Cestování > Země > Evropa

Evropa

Psali jsme o těchto místech

Javascript is required to view this map.

Oblíbené články

Rusko můžete milovat, můžete ho nenávidět, jisté ovšem je, že už několik let se ty nejzajémavější architektonické projekty Evropy rodí především na jeho území. Tak jako petrohradská Lachta, nejvyšší budova kontinentu. Nestojí za ní nikdo menší než plynárenský kolos Gazprom.

celý článek

Pivo je vůbec tím nejstarším alkoholickým nápojem na světě. Po čaji a vodě je navíc nápojem nejkonzumovanějším. Už stavitelé pyramid ve starověkém Egyptě dostávali za svou práci zaplaceno pivem. Podle historických pramenů šlo o 4 litry denně. Ten vůbec nejstarší recept na výrobu piva je starý zhruba 4 000 let a vymysleli ho Sumerové.

celý článek

Krkonoše. Ty snad každého Čecha napadnou jako první, když se zeptáme na hory, na národní park, na drsně nádhernou přírodu, na zimní sporty… Krkonošský národní park jako takový dnes slaví pětapadesátiny. Tak se na něj podívejme zblízka.

celý článek

Na něco takového narazíte jen stěží. Stříbřitou hladinu obřího umělého jezera protíná kostelní věž, která dotváří genius loci tohoto unikátního místa v Jižním Tyrolsku. Vykukující věž je jakýmsi duchem a připomínkou smutné minulosti jednoho malého městečka, které muselo ustoupit velkým plánům energetické společnosti. A to bohužel dosti drastickým způsobem.

celý článek

Město s neuvěřitelnou energií, ve kterém to neustále žije. Celá plejáda muzeí a jiných kulturních atrakcí, historické budovy s úchvatnou elegancí, ale i moderní bary, restaurace, nákupní zóny v kombinaci s typickým španělským temperamentem. Pojďte s námi prozkoumat Madrid pořádně zblízka!

celý článek

Vznikne tehdy, když do sebe narazí dva opačné mořské proudy. Jeho speciální druhy, známé svou obří silou, jsou pojmenovány po povídkách E. A. Poea či Julese Verna Pád do Maelströmu a 20 tisíc mil pod mořem. O čem je řeč? O obřích vodních vírech, jejichž domovinou je zejména Norsko.

celý článek

Do roku 2016 v Evropě nestála ani jedna budova s více než 100 poschodími. První, která tuto magickou hranici pokořila, se stala moskevská Věž federace (konkrétně její východní věž). Přesto, že se boom mrakodrapů dorazil na starý kontinent a stále se projektují nové budovy sahající do oblak, patří Věž federace dodnes mezi nejvyšší na celém kontinentu.

celý článek

Hlavní město Malty má necelý kilometr čtvereční a Malťané mu říkají Il-Belt, což v maltštině znamená jednoduše "město". Nenechte se však zmást malou rozlohou, má návštěvníkům mnoho co nabídnout. Žádný milovník památek, historie a romantického toulání úzkými uličkami jistě nebude odjíždět nespokojen.

celý článek

O bizarních hotelech jsme toho napsali již mnoho. Ubytovat se můžete v korunách stromů, v ledovém iglú, v trupu vyřazeného Boeingu anebo v nejvyšším, největším či nejdražším hotelu světa...nebo v autě...

celý článek

Jíst v luxusní restauraci – to si mnoho z nás spojuje s nádechem romantiky a společností někoho blízkého. V jedné italské restauraci nedaleko Bari však romantika nabývá zcela nového rozměru. Zdejší čtyřhvězdičkový hotel s restaurací je totiž vytesán přímo do skály a nabízí tak nejen unikátní prostory ke stolování, ale také jedinečné výhledy na širé moře.

celý článek

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.