Cestování > Země > Evropa

Evropa

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Jedním ze Sedmi divů Česka je podle ankety iDnes i přečerpávací vodní elektrárna společnosti ČEZ vybudovaná v Hrubém Jeseníku. Vedle takových skvostů jako je Karlův most, Pražský hrad anebo Karlštejn může tahle moderní památka působit poněkud netradičně. Přesto se však do výběru probojovala a to hned z několika důvodů.

celý článek

Byla jednou jedna vesnice v Norsku, poblíž Jotunheimenu. Jmenovala se Vang. Ve 2. polovině 12. století v ní vznikl nádherný dřevěný, typicky skandinávský vikinský kostel. Uplynulo jen pár staletí a místním se zachtělo kostela kamenného. Odpověď na to, kde na něj vzít finance, byla jednoduchá – prodat dřevěný kostel!

celý článek

Hlasovali jste v anketě iDNES o sedm divů České republiky? Kandidátů, kteří toužili obsadit první příčky, bylo nespočet. Do skutečného finále se ale mohli probojovat jen ti nejlepší. Ať už jste v anketu zaznamenali, či nikoli, pravděpodobně vás nepřekvapí, že první místo obsadil Karlův most – celkem pro něj hlasovalo 106 601 čtenářů. Co jste o téhle legendami opředené stavbě (ne)věděli?

celý článek

Stejně jako v kterýkoliv jiný rok sem míří miliony turistů z celého světa. A Česká republika není výjimkou. Jen vloni sem přijelo či přiletělo na 850 000 Čechů, letos se podle posledních odhadů prý návštěvnost ještě o něco zvýší. Víte, o jaké zemi je řeč? Nikoho asi nepřekvapí, že následující řádky budou věnovány Chorvatsku – konkrétně jedné z nejkrásnějších a nejzajímavějších pláží světa, kterou zde najdete.

celý článek

Génius barokního malířství Peter Paul Rubens si v roce 1610 sám navrhuje svůj domov v řecko-římském klasickém stylu, který je lehce ovoněný elegantní italskou renesancí. A výsledek? Dnes jedna z nejvnavštěvovanějších památek v druhém největším městě Belgického království.

celý článek

Když se řekne Černá hora, možná se vám vybaví moře a dovolená. Měly by se vám ale vybavit také Krkonoše – Černá hora totiž neleží pouze v bývalé Jugoslávii. Jedno místo s tímto názvem nalezneme právě i v příjemném prostředí našich nejvyšších hor. Česká Černá hora leží v blízkosti lázeňského města Janské Lázně a je velmi oblíbeným místem pro trávení letní i zimní dovolené. Protože na zimu nechceme v tuto chvíli ani pomyslet, zůstaneme raději u těch letních tipů na výlety.

celý článek

Zřejmě nikdo z těch, kteří se vydají prozkoumat tajuplný Island, nevynechá Zlatý okruh. To je prostě základ. Patří k němu Geysir, monstrózní vodopád Gullfoss a národní park Thingvellir, atrakce nedaleko metropole Reykjavíku v jihozápadní části ostrova.

celý článek

Ba ne, kvůli jímavé kráse svůj název údolí nedostalo. Ale stejně je tu nádherně a turisté tu rádi tráví volné dny mezi pískovcovými skalami, pestrou florou, bohatou faunou a klid skýtajícími lesy. Možná je to tip na váš další výlet!

celý článek

Gigantické kamenné píšťaly vyčnívají nad povrch do výšky bezmála 600 m n. m., odraz skály na vodních plochách dole z ní činí ještě majestátnější útvar. Panská skála na severu Čech si hraje s představivostí turistů a přitahuje velkou pozornost.

celý článek

Na západním pobřeží Estonska se na 11 km² rozkládá příjemné lázeňské město Haapsalu. Kdysi dávno se chlubilo největším krytým vlakovým nástupištěm v celém carském Rusku. Zkrátka mělo velkou prestiž.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.