Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější místa Rakouska: tající ledovec nebo jezero, v jehož kráse by se utopila i sama Esmeralda

Chystáte se prožít prodloužený víkend nebo prázdniny v Rakousku? Pokud vás limituje čas nebo zkrátka chcete vidět to nej, máme pro vás tipy, kam zamířit.

Grossglocknerská vysokohorská silnice

Jedna z nejkrásnějších silnic světa si na své 48 kilometrů dlouhé trase razí cestu přímo do srdce národního parku Vysoké Taury, k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockneru, kde se otevírá fascinující svět ledovců. Úchvatná silnice láká na 26 zatáček a nezapomenutelné výhledy. Zadarmo to ale nebude. Za mýtné zaplatíte zhruba 800 Kč. Za zážitek, jaký Grossglocknerská vysokohorská silnice nabízí, to rozhodně stojí.

Grossglocknerská vysokohorská silnice v Rakousku
Jedna z nejkrásnějších silnic světa láká na okouzlující výhledy i množství zatáček.
Zdroj:
Bigstockphoto

Vesnička Hallstatt

Asi nejznámější rakouská vesnička je součástí každé druhé fotografie. Malá vesnička s necelou tisícovkou stálých obyvatel se nachází na břehu Halštatského jezera v oblasti Solná komora. Leží v nadmořské výšce 500 m n. m. a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Rakousku. U asijských návštěvníků dokonce Hallstatt dosáhl takové popularity, že si v Číně postavili jeho věrnou kopii.

Vesnička Hallstatt v Rakousku
Hallstatt je pravděpodobně tou nejznámější vesničkou Rakouska.
Zdroj:
Bigstockphoto

Krimmelské vodopády

Další okouzlující místo, které nemůžete během návštěvy Rakouska minout, tvoří kaskáda tří menších vodopádů. Najdete je na horské říčce Krimmler Ache, nad vesničkou Krimml, jen pár kilometrů od jedné z nejznámějších oblastí Rakouska – Kaprun/Zell am See. Převýšení kaskády vodopádů činí 385 metrů a za prohlídku téhle krásy zaplatíte cca 4 eura. Během výstupu, který vám zabere něco málo přes hodinu, vás čeká 11 zastávek s výhledy na mohutné vodní kaskády a nespočet okouzlujících panoramat.

Bigstockphoto
Je libo přírodní památku? Vydejte se ke Krimmelským vodopádům!
Zdroj:
Bigstockphoto

Hrad Hohenwerfen

Lákají vás středověké památky? Pokud plánujete zastávku v Salcburku, udělejte si malou odbočku ke hradu Hohenwerfen. Impozantní obranný hrad, jehož původním účelem bylo chránit salcburské knížecí arcibiskupy, si trůní vysoko nad údolím, kudy protéká řeka Salzach. Během prohlídky hradu s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s „rytířskými potřebami“ se můžete zúčastnit také programu s dravci.

Hrad Hohenwerfen v Rakousku
Kromě zajímavých prohlídek se můžete v areálu hradu zúčastnit taky představení s dravci.
Zdroj:
Bigstockphoto

Jezero Gosausee

Rozhodli jste se navštívit Hallstatt? Udělejte si malou zajížďku po silnici B166 do městečka Gosau, kde můžete navštívit informační středisko a menší muzeum. Z Gosau je to pak už, co by kamenem dohodil, k jezeru Gosausee, které vás překvapí nejen svou krásou, ale především dokonalými výhledy po okolí. Jezero je prakticky ze všech stran sevřené sráznými svahy pohoří Gosaukamm (2 459 m) v oblasti Dachstein. Přímo od jezera stoupá kabinková lanovka Gosaukammbahn do výšky 1 475 metrů k oblíbenému lyžařskému středisku Zwieselalm.

Jezero Gosausee v Rakousku
Malebné jezero Gosausee najdete jen pár kilometrů od městečka Gosau.
Zdroj:
Bigstockphoto

Ledovec Pasterze

Vaši návštěvu si rozhodně zaslouží i nejdelší ledovec Východních Alp Pasterze. Tenhle obrovský velikán se nachází v nejvyšším pohoří Rakouska – ve Vysokých Taurách, které jsou součástí Centrálních krystalických Alp. Začátek ledovce najdete u hory Johannisberg v nadmořské výšce 3 453 m. Obrovská masa ledu o rozloze kolem 19 kilometrů čtverečních směřuje dále dolů a končí v nadmořské výšce přibližně 2 100 m. Do budoucna bohužel hrozí, že se ledovec razantně zmenší, případně se ztratí úplně. Každoročně totiž z jeho délky ubyde cca 10 metrů.

Ledovec Pasterze v Rakousku
Z nejdelšího ledovce Rakouska odtává deset metrů ročně.
Zdroj:
Bigstockphoto

Město Innsbruck

Obyvatelé Innsbrucku rádi tvrdí, že tyrolské hlavní město je jen trochu přerostlou vesnicí. S úsměvem tak vyjadřují hrdost i lásku ke svému domovu, který je pátým největším městem v Rakousku. Okouzlující město s dokonalými výhledy na majestátní okolní panorama má rozmanitou uměleckou scénu i bezpočet restaurací, které uspokojí širokou škálu chutí. Nechybí ani lanovka, která vás za pouhých 10 minut vyveze z centra na horský svah.

Město Innsbruck v Rakousku
Studentské město hostí zhruba 30 000 nadějných studentů.
Zdroj:
Bigstockphoto

Zelené jezero

Jezer je v Rakousku nespočet. Jedno z nich je ale natolik unikátní, že se k němu sjíždí cestovatelé a fotografové z celého světa. Jde o jezero Grüner See, které patří k těm nejčistším a nejmagičtějším jezerům Rakouska. Každý rok se Zelené jezero naplní křišťálově čistou vodou z tajícího sněhu z okolních hor a svítí jedinečnou smaragdovou barvou. Jezero najdete nedaleko města Tragöß.

Zelené jezero v Rakousku
Jedno z nejkrásnějších a nejčistších jezer země rozhodně stojí za vaši návštěvu.
Zdroj:
Bigstockphoto

Vídeň

Vídeň je podle žebříčku The World's 10 Greenest Cities 2020 tím vůbec nejzelenějším městem světa! Kolébka valčíku vás ale dostane nejen množstvím zeleně, ale také nespočtem historických a kulturních památek. Unikátní směsice nádherné architektury a příjemného šarmu má návštěvníkům co nabídnout během horkého léta i magické zimy, kdy se tady konají jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Evropě.

Hlavní město Rakouska
Vídeň láká na kulturní a historické památky.
Zdroj:
Bigstockphoto

Pevnost Festung Kufstein

Kufstein je po Innsbrucku druhým největším městem severního Tyrolska. Malebné město si díky bohatství památek vysloužilo přezdívku „Perla Tyrolska“. Co tady stojí za návštěvu? Rozhodně pevnost Festung Kufstein, která v dobách dávno minulých sloužila jako středověké vězení. V současné době je v pevnosti umístěno národopisné muzeum a v její věži i Varhany hrdinů – údajně největší venkovní varhany na světě.

Pevnost Kufstein v Rakousku.
Středověká pevnost sloužila jako vězení. Dnes je její součástí muzeum.
Zdroj:
bigstockphoto

Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3

 
 

Místo

48° 12' 42.6003", 16° 22' 13.5186"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
Vendula Flassig Vrablová

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Nejkrásnější místa Rakouska: tající ledovec nebo jezero, v jehož kráse by se utopila i sama Esmeralda