Přejít k hlavnímu obsahu
Otevřít fotogalerii

Perugia - malebné město, které proslulo brutální vraždou

Město na zeleném pahorku dalo Itálii a světu umělce i učence, její starou architekturu jezdí obdivovat lidé z celé země, avšak média zaznamenala tohle místo o velikosti Plzně až v roce 2007. Tehdy tu na univerzitě došlo k brutální vraždě studentky. Krvavé slávy se ale Perugia snaží zbavit a ukazuje, že patří mezi zajímavá místa Itálie.

Jmenovala se Meredith Kercher, bylo jí jednadvacet a do Perugie přijela z Velké Británie studovat italštinu. Její pobyt skončil za opravdu velmi dramatických okolností. Počátkem listopadu 2007 našli její tělo policisté v rozbitém a přeházeném studentském bytě. Meredith měla podříznuté hrdlo, byla pobodané a před smrtí ji někdo surově znásilnil. Kdo je její vrah se dosud nepodařilo odhalit. Podezřelá studentka Amanda Knox - toho času též studentka, které Italové přezdívali ďábelská sfinga, dostala v prvním kole soudních peripetií spolu se svým přítelem dvacet pět let. Při odvolání se jí podařilo zemi opustit a zpátky už se nevrátí. Amanda vydala v Americe knihu a vystupuje v televizních show. Je z ní hvězda, i když nebohou Meredith dost možná zavraždila.

Centrum města dýchá starobylou historií.
Zdroj: Luca Vanzella, Wikimedia Commons

Perugia je ráj historiků

Studentské město Pergia se otřáslo v základech. Svou image mekky umění a vzdělanosti a turisticky zajímavé odbočky při cetování do Itálie pracně získává zpět. To je však velká škoda. Perugia může totiž nabídnout víc než jen syrové detaily pro bulvární novináře. Její historie sahá hluboko do minulosti. Je jedním z dvanáct etruských měst, která byla dobyta Římany. První zmínka o Perugii je už v roce 310 nebo 309 před naším letopočtem. Město bylo několikrát do základů vypáleno a obnoveno. Zakotvili tu papežové, ale také mocné rody holdující masakrům.

#facebook#

Město je poseté na okolních kopcích a připomíná tak nedaleké Toskánsko.
Zdroj: Georges Jansoone, Wikimedia Commons

Architektonické památky se v Perugii datují až době etruské. Renesanční katedrály i antické památky stojí hrdě na kopci uprostřed města, které obklopuje kruh zeleně. Dál se rozprostírá město jako kterékoli jiné. Starodávný pahorek ale dává tušit temperamentní historii.

Mnoho škol a moře na dosah

Stosedmdesáti tisícové město hostí dvě univerzity a několik dalších význačných center vzdělávání - studenti se sem jezdí učit italštinu, umění i mediální znalosti. A už mnoho učenců z tohoto místa vzešlo. Byl jím například Pietro Perugino - učitel renesančního mistra Raffaela, malíř Pitrucchio či architekt Galeazzo Alessi.

Perugia je město okouzlujících výhledů.
Zdroj: Aviad2001, Wikimedia Commons

Přestože Perugia neleží u moře, má i z tohoto pohledu co nabídnout. Jenom hodinu cesty odtud je Florencie, dvě a půl Řím. Ale ani s mořem nakonec návštěvníci nemusí přijít zkrátka, přestože je Perugia uprostřed země a má k oběma mořím zhruba stejně daleko. Nejbližší pláž je odsud sto padesát kilometrů, nejbližší oblíbená dvě stě. Obyvatelé Perugie proto často tráví pracovní týden ve městě a o víkendu se vydávají užívat si vína a slunce na pláž.

Google+ profil autorky

 
 

Místo

43° 6' 43.9992", 12° 23' 20.0004"
Rubrika:
Aktivity:

Poznání

Autor:
admin

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Perugia - malebné město, které proslulo brutální vraždou