Přejít k hlavnímu obsahu

Fototest: Poznáte slavná místa karolinské Prahy?

Češi jezdí v hojné míře do Rakouska, Chorvatska, Itálie…vysoko je i zájem o exotické destinace jako Thajsko nebo Dominikánská republika. Ale známe slavná místa našeho hlavního města?

„Prahu přece znám,“ řeknete si, ale i tam existují známá místa, která vás mohou zaskočit. Nebo je třeba po letech po opuštění školní lavice nedovedete rychle pojmenovat. Prověříme si, jak na tom jste. Podíváme se na místa spojená s životem císaře Karla IV. Tedy spíše s jeho smrtí, protože jde o místa, kolem nichž šel před 700 lety průvod s císařovým mrtvým tělem.

Velký cestovatel (o jeho cestovatelských počinech jsme psali v článku Největší Čech projel Evropu a cestoval tedy i po smrti. A kudy? Schválně, jestli to poznáte:

1. Vysoko nad Vltavou se tyčí nejvýznamnější stavba české historie. Pojmenovat ji pro nikoho nebude problém.
Zdroj: Bigstock

 

2. Kousek pod památkou z prvního snímku najdeme slavný most.
Zdroj: Bigstock

 

3. Vydáváme se proti proudu a trochu přituhuje. Dáte dohromady alespoň jeden název tohoto kláštera?
Zdroj: Bigstock

 

4. Odkud že skákal Šemík?
Zdroj: Bigstock

 

5. Kousek od Staroměstského náměstí je několik kostelů a klášterů. Poznáte tenhle?

 

6. Trochu těžší záležitost z levého břehu. Trochu se nám ta obtížnost utrhla ze řetězu (to není připitomělá poznámka, ale nápověda).
Zdroj: Bigstock

 

7. Jak se jmenuje nejvýznamnější chrám nad Malou Stranou?
Zdroj: Bigstock

Řešení:

1. Pražský hrad, 2. Karlův most, 3. Emauzy (Benediktinský klášter Na Slovanech), 4. Vyšehrad, 5. Klášter svatého Jakuba, 6. Kostel Panny Marie pod řetězem (na konci mostu), 7. katedrála sv. Víta.

Po této cestě putovalo tělo zesnulého císaře na podzim 1378. Národní muzeum před několika dny přišlo s aplikací Charles GO, která po nich a dalších významných místech karolinské éry provází.

 
 

Místo

50° 5' 18.0096", 14° 25' 29.2512"
Rubrika:

Podívejte se na články ze stejných kategorií:

Fototest: Poznáte slavná místa karolinské Prahy?