nenechá ujít 7 z 10 turistů. Podle webu TripAdvisor jde o jednu z nejoblíbenějších atrakcí Marseille.

4. Piknik v Parc du 26e Centenaire

Marseilleaská oáza klidu a míru
Zdroj: 20minutes.fr

Park je uveden na seznamu francouzského Ministerstva kultury jako jedna z nejpozoruhodnějších zahrad Francie. Můžete se těšit na velké fontány a vodní kanál, kde bystré oko napočítá až na 26 nádherně udělaných kašen.

Mezi další speciality patří africký koutek s písečnými dunami nebo palmy v části parku, který se snaží vykreslit arabsko-andaluskou krajinu. Je zde i plno dětských hřišť.

A to zdaleka není všechno. Marseille prostě stojí za to navštívit, pokud toužíte poznat to nejzajímavější z jihu Francie.

Autor:

ESO travel

O autorovi:

ESO travel patří k největším českým cestovním kancelářím. Pravidelně sbírá prestižní ocenění za zájezdy do Asie a Ameriky, specializuje se na cestování za exotikou. Její vlajkovou lodí je každoroční Cesta kolem světa soukromým letadlem.

Další blog ke čtení:

loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria.