Cestování > Země > > > Nejvýše položený lanový park na světě máme za humny!
Lanové centrum v Rakousku v údolí Ötztal
Zdroj: area47.at

Nejvýše položený lanový park na světě máme za humny!

Oblast 51, to je tajemné místo, kde podle konspiračních teorií ufologů držela americká vláda sestřelený létající talíř. V oblasti 47 v Tyrolsku uvidíte nad hlavou také podivně se pohybující objekty. Nejde ale o mimozemšťany, ale o fanoušky adrenalinových dobrodružství. Mají tu totiž údajně nejvýše položené lanové centrum světa.

Abychom si rozuměli, nejedná se o nejvýše položené lanové centrum podle kritéria nadmořské výšky, ale podle výše lan nad zemí. Ta činí 27 metrů, a pokud se odtud podíváte dolů, je vám dost jasné, že pád by asi nebyl zrovna příjemný. To ovšem naštěstí díky dobrému jištění nehrozí.

Na našem facebookovém profilu vám nehrozí ani závrať:
 

Zvláštní předpis platící v Oblasti 47: Řidič není povinen věnovat se plně řízení.
Zdroj: area47.at

Tohle zajímavé místo najdeme v horách asi 50 kilometrů západně od rakouského Innsbrucku. Trůní v údolí Ötztal, kde se to hemží sportovci – jezdí tu horské cyklististické maratony a v okolních kopcích i závody světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Přímo v areálu Oblasti 47 se také dá skotačit rozličnými způsoby – na raftu, v toboganovém parku, nebo se zavěsit na lano a svištět 30 metrů nad údolím a pozorovat tyrolské scenérie z pohledu ptáků.

Je to malý skluz pro člověka, ale velký sešup pro lidstvo!
Zdroj: area47.at

Jako opeřenec si může připadat i ten, kdo se u jezera v oblasti 47 postaví na desetimetrovou skokanskou věž a rozhodne se zaletět si do vody. Příznivci rychlé jízdy si zase mohou vzít helmu, záchrannou vestu a vyrazit na superrychlou hydroskluzavku. Ta vás vystřelí až do rychlost 45 km/h (pokuta dopravní policii za rychlou jízdu tedy nehrozí).

Kdo se chce projet rychle, ale na kolech, toho zase uvítají v areálu pro offroadové vyjížďky nebo na motokrosových a freeridových motocyklových tratích. Jestliže máte rádi zábavu, při níž můžete hýbnout kostrou, je Oblast 47 dobrá volba.

Místo

Ötztal Oblast 47
Rakousko
47° 13' 43.9536" N, 10° 50' 39.3648" E

Aktivita: Dobrodružství

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Diskuse

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.