Přejít k hlavnímu obsahu
loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria. Co si v jejích bazénech a v podpalubí lidé užívají?

Toto léto exkluzivní loď pluje po Středomoří. Na první pohled vás zaujme velikostí, ale to nejdůležitější ukrývá vevnitř. Noblesa a styl, to jsou asi dvě nejvhodnější slova charakterizující Victorii. Divadelní sál s lóžemi, elegantní knihovnu obloženou dřevem, bary a restaurace s decentní stylovou výzdobou… na této lodi mají vše sladěné do nejmenších detailů. Dostat se na její palubu je hodně prestižní záležitost. Zámořské plavby v ní mají hodně exkluzivního zástupce.

Zaoceánské lodi vozí výletníky na tak úžasná jako je sydneyský Harbour Bridge vedle slavné Opery.

 

Podívejme se na pár čísel a faktických údajů tohoto impozantního plavidla:
• délka: 294 m
• šířka: 32 m
• hrubý objem: 90.000 t
• kapacita: 2014 osob
• posádka: 900 osob
• rychlost: 23,7 uzlů (44 km/h)
• počet palub: 16 (12 pro pasažéry)
• slavnostní křest: 2007
• země původu: Itálie

Queen Victoria patří do rodiny společnosti Cunard Line, jež loni oslavila výročí 175 let na moři. Více se ovšem nyní mluví a píše o společnosti Royal Caribbean a její Harmony of the Seas. Tento kolos na 18 palubách pojme včetně posádky 8,5 tisíce lidí a v tamním Bionic baru připravují drinky dvě robotické paže. Moderní obrovské lodě představují netradiční variantu dovolené, na níž si v exotickém prostředí cestující užívají luxus a nadstandardní servis, třeba v podobě čtyřiadvacetihodinové služby donášky drobných jídel. Plavby mají ale i své nevýhody. Jsou například dost omezující, protože pasažéři nemají jinou možnost než se na nich mít královsky.

Nutností na každé zaoceánské výletní lodi jsou zábavní parky.
Podívejte se na všechna místa, na která pluje Queen Victoria a poznejte ji blíže. Míří do Itálie, do divoké Černé hory, na pláže francouzské Riviéry nebo do kasin v Monte Carlu.

Autor:

ESO travel

O autorovi:

ESO travel patří k největším českým cestovním kancelářím. Pravidelně sbírá prestižní ocenění za zájezdy do Asie a Ameriky, specializuje se na cestování za exotikou. Její vlajkovou lodí je každoroční Cesta kolem světa soukromým letadlem.

Další blog ke čtení:

loď výletní - zámořské plavby - Cestovinky.cz

Nejluxusnější loď na moři: Třísetmetrová Queen Victoria vyplouvá do Středomoří

Nedávno média zaplavily zprávy o vyplutí nejdelší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Ale která je ta nejluxusnější? Podle mnoha odborníků na zámořské plavby mezi ty nejexkluzivnější patří Queen Victoria.