Přejít k hlavnímu obsahu

Články k 700. výročí narození Karla IV.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Nejslavnější památka ve městě - Cestovinky.cz
Karel IV.
Pokusili se ho otrávit, nebylo mu ani 15. Poznejte výletní hit a italský domov Karla IV.
Do severní Itálie vyrážíme na víkendy a výlety velmi rádi. Cesta tam netrvá dlouho, je tam bezpečno a velmi často domluvíme německy. A některá tamní města mají silnou vazbu na české země. Jedním z nich je Pavia.
svatý Vít - Cestovinky.cz
Karel IV.
Hřbitovní turistika. Kam za slavnými mrtvými
„Úroveň národa poznáš podle toho, jaké má hřbitovy,“ říká světoběžník Ondřej Šmíd a něco na tom je. Mnoho lidí při cestě do zahraničí hřbitovy navštěvuje. Víte, kde leží „největší Čech“ Karel IV.? A na který hrob lidé pokládají drogy?
cestování minulosti - Cestovinky.cz
Karel IV.
Jsme rozmazlení. Jak se cestovalo ve 14. století?
Jeden den mrzneme v Praze, druhý den se vyhříváme na exotické pláži na druhém konci světa. Přesuny přes půl planety nám dnes nepřipadají divné. Ale jak se cestovalo ve středověku?
mobilní aplikace - Cestovinky.cz
Karel IV.
Mobilní aplikace pro cestování po Praze: Nechte se provést dějinami
Romantické cestování postaru je mrtvé, většina z nás už si ho dnes už nedokáže představit bez mobilních aplikací, GPS navigací a dalších vymožeností. Podíváme se, které vám pomohou při poznávání Prahy.
obrazek
Karel IV.
Fototest: Poznáte slavná místa karolinské Prahy?
Češi jezdí v hojné míře do Rakouska, Chorvatska, Itálie…vysoko je i zájem o exotické destinace jako Thajsko nebo Dominikánská republika. Ale známe slavná místa našeho hlavního města?
císař Karel IV. - Cestovinky.cz
Karel IV.
Největší Čech projel Evropu a cestoval i po smrti
Žádná superrychlá letadla, která z Prahy do New Yorku létají za 11 hodin, žádné motorové dopravní prostředky, jen koně a nohy. Ačkoliv cestovní možnosti byly ve 14. století značně omezené, procestoval toho Karel IV. hodně
Křivoklát - Cestovinky.cz
Karel IV.
Tipy na výlet: Kam mimo Prahu ve stopách Karla IV.
Za jeho vlády byly české země v Evropě ohromně slavné, respektované a prosperující. Karel IV. je právem považován za největšího z Čechů. Co po sobě zanechal v Praze, to víme ze školy.
cestující pár s mapou - Cestovinky.cz
Karel IV.
Cestujte chytře: tyto aplikace by vám v telefonu neměly chybět!
Chytré telefony a tablety odstartovaly éru aplikací. Aplikace na hubnutí, sport, přečtené knihy, zhlédnuté filmy. A pak se začaly objevovat aplikace, které ocení spousta cestovatelů.
Křížovnické náměstí - Cestovinky.cz
Karel IV.
7 ikonických staveb staré Prahy spjatých s životem a smrtí Karla IV.
Taky vás během procházky Prahou míjí znuděné skupinky turistů s průvodcem v čele, který svůj perfektně nacvičený výklad odříkává s kadencí samopalu vzoru 24? A není to tak trochu škoda?

Kvízy

Kdy se narodil Karel IV.?
Zobrazit odpověď
Nedávno by oslavil 700. narozeniny. 14. května 1316.