Karel IV.

Javascript is required to view this map.

Do severní Itálie vyrážíme na víkendy a výlety velmi rádi. Cesta tam netrvá dlouho, je tam bezpečno a velmi často domluvíme německy. A některá tamní města mají silnou vazbu na české země. Jedním z nich je Pavia.

celý článek

„Úroveň národa poznáš podle toho, jaké má hřbitovy,“ říká světoběžník Ondřej Šmíd a něco na tom je. Mnoho lidí při cestě do zahraničí hřbitovy navštěvuje. Víte, kde leží „největší Čech“ Karel IV.? A na který hrob lidé pokládají drogy?

celý článek

Jeden den mrzneme v Praze, druhý den se vyhříváme na exotické pláži na druhém konci světa. Přesuny přes půl planety nám dnes nepřipadají divné. Ale jak se cestovalo ve středověku? Podíváme se dobu vlády oblíbeného panovníka a "největšího Čecha" Karla IV.

celý článek

Romantické cestování postaru je mrtvé, většina z nás už si ho dnes už nedokáže představit bez mobilních aplikací, GPS navigací a dalších vymožeností. Podíváme se, které vám pomohou při poznávání Prahy.

celý článek

Češi jezdí v hojné míře do Rakouska, Chorvatska, Itálie…vysoko je i zájem o exotické destinace jako Thajsko nebo Dominikánská republika. Ale známe slavná místa našeho hlavního města?

celý článek

Žádná superrychlá letadla, která z Prahy do New Yorku létají za 11 hodin, žádné motorové dopravní prostředky, jen koně a nohy. Ačkoliv cestovní možnosti byly ve 14. století značně omezené, procestoval toho Karel IV. hodně

celý článek

Za jeho vlády byly české země v Evropě ohromně slavné, respektované a prosperující. Karel IV. je právem považován za největšího z Čechů. Co po sobě zanechal v Praze, to víme ze školy. Kam ale musíme, pokud chceme jeho stopy sledovat mimo hlavní město?

celý článek

Chytré telefony a tablety odstartovaly éru aplikací. Aplikace na hubnutí, sport, přečtené knihy, zhlédnuté filmy. A pak se začaly objevovat aplikace, které ocení spousta cestovatelů. Máme pro vás pár tipů, které by vám v žádném případě neměly uniknout!

celý článek

Taky vás během procházky Prahou míjí znuděné skupinky turistů s průvodcem v čele, který svůj perfektně nacvičený výklad odříkává s kadencí samopalu vzoru 24? A není to tak trochu škoda?

celý článek
  •  

Cestujete rádi? Pak jste na správné adrese! Právě tady najdete výběr těch nejlepších článků, videí a fotek s cestovatelskou tématikou. Magazín o cestování nejen pro dobrodruhy.