Pohled na záliv na Mallorce

Na konci dubna jsme zariskovali a koupili velikonoční zájezd na Mallorku. Nutno podotknout, že jsme za něj zaplatili pár kaček. Až po příjezdu na místo jsme zjistili proč.
Ne, opravdu vám nebudeme mazat med kolem pusy a vychvalovat tenhle Baleárský ostrov jako super dubnovou destinaci, kde se ohřejete a nachytáte bronz (byť jsme přiletěli zpátky do Česka notně spálení). Měsíce duben, ale i květen nebo začátek června jsou na Mallorce (z hlediska počasí) vždycky sázkou do loterie.
Nás ale tenhle termín lákal zejména z důvodu nízké obsazenosti a hlavně cen, které v restauracích, ale i hotelech v průběhu května vystřelí do závratných výšin. Navíc se nám nechtělo boxovat na pláži s opilou mládeží, takže za nás byl duben jasnou volnou. Navíc jsme utekli velikonočnímu shonu a veselí a vzhledem ke státním svátkům ušetřili nějaký ten den dovolené.
Počasí nám přálo a kromě posledních dvou dnů, kdy ostrovem prosvištěly lokální bouřky, svítilo sluníčko a bylo příjemných 24 °C. Pláže byly poloprázdné a lehátka se na jejich organizované části teprve navážela. Spoustu cestovatelů bude jistě zajímat, jakou teplotu mělo moře. Bylo to 17 °C! Ano, čtete správně. Celých sedmnáct stupňů, což nám sice nevadilo, na koupačku pro rodinu s dětmi to ale samozřejmě ani zdaleka nebylo.
Palma de Mallorca: Tahle zajímavá místa si zapište na „must see“ seznam
Když jsme se ve vybraném termínu dívali po zájezdech do Egypta nebo Tuniska, z cen, které si cestovky účtovaly, se nám protáčely panenky. Nejprve jsme byli ochotni odletět na Krétu za necelých 10 000 Kč, nakonec jsme ale objevili týdenní Mallorku za 10 700 Kč za osobu s polopenzí a ve skvěle hodnoceném hotelu R2 Verónica, který se nachází přímo na pláži v letovisku Cala Millor.
Pročetli jsme recenze a rozhodli se zájezd, jehož pořadatelem byla polská cestovka, koupit. Mimochodem květnové termíny už naše cestovky nabízely za zhruba dvakrát vyšší cenu. Dovolenou jsme zaplatili obratem a měli pár dnů na sbalení. Druhý den po zaplacení nám od pořádající cestovky dorazila SMS zpráva:
„Dobrý den, popis hotelu R2 Verónica byl aktualizován. V nedalekém zařízení, cca 150 až 200 metrů od hotelu, v současné době probíhají modernizační práce, které ovšem neovlivňují komfort vašeho pobytu. Služby zůstávají beze změny v souladu s aktuálním popisem hotelu.“
Ve chvíli, kdy jsme zájezd kupovali, nebyla v oficiálním popisu pořadatele o nějaké modernizaci vedlejšího objektu žádná zmínka. A tak jsme si naivně mysleli, že modernizace opravdu začala před několika dny. Když jsme na místo dorazili, bylo nám jasné, že stavební úpravy na objektu probíhají několik týdnů, či dokonce měsíců. Cestovka se o tom ale pravděpodobně „zapomněla“ dříve zmínit. Anebo tuhle informaci zkrátka k dispozici ještě neměla.
7 nejlepších evropských ostrovů pro vaši dovolenou: který vás zláká?
Na ubytování jsme dorazili v neděli. A to se na stavbě nepracovalo. Nadcházející den přesně v šest ráno se rozdrnčela okna hotelového pokoje a vzbudily nás zvuky sbíječek a dalších stavebních strojů. Chlapi na stavbě makali až do sedmi do večera. V sobotu do čtyř.
Vzhledem k tomu, že jsme na tuhle poznávací dovolenou nepřiletěli vyspávat a měli od druhého dne půjčené auto (za týden jsme najezdili úctyhodných 1 200 kilometrů), jsme hluk ze stavby neřešili, protože jsme na hotel v podstatě přišli pouze přespat. Pokud bychom zde nicméně byli ubytováni s tím, že si jedeme na dovolenou odpočinout a chceme čerpat služby hotelu a užívat si krásy místní pláže, byli bychom hodně rozladění a pravděpodobně žádali změnu hotelu!
Když jsme z Mallorky odlétali, jenom ze zvědavosti jsme znovu otevřeli popisek hotelu na stránkách známé cestovní agentury. Informace o právě probíhajících stavebních pracích se v něm záhadně objevila. To ale jenom u zájezdů, které pořádaly polské cestovní kanceláře. Tuzemské cestovky o modernizaci vedlejšího hotelu mlčí…
Autorský text